Skocz do zawartości

Joca

Użytkownik
  • Postów

    25
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Joca

  1. Godzinę temu, mdmdm napisał:

     ... bo to przecież ich sprzęt i mogą robić z nim co chcą.

    Owszem, dekodery są własnością spółki Canal+ S.A., nieprawdą jest jednak, że można bezkarnie udostępniać ten sprzęt klientom, jeżeli z winy tej spółki, sprzęt ten działa w sposób wadliwy.

     

    Ponieważ skala tego zjawiska jest duża i dotyczy wielu osób, sprawa kwalifikuje się do przekazania jej w gestię UOKiK.

  2. @ircios
     Raczej kolego nie pomagasz pisząc takie teksty, a że można spółki medialne zmusić do określonych zachowań, to przetrenowałem już kilka lat temu na Cyfrowym Polsacie, gdzie udało się przeforsować obsługę napisów do ich dekoderów.

    Oni również początkowo udawali, że nie wiedzą o co chodzi, niemniej wspólnie z Rzecznikiem Konsumentów, udało się ich wreszcie przekonać, że nie wszyscy są zainteresowani dubbingiem, czy czytaną listą dialogową przez lektora.

    Dość, że można, tylko wymaga to wspólnych działań.

    To nie jest tak jak mówisz, że sprzedawca mediów musi zapewnić tylko dostęp do sprzedawanego produktu, ale narzędzie dostępowe powinno spełniać przynajmniej podstawowe standardy obsługi, a jeżeli tak nie jest, albo jest to z jakiegoś powodu niekomfortowe, czy utrudnione, to powinien wziąć za te niedogodności pełną odpowiedzialność.

    Płacę spółce Canal+ prawie dwie stówy co miesiąc, zatem wydaje mi się, że kiedy coś jest nie tak, to i oni powinni coś dać od siebie.

  3. Warto też dodać, że trzeba paradoksalnie dokonać niemożliwego, to jest utworzyć dwie listy kanałów ulubionych, jedną kiedy dekoder nie jest połączony z siecią internet i drugą, kiedy jest podłączony, ponieważ dla dekodera są to na tyle odmienne stany, że loguje się bez listy ulubionych.

    Pierwszy raz spotykam się z takim działaniem firmware, bo wygląda to tak, jak logowanie na konto innego użytkownika w systemach operacyjnych.

     

  4. Spóka Canal+ zupełnie nie poczuwa się do odpowiedzialności za bubel w postaci nowego oprogramowania do dekoderów 4K Ultrabox+ i załatwia wszystkie reklamacje odmownie.

    Ciekawe podejście, kiedy odpowiedzi na reklamacje przychodzą zupełnie nie na temat, a w ich treści można wyczytać jedynie jakie to wspaniałe jest to nowe oprogramowanie, że w zasadzie to powinniśmy być wdzięczni spółce Canal+ za bałagan, jakiego narobiła w tych dekoderach.

    Jak dla mnie to dosyć szokująca postawa (!).

  5. 4 godziny temu, Daro1 napisał:

    Halo? czy u pozostałych użytkowników dekodera 4K po włączeniu dowolnego kanału 4k a następnie naciśnięciu przycisku EPG dekoder się zawiesza?

    Nie zawiesza się, niemniej nie wiem dlaczego jest tylko jeden jedyniesłuszny tryb EPG ?

    W poprzednim firmware można było wybierać tryb wyświetlania EPG, a w tym niestety nie, chyba że czegoś nie wiem (?).

  6. 3 godziny temu, Krzysiek11:) napisał:

    Dwie kwestie, nie ma już spółki ITI i technicy ITI nie odpowiadają za to oprogramowanie.

    Masz rację, choć zmiana jest w istocie jedynie semantyczna, jako że w praktyce to nadal ten sam kapitał, zarządzany z tej samej siedziby, dlatego dla mnie i jak się okazuje dla nich (moje przelewy dotąd szły z tytułem ITI S.A.), jakoś nikt od nich nie protestował, tylko księgował należne kwoty. :-)

  7. Zachęcam niezadowolonych z nowego firmware do składania reklamacji, jest nadzieja, że to skłoni spółkę ITI do wprowadzenia szybkich poprawek do tego niedopracowanego oprogramowania.

