Jump to content

tomy46

Users
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About tomy46

 • Rank
  Niedoświadczony
 1. Jeszcze tak w temacie samej anteny. Powiedzcie, jak to jest możliwe, że anteny podobnej konstrukcji u jednych producentów są oznaczone jako możliwe do zmiany polaryzacji VHF, a u innych nie? Np. Antena Libox Combo LB2000. Czy to jest po prostu ściema z tym opisem? Napisałem do producenta swojej anteny, firmy DPM, z pytaniem, czy zmiana tylnego ekranu zmieni polaryzację to uzyskałem odpowiedź: "Jednocześnie jeżeli chciałby Pan ściągać sygnał VHF w polaryzacji pionowej przy tej antenie to niestety sama zmiana tylnego ekranu nic nie da, konieczna jest dodatkowa płytka dla pasma VHF. " Niestety, o jaką płytkę chodzi to już mi pan nie odpisał, pomimo wysłania dwóch maili.
 2. Kolego K63 też mam taką wątpliwość czy jedna antena kierunkowa da radę zebrać dwa nadajniki. Jak tylko pogoda będzie bardziej sprzyjająca to poszukam czy w ogóle jest opcja złapania stabilnego sygnału ze Sky Tower. Widziałem, że na siatce ze wzmacniaczem ktoś w Kluczborku odbierał a to 90 km. Że przy takiej mocy aż tak daleko dociera to szok.
 3. Ale dlaczego kolego piszesz zeby antene vhf skierowac na sky tower? Z tego co patrzylem mux l4 nadaje w uhf.
 4. Wolałbym zamknąć sprawę jedną anteną, bo druga antena wiązać się pewnie będzie z jakąś zwrotnicą, a to jest instalacja telewizyjna dodatkowa. Wg mapy niby mux L4 kończy się w Oleśnicy, ale ten mux odbierany jest nawet w Kluczborku, co jest aż dziwne, patrząc na jego moc.
 5. Witam Jestem tutaj nowy na forum, więc z góry przepraszam jeżeli temat się gdzieś zdublował. Kupiłem antenę DPM HN63 Combo. Antena poprawnie łapie Mux 1-3 oraz Mux 8 który nadawany w poziomie. W mojej lokalizacji Namysłów antena ustawiona jest na nadajnik w Mikstacie oraz w Kobylej Górze (Mux 8). Chciałbym zmienić jednak ustawienie anteny na nadajnik Ślęża Mux 1,2,3, 8 pionowo i spróbować złapać dodatkowy Mux L4 z Sky Tower we Wrocławiu. Z uwagi, iż antena nie ma możliwości zmiany polaryzacji VHF pomyślałem o dokupieniu dodatkowego dipola VHF np. AX 80. Tylko mam pytanie czy muszę też wymienić symetryzator bo obecny puszcza całe pasmo Kanały: 5-12 / 21-60 na sam symetryzator w paśmie UHF?
×