Skocz do zawartości

WojtekSzcz

Użytkownik
  • Postów

    152
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez WojtekSzcz

  1. Kanały TVP z transpondera na Astrze - przynajmniej te, które były niekodowane - od lat miały widoczną koszmarną linię WSS w lewym górnym rogu. Ha Hot Birdzie z transponderów platform tej linii nie było nigdy.

     

    Teraz niestety z nowych parametrów na HB TVP Polonia też ma tę linię. Szkoda. Jakość z nowych parametrów od kilku dni jest podła, teraz jeszcze doszła ta wstrętna linia WSS. :/ Chyba już tylko w DVB-T zostanie w miarę znośna jakość TVP Polonia i bez tej linii WSS...

  2. Serio? A kto mu zabronił i kiedy? :D

     

    Niektórzy chyba zapominają albo nie wiedzą, że HD oznacza tylko i wyłącznie wysoką ROZDZIELCZOŚĆ (wyższą od standardowej 720x576), a nie wysoki bitrate czy wysoką jakość! :!:

    Czyli kanał HD może mieć bitrate nawet 1 Mb/s i koszmarną jakość, ale dopóki ROZDZIELCZOŚĆ nadawanego sygnału się zgadza, to ma święte prawo określać się mianem HD, czy się to komuś podoba czy nie. :cool:

  3. @Logomaniak - to nie jest wina kamer w studiu, bo fatalnie wyglądają nawet belki, a te same materiały reporterskie emitowane w "Wiadomościach" potrafią mieć lepszą jakość obrazu. To jest wina wyłącznie marnego sprzętu emisyjnego.

     

    Nie wiem, czy wszyscy jeszcze pamiętają, ale "Panorama" miała kiedyś całkiem dobrą (jak na SD) jakość obrazu, kiedy jeszcze była w formacie 4:3. Belki miały dobrą jakość, litery były wyraźne i czytelne, nawet ten napis "panorama" drobnym druczkiem w lewym dolnym rogu ekranu był wyraźny i czytelny. Drastyczna obniżka jakości obrazu nastąpiła na początku 2011 roku po przejściu programów informacyjnych TVP na format 16:9. Nie jest to oczywiście wina formatu 16:9 jako takiego, bo jakość obrazu w "Wiadomościach" wcale nie uległa pogorszeniu. Po prostu przy okazji przejścia na 16:9, najwidoczniej wymieniono w "Panoramie" sprzęt emisyjny na jakiś gorszy, bo dotychczas wykorzystywany był pewnie potrzebny gdzieś indziej. Ale to tylko takie moje luźne spekulacje... I tak się męczymy od czterech lat z tą jakością w "Panoramie". Oby po zmianie czołówki w nowym roku zrobiono coś w końcu z tą jakością i nawet jeśli na programy informacyjne w HD TVP nie stać, to niech "Panorama" wygląda przynajmniej jak przyzwoite SD, jakie mamy w "Wiadomościach".

    TVP2

    Do mnie też nie przemawiają wszystkie te koncerty Sylwestrowe w największych stacjach telewizyjnych. Sprawdziłem, kto wystąpi we Wrocławiu, i stwierdziłem, że absolutnia większość tych artystów to nie zupełnie moja bajka, więc daleko mi do uznania Sylwestra w Dwójce za najlepszy. Ot kwestia gustu. Gustuję w "trochę" innej muzyce niż łatwe i skoczne jednosezonowe przeboje (o których za kilka lat prawie nikt nie będzie pamiętał, bo będą inne jednosezonowe przeboje na topie). Dlatego nie jestem dobrym targetem dla największych stacji telewizyjnych w Sylwestra. Wybieram Sylwestra całkowicie bez telewizji i do umilenia czasu włączę sobie ciekawszą muzykę ze swoich płyt.