     

    Osobiście reklamowałem znikającą listę kanałów ulubionych po podłączeniu dekodera do sieci internet (bezprzewodowo i kablem).

    Technicy ITI twierdzą, że trzeba utworzyć listę ulubionych dla każdego ze stanów dekodera (podłączony do internetu i niepodłączony), ale wg. mnie jest to kompletnie nie do przyjęcia, tym bardziej, że nie ma pewności, że i te listy z jakiegoś powodu nie znikną.

  8. W dniu 10.05.2022 o 12:04, Saturn45 napisał:

    Mam wrażenie że po aktualizacji softu jest gorszy obraz, też macie takie wrażenie?

    Mam podobne wrażenie, ale mógłbyś doprecyzować, jakie konkretne parametry obrazu wydają ci się gorsze, niż na poprzednim firmware ?

     

    Wg. mnie w nowym firmware zaingerowano w kolor z widoczną szkodą dla obrazu, choć może to być subiektywne odczucie, jako że aby porównać, mus byłoby zmierzyć parametry koloru na wyświetlaczu wzorcowym (kalibrowany monitor), tablic testowych np. firmy Burosch.

     

  9. 10 minut temu, Ozzy666 napisał:

    Najgorszą porażką jest sekcja VOD, panuje tam straszny bałagan. ...

    Bałagan, to bardzo delikatne określenie, zasługuje raczej na miano CHAOSU i ja się w tym zamtuzie zupełnie nie odnajduję.

     

    Jest taka stara dobra zasada, że nie poprawia się dobrego, żeby nie żałować tego.

    A tendencja obecnie jest taka, że coraz większa liczba osób rezygnuje z używania dekoderów 4K ULTRABOX+.

    Ciekawe dlaczego ?

    • Popieram 1
  10. Dla mnie to nowe oprogramowanie jest jedną wielką porażką, jako że jest zdecydowanie nieintuicyjne, a momentami po prostu absurdalne.

    Weźmy np. listę ulubionych, układasz ją pracowicie bez dostępu do sieci i jest, po czym łączysz się z siecią i ... nie ma.

    Cuda, jak w ruskim cyrku, łączysz się z siecią, dekoder wykonuje migi niebieskim kwadratem i amba zżera listę ulubionych.

    Oczywiście po odłączeniu od sieci lista wraca na swoje miejsce, ale naprawdę tego chcieli programiści z Indii, którzy pisali ten firmware, czy to może takie niespodziewajki od Canal+ ?

     

    Większość innych "ulepszeń" już inni koledzy wypisali, ale mnie mocno deprymuje również wrażenie, że na nowym sofcie pogorszył się obraz, to jest zmieniła się kolorystyka.

    Mam wyćwiczone co do koloru oko (nawet bez kolorymetru), ponieważ zajmuję się na co dzień grafiką, na specjalistycznym sprzęcie i nie wiem doprawdy dlaczego programiści ingerują w kolor ?

    Rozumiem, że nowe telewizory mają nowe funkcje (HDR+) i komuś się zdaje, że dekodery powinny za nimi nadążać, ale w takim układzie, opcje takich urządzeń powinny być bardziej konfigurowalne, a niestety nie są.

     

    Na ten moment moja konstatacja jest taka, że zamienię dekodery na moduły CI+, bo innego wyjścia nie ma.

     

  11. @swojadroga

    Multiband, to rozwiązanie dosyć osobliwe, a mnie chodzi o najprostsze środki, a nie wikłanie się w partyzantki.

    Poza tym, jest to sprzęt nietani, a mnie nie zależy na aż takim doinwestowaniu sprzętu telewizyjnego.

    Konwerter Unicable Inverto od CP, kosztuje razem z anteną 140 złotych, więc kiedy doliczę do tego koszt dołożenia dodatkowego kabla, to cała impreza zamknie się w kwocie ok. 200 złotych.

