Jump to content

5QR

Users
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About 5QR

 • Rank
  Niedoświadczony

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bardziej chodziło mi o jakieś ogólne zapisy czy niedozwolone klauzule.
 2. No dobra jestem już z "nowym" dekoderem a starym imho modelem, generalnie bez 4K Pytanie do podpisujących ostatnio umowę (zanim przeczytam) są tam jakieś zaskakujące zapisy ?? Umowa na 22mies.
 3. Na taką propozycję przystałem od Juls2008 i wydaje mi się ona - OK. MOże się mylę, może mam rację?? Nie wnikam. Porównuję do tego co miałem do tej pory lub usłyszałem w BOK - niekoniecznie skierowanego do mnie Arkon dlaczego dodawanie potem nie ma sensu ?? Matematycznie wychodzi to samo...
 4. Ja czekam jutro na montera - głównie na wymianę dekodera. Za pomocą/radą kolegi z forum stanęło na: Pakiet Zloty PVR z Graphine + 150 Mb/s z WiFi + Sno + 11 + odkodowane HBO FILMGO na 4 mies = abonament 79,90 zł Chciałem pierwotnie platynę - tak jak miałem, ale w sumie racja że zawsze można domówić, nie pamiętam teraz z głowy co z niej chciałem pewnie coś BBC.
 5. @tomybb przeważnie jest tak, że okres wypowiedzenia to jest jeden pełny miesiąc czyli dziś musiałbyś mieć potwierdzenie złożenia - ostatecznie nawet list polecony z dzisiejszą datą nadania. Taka historia z wczoraj, czekając na złożenie wypowiedzenia obsługiwano pana starszego, miał jeszcze 6 mies. umowy, reklamował modem, coś tam dobierał chyba "11". Dołożyli mu "bardzo potrzebny" net ze 100 na 150 i bach... zobowiązanie zrobiło się na 30 miesięcy 😵 Oczywiście pan się zgodził i zadowolony z modem wyszedł z BOKu. Jak ja ostatnio aneksowałem (w górę rzecz jasna) to wszystkie terminy liczyły sie 24m. od dnia aneksu. Chyba mają jakieś nowe zwyczaje.
 6. To jak to jest w końcu z Technicolor CGA2121, generalnie ludzie piszą, że jest zablokowany dostęp do pewnych ustawień. Przeglądam teraz jego instrukcję i np. jest wykastrowany z portu USB. Nie chcę w nim zbyt wiele grzebać, ale np. ustawić własne nazwy, hasła, ukryć SSID itp. "V" daje go do 300Mb u mnie nie ma warunków i pewnie skończy się na 150Mb, więc proste pytanie - o który modem poprosić? Chyba lepiej dalej korzystać z własnego routera (chociaż jak wspominałem dopóki nie kupię nowego to poprzedni słabo łączy mi się z kartą w lapie). Co ciekawe, teraz bez problemu jak zwykle łączy się w biurze i leci o 2,4GHz. Parasol do ręki i w drogę z wypowiedzeniem do BOK
 7. OK, juz widzę że Technicolor jest badziewny. Jwst cokolwiek od nich dobrego czy nastawić się na własny router ?? Fajny zestaw, z czego wynikają te zniżki ?? Ten modem/router technicolor jest OK ?? Widzę taki na allegro niedaleko mnie. Podłączą go czy raczej będzie problem, że odkupiłem od kogoś taki sprzęt ??
 8. @Xentic, czasy pobierania chyba minęły co innego kwestia streamingu i stabilnego łącza. Kiedy człowiek znajdzie już kilka chwil na rozrywkę to chciałby mieć komfort a nie być wywalanym z rozgrywki/sesji w grze (XBOX po LAN). Pingi są IMHO dość dobre ~20, i transfer pokazuje ok.57Mb, ale co z tego jak bywa niestabilne. Nie wiem czy to wina routera (mam D-Link DHP-1565, który ma dość ciężkie warunki pracy w kupie z modemem Cisco EPC3008 - kolejną sztuką z wymiany i jak wiem - używka). Kilka razy wziąłem robotę do domu i miałem problem z pracą via WiFi. "Ciekawe" jest to że proponowali mi 300Mb a nie mam takich warunków, kto to ma wiedzieć oni czy ja ??
 9. Witam serdecznie. Przypadkiem trafiłem an to forum i oceniam je bardzo przyzwoicie :) Jestem leniwym abonentem Vec. Od lat z umową na czas określony (platyna+SnO+60mb) płacę za to ~105zł Monterzy w porządku (szkoda tylko że modem wymieniają na używki - dostępność sprzętu), BOK po drugiej stronie ulicy, handlowcy jak pewnie wszędzie do bani. Ulotka jedno, BOK drugie a gość w słuchawce 3 i 4. Nie ma porównaniu z z innymi dostawcami w mojej lokalizacji, a mogę wybierać spośród chyba 5 dostawców. Pytanie czy jest się z nimi sens wiązać umową na czas określony - wiadomo że za jakiś upust + poprawę warunków. Korzystam z własnego routera, który chyba powoli zaczyna grymasić (częste rozłączanie z XBOX po kablu) lub problem z połączeniem nowoczesnego laptopa po wifi (stary śmiga zawsze). Pytanie 1: czy obecnie routery od nich są coś warte czy tak powinienem mieć własny. Pytanie 2: jak działają te nagrywarki, kiedyś miałem u nich PVR USB to tylko na płaceniu się skończyło, bo nie działało (nagrywanie na cudzym dysku i o ile wiem odtwarzanie tylko na tym konkretnym dekoderze mnie nie przekonuje). Łatwo to stracić. Pytanie 3: Czy net 150 faktycznie śmiga czy nie będzie większej różnicy z moją 60. (Podobno na 300 nie ma u mnie warunków) mogę teoretycznie brać światłowód od konkurencji - tylko czy potrzebuję ??. Reasumując, czy mogę mieć takie realne oczekiwania: Platyna (mało oglądam ale lubię mieć możliwość) + SnO + 11 + 150Mb lub więcej + PVR (rozważam też kartę do tel) + sensowny Router (czy od razu o nim zapomnieć i coś sobie kupić, co polecacie z tańszych powiedzmy 250-350zł AC1200/AC1750). aha przyjmę HBO GO To wszystko moja "[beep]ość" wycenia na ok. 90zet przy cyrografie na 24 miesiące. NAJWAŻNIEJSZE: Gdzie mogę poznać wysokość kar umownych za rozwiązanie z nimi umowy, podobno są dynamiczne i zależą od wariantu usług. Właśnie to w tej chwili mnie najbardziej hamuje!!! Dziękuję z góry za info.
×
×
 • Create New...