  4. widz666 - Cyfrowy Polsat nie ma nic wspólnego ze słabą jakością TVP Polonia :) Transponder 11,179 GHz, na który TVP Polonia przeszła, nie jest transponderem Cyfrowego Polsatu :!: Transponder należy do operatora Telespazio, a sygnał dostarcza TTcomm. Korzystają z tego transpondera w większości arabskie i włoskie kanały, których jakość techniczna zresztą też woła o pomstę.

     

    Nie wiem, czy to była taka dobra decyzja, żeby rezygnować z transpondera NC+. Cena, jaką proponowała NC+, była tylko minimalnie wyższa - czy na pewno warto było rezygnować? Dziwne to, że TVP Info FTA jakoś nadal może być na transponderze NC+.

  5. Od wczoraj kilka zmian w przekazie TVP Polonia z nowych parametrów na HB (11,179 GHz).

     

    - Dodano identyfikator napisów

    - Dodano drugą ścieżkę dźwiękową Dolby Digital (stereo 384 kbps)

    - Podwyższono rozdzielczość do maksymalnie możliwej w SD 720x576 (wcześniej było 704x576)

     

    Niestety jakość obrazu ogólnie się pogorszyła, widać teraz sporą pikselozę przy dynamicznych scenach. Z transpondera NC+ obraz jest lepszy, mimo odrobinę niższej rozdzielczości. Jeszcze do wczoraj z nowych parametrów jakość obrazu była taka sama, jak z transpondera NC+. Brakuje też EPG, ale nie wiadomo czy się w ogóle pojawi, bo inne kanały na tym transponderze (w większości są to kanały arabskie) też EPG nie mają.

    TVP2

    Ja przyłączam się do narzekających i nie uważam ich narzekań za bzdury. Za bzdury uważam natomiast popieranie tych haniebnych praktyk.

     

    Muzyka na napisach końcowych w filmie jest BARDZO WAŻNA dla większości kinomanów, dodaje filmowi pewnego smaku. Od telewizji, na którą PŁACĘ abonament (telewizje komercyjne niech se robią co chcą - powiewa mi to), chciałbym wymagać, żeby dała mi możliwość obejrzeć film w całości, czyli z napisami końcowymi też. Tak jak to było w TVP przez całe dziesięciolecia. Jestem za tym, żeby były zapowiedzi kolejnych pozycji w ramówce, ale PO zakończeniu filmu, a nie w trakcie napisów końcowych :!: I nie obchodzi mnie, jak jest na jakimś zachodzie, bo nie każdą głupotę telewizyjną z zachodu trzeba bezmyślnie kopiować w TVP. Całe szczęście, że TVP Kultura jeszcze nie została zakażona taką głupotą, no ale to w końcu najbardziej misyjny kanał TVP i jest trochę większy szacunek do widzów.

     

    Jeśli chodzi o zachowanie pewnego rodzaju więzi z widzem, to muszę przyznać, że tęsknię za czasami PREZENTERÓW w TVP, którzy zapowiadali i omawiali kolejne pozycje w ramówce. To dopiero była więź z widzem - jak dla mnie po stokroć silniejsza niż bezpłciowe zapowiedzi lektora zagłuszające muzykę w napisach końcowych... Żałuję, że zrezygnowano z prezenterów, najpierw w Dwójce bodajże w 2006 (?) roku, i chyba całkiem niedawno też w Jedynce.

  6. Nie wiem, czy filmy będą hiper i super (cokolwiek to ma znaczyć), ale na pewno TVP będzie płacić teraz mniej za emisję filmów zagranicznych, bo prawa do emisji na całą Europę są kilkukrotnie droższe niż tylko na Polskę i to jest fakt niezaprzeczalny. TVP Kultura jest dostępna na ponad 99% terytorium kraju naziemnie w MUX-3, więc kto chce odbierać w Polsce ten kanał bez płacenia prywatnym operatorom, ma taką możliwość. Nie widzę sensu przepłacania za niekodowaną emisję na satelicie. Póki nie było DVB-T, to się nadawało FTA na satelicie z konieczności, ale teraz byłoby to już tylko niepotrzebne wyrzucanie pieniędzy (jako płatnik abonamentu jestem przeciw). Tak więc kodowanie Kultury na satelicie popierałem i popierać będę.