     

    Nurtuje mnie jednak inna kwestia, jaka jest w praktyce użyteczność drugiego wejścia antenowego w odbiorniku EVOBOX, i czy po podłączeniu do niego sygnału z Astry 19,2E i Astry 4,8E przez przełącznik DiSEqC, EVOBOX będzie w stanie sterować tym przełącznikiem.

     

    Oczywiście do pierwszego wejścia antenowego, będzie podłączony konwerter Unicable, zgodnie z zaleceniami CP.

  12. Już wiem jak się edytuje listy kanałów na EVOBOXie, ale niestety jest to bardzo mało efektywna metoda.

    Dużo praktyczniejsza jest edycja dwukolumnowa, gdzie jedna kolumna reprezentuje wszystkie wyszukane kanały, a druga poddawaną edycji listę, bo jest to najbardziej klarowny i chyba najszybszy sposób, zresztą taka metoda edycji, stosowana jest w dekoderze 5500s.

     

    Lepsze jak zawsze jest wrogiem dobrego.

  13. Co jakiś czas w tym temacie pojawia się Twój zarzut, ale wystarczy w wyszukiwarkę forumową w tym temacie wpisać "edycja listy" i rozwiązanie na tacy jest podane przynajmniej kilkanaście razy.

     

    Mój zarzut pojawia się w tym temacie po raz pierwszy, jako że jestem nowy na forum. :)

    Jednak ja nie znalazłem opcji "edytuj" dla listy ulubionych kanałów, zresztą dla listy "wszystkie", również nie.

    Jeżeli coś przeoczyłem, to poproszę o oświecenie, a będę bardzo zobowiązany.

  14. W sumie EVOBOX nie jest taki zły, ale tworzenie na nim listy ulubionych, to prawdziwy koszmar.

    Najpierw trzeba wytworzyć papierowy wzorzec ze swoim układem kanałów, a później mozolnie wyszukiwać po kolei (!) kanały i po wejściu na nie dorzucać je do ulubionych, bez możliwości edycji tej listy.

     

    Nie wiem, kto nad tym dumał, ale wyraźnie mu nie wyszło.

     

    Do multi, mam 5500s i tam logicznie i bez problemu, a na flagowym dekoderze CP taka wtopa.

    W sumie powinni się wstydzić.

     

    Już pomijam fakt, że ich listę tworzył chyba ktoś niekoniecznie zrównoważony, bo kompletnie brak w niej jakiejkolwiek logiki.

  15. Może opiszę dokładnie jak wygląda moja instalacja do dwóch odbiorników.

     

    Antena 90-tka, na której założone są 3 konwertery, 2 twin i 1 single.

    Twin "patrzą", jeden na HB, a drugi na Astrę (19,2E),

    Single "widzi" Astrę 4,8E.

     

    Do jednego odbiornika schodzi sygnał przez DiSEqC HB+A19,2E+A4,8E,

    a do drugiego też przez DiSEqC sygnał z HB i A19,2E.

     

    Od niedawna, jednym z odbiorników jest EVOBOX CP, dlatego powstał pomysł na konwerter Unicable, tylko jak zmodernizować bieżącą instalację antenową, aby miało to przysłowiowe ręce i nogi, a przy okazji nie robić rewolucji ?

     

    Wg. mojej wiedzy, musiałbym dołożyć jeden niezależny kabel, ale to już rewolucja, bo blok mieszkalny jest po termomodernizacji (obecne kable poprowadzone są pod ociepleniem).

    Przepraszam, że post pod postem, ale mam jeszcze jedno pytanie,

    ponieważ zależy mi, aby na odbiorniku EVOBOX był sygnał z 3 konwerterów, to czy można pod pierwsze wejście antenowe EVO,

    podłączyć sygnał ze złotego wyjścia konwertera Unicable, a do drugiego wejścia antenowego EVO, podłączyć sygnał z A19,2E i A4,8E ?

    Czy to ma prawo zadziałać ?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...