     

    moqu'ai - TVP Kultura uruchomi wersję HD, kiedy powstanie MUX-8, a na to można czekać jeszcze nawet rok. Teraz nie ma w DVB-T miejsca na HD. Raczej nie ma co liczyć na to, że Kultura w HD pojawi się wcześniej w ofertach platform satelitarnych i kablówek, bo byłyby znowu narzekania, że najbardziej misyjny kanał TVP, a za jakość HD trzeba płacić dodatkowo prywatnym operatorom. Więc Kultura w HD albo dla wszystkich, albo dla nikogo.

  7. Jeśli się nagrywa tylko po to, żeby obejrzeć i skasować, to nie ma żadnego problemu w szyfrowaniu nagrań. Ale jeśli ktoś chce zarchiwizować sobie niektóre ciekawe nagrania na zawsze i móc je odtworzyć nawet po kilkunastu latach, szyfrowanie nagrań jest nie do przyjęcia. Z jednego telewizora całe życie korzystać nie będę, wcześniej czy później wymieni się go na nowszy model, a na innym telewizorze już tych nagrań nie odtworzę :!: Poza tym jeśli gdzieś na dłuższy czas wyjeżdżam z domu, to lubię sobie czasem pooglądać na laptopie coś ze swoich nagrań i tutaj też szyfrowanie nagrań jest nie do przyjęcia.

     

    Tak więc sorry, ale szyfrowane nagranie to dla mnie żadne nagranie. Prawdziwe nagranie to takie nagranie, które można odtworzyć na dowolnym odtwarzaczu w dowolnym czasie, tak jak kiedyś nagrania na kasetach VHS, które nie były "sparowane" tylko z jednym magnetowidem :!:

  8. Jeśli nc+ da te CI+ parowane, wtedy lepiej jednak wymienić sam odbiornik TV (jeśli obecny nie ma tj opcji) niż kupować nowy dekoder na Linuchu. Już teraz za 2200 można kupić 42" Smart TV 4K. 8)

     

    Telewizor z wbudowanym tunerem satelitarnym to jest ostatnia rzecz, o jakiej marzę. Z takiego czegoś już w ŻADEN sposób nie dałbym rady zarchiwizować sobie (do użytku prywatnego, a nie do rozpowszechniania w necie!!!) jakichś nagrań. Mając zewnętrzny tuner satelitarny, nawet z CI+, można chociaż użyć jakiegoś grabbera do zgrywania z HDMI. A jak się korzysta z modułu CI+ w telewizorze, nagrania na dysku są szyfrowane, a nagrać w jakikolwiek inny sposób też się nie da.

  9. Tuner z CI to też żadne zabezpieczenie się na przyszłość, bo NC+ może zacząć udostępniać moduły CI+ bez trybu legacy, więc będzie wymagany tuner z CI+, których na polskim rynku jeszcze jest jak na lekarstwo (na razie głównie telewizory z wbudowanym tunerem DVB-S2 potrafią obsługiwać moduły CI+).

     

    Przypominam, że Cyfra+ już w 2012 roku udostępniała moduły CI+ w systemie Nagravision i działały one tylko w sprzęcie CI+. Moduły te zostały wycofane wraz ze startem NC+. Kto wie, czy NC+ za jakiś czas znowu nie przywróci do oferty tych właśnie modułów.

  10. Czasy nagrywania i zrzucania na HDD raczej dobiegają końca. nc+ już zabezpiecza nagrywanie przez EURO. Następnym etapem będzie pewnie wykluczenie niezależnych dekoderów CA. CI zostaną bo modułem mogą szyfrować nagrania.

     

    A na rynku pojawia się coraz więcej grabberów, które potrafią zgrać wszystko z wyjścia HDMI na dysk komputera. :jupi: Nie wnikam, czy są one legalne, czy nie bardzo. Słyszałem juz o osobach, co z takich grabberow korzystają i archiwizują sobie programy telewizyjne nawet z dekoderów dedykowanych :!: Tak więc całkowicie czasy nagrywania nie dobiegają jeszcze końca. Jeśli kiedyś stracę możliwość nagrywania w normalny sposób z tunera na dysk (bez szyfrowania, bo tylko takie nagranie jest godne tego, aby nazwać je nagraniem), to nie zawaham się w taki grabber zainwestować...

  11. Opticumy działają z Camelami, ale potrzebują do tego wgrania alternatywnego oprogramowania, żeby czytnik kart stał się uniwersalny. Niby nic strasznego, ale jeśli dekoder padnie, serwis może odmówić bezpłatnej naprawy gwarancyjnej z powodu wgrania nieoryginalnego oprogramowania. Na oryginalnym oprogramowaniu producenta czytnik w Opticumach obsługuje tylko karty w systemie Conax (m. in. TNK SD, Smart HD+).

     

    Dekoder dwugłowicowy za dwie stówki - raczej nierealne. Za dwukrotnie większą kwotę może znajdziesz jakiegoś dwugłowicowego nBoxa z oprogramowaniem Enigma2.

  12. Ja dodam, że NIE KAŻDY Ferguson i Opticum pozwala robić nagrania w wersji nieszyfrowanej. Jeśli priorytetem jest archiwizacja nagrań, należy unikać tunerów z nowszymi wersjami procesora ALi, bo w takich tunerach - gdy się korzysta z karty w czytniku - nagrania na dysku są szyfrowane i można je odtwarzać tylko na tym jednym tunerze, z którego zostały nagrane. Krótko mówiąc, nawet nie bierz pod uwagę Fergusonów Ariva 102E/150/202E/250/152/252/103/203, bo nagrań z tych dekoderów nie odtworzysz na komputerze czy innym urządzeniu. Nagrań nie szyfruje najnowszy model Fergusona Ariva S300 (który ma inny procesor). Tuner ten można kupić za około 220 zł. Nie szyfrowały nagrań też starsze tunery Fergusona z serii Ariva (Ariva 100/100E/120/200/210/220), które miały starą wersję procesora ALi (ALi3602). Te starsze Fergusony (używane) są jeszcze czasami do kupienia na popularnym portalu aukcyjnym.

     

    Na Opticumach gorzej się znam, więc się nie będę wypowiadać.

     

    Aha, kupować niezależny dekoder do nc+ możesz tylko pod warunkiem, że masz kartę Cameleon (z logo Cyfry+), bo tylko ona działa w dekoderach niezależnych (inna sprawa, że nie wiadomo jak długo jeszcze...).

     

    Poza tym - chyba odbiegliśmy od tematu, bo w tym wątku dyskutuje się raczej o dedykowanych dekoderach nc+.

  13. Pozwolę sobie przypomnieć link do pewnego artykułu sprzed kilku miesięcy: http://pclab.pl/news59950.html

     

    Kolejnym operatorem przygotowującym się do przejścia na nowy standard jest NC+, ale nastąpi to dopiero około półtora roku później, bo zarząd firmy stwierdził, że cały proces zostanie przeprowadzony do 31 października 2016 roku. Tak duże opóźnienie względem konkurencji wynika z dotychczas podpisanych umów i zobowiązań z klientami, które przestaną obowiązywać właśnie w tym terminie.

     

    To ja już nie wiem, co o tym myśleć...

  14. NC+ ma do dyspozycji aż jedenaście transponderów (wliczając w to transpondery TVN - 11393 i 11508). Nie sądzę, żeby pozostawienie jeszcze przez półtora roku dwóch z nich w DVB-S było aż takim wielkim problemem. Przełączenie w maju tylko dziewięciu transponderów do DVB-S2 zapewni NC+ na tyle dużo wolnego miejsca, że przez bardzo długi czas będzie mogła dodawać nowe kanały do oferty na tych dziewięciu transponderach. Nie musi potrzebować od razu wszystkich jedenastu transponderów w DVB-S2, więc spokojnie dwa transpondery mogą zostać w DVB-S, żeby do 31.10.2016 użytkownicy TNK SD mieli dostęp do 19 gwarantowanych kanałów na odbiornikach DVB-S/MPEG-2.

     

    Nie ma co się martwić na zapas, tym bardziej, że wciąż przyjmują wpłaty za doładowanie na okres przekraczający 31.05.2015 :)

  15. Po telefonie do biura obsługi okazało się, że faktycznie, nc+ zablokowało możliwość nagrywania, żeby - uwaga - klienci nie rozpowszechniali tych materiałów. Jest to wytłumaczenie skandaliczne, bo raz, że nc+ traktuje wszystkich swoich klientów jako potencjalnych złodziei, a dwa, że to tak, jakby ucinać wszystkim ręce, bo mogą coś ukraść.

     

    Mam podobne odczucia, wrzucanie wszystkich abonentów do jednego worka. :x Chcę mieć możliwość normalnego nagrywania dla siebie pewnych rzeczy z telewizji i nie musi to być mój problem, że ktoś tam gdzieś rozpowszechnia nagrania. Ja niczego nie rozpowszechniam i nagrywam po to, żeby mieć nagranie dla siebie, więc z jakiej racji mam cierpieć? Zamiast walczyć w jakiś sposób z rozpowszechniającymi, lepiej pójść na łatwiznę i zabronić nagrywać wszystkim - genialne! :crazy: Równie dobrze można wszystkim zabronić posiadać noże, bo ktoś przecież może wykorzystać nóż w celach przestępczych, albo zabronić wszystkim jeździć samochodami, bo każdy kierowca może być potencjalnym piratem drogowym.

     

    Kilkanaście lat temu nie myślałem, że dożyję tak absurdalnych czasów, kiedy ludziom będzie się utrudniać na maxa możliwość nagrania sobie czegoś z telewizji (w taki sposób, żeby to nagranie zachować sobie na zawsze, a nie do czasu, aż zepsuje się dekoder, na którym to się nagrało).

  16. A jesteś pewien, że to jest problem z tunerem, a nie z kartą? Masz możliwość przetestować tę kartę na jakimś innym tunerze? Może to karta jest uszkodzona i warto ją wymienić.

     

    Jeśli to problem z tunerem, zacząłbym od sprawdzenia, czy styki w czytniku kart się nie poluzowały (mogło się tak stać, jeśli karta była zbyt często wyciągana i wkładana).

    TVP1

    W sumie szkoda, że TVP1 nie poinformowała w żaden sposób, że to tylko krótka przerwa w emisji "Drużyny A" i kazała widzom myśleć, że emisja została przerwana bezpowrotnie. Zamieszczenie jakiegoś komunikatu choćby na stronie internetowej to chyba żaden problem.

  17. Dzisiaj pod koniec audycji "Sprawa dla Reportera" jakiś "inteligent" nałożył autopromocję "za chwilę..., następnie..." na dane do wysłania SMS charytatywnego tak, że nie można było ich odczytać !!!

     

    Też nie podoba mi się ten cały spam na ekranie ("za chwilę", "następnie" itd.), ale mimo wszystko błagam, krytykujmy obiektywnie, zgodnie z prawdą, bez przesadnego dramatyzowania. Dane do wysłania SMS BEZ PROBLEMU DAŁO SIĘ ODCZYTAĆ!!! Na dowód wklejam zapa:

     

    1.jpg

  18. Cyfra.tv pod koniec listopada pisał , że nowe karty są w przygotowaniu, a nie że już są dostępne. Pewnie za jakiś czas się pojawią, a stare Cameleony są tylko rozwiązaniem tymczasowym.

     

    Nie zdziwiłbym się nawet, gdyby po wprowadzeniu nowych kart zarządzono obowiązkową wymianę Cameleonów dla tych, którzy już zdążyli wziąć wifi Premiumboksa+ (nie jest to jeszcze jakaś duża liczba abonentów, zatem koszt wymiany niewielki).

×
×
  • Dodaj nową pozycję...