Skocz do zawartości

adrian1981

Użytkownik
  • Postów

    2009
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez adrian1981

  1. Dopóki nie zostanie zmieniona zasada "must carry/must offer" czyli dopóki nie zostanie poszerzona lista programów, które muszą być dostępne w każdym pakiecie u każdego operatora o wszystkie programy, które są dostępne w ramach ogólnopolskich multipleksów tv naziemnej to będą takie "kwiatki" jak teraz, że jakiegoś programu gdzieś nie ma czy to TVP 4K czy innego. To czy programy będą dostępne 1:1 na zasadzie reemisji sygnału naziemnego czy jako niekodowane DVB-C to jest to kwestia techniczna i w zasadzie bez większego znaczenia, dla kablówek wygodniejsze jest DVB-C bo nie trzeba dodatkowych kanałów zajmować.

  2. Jeśli UPC nie uruchomiło reemisji programu TVP 4K w swojej sieci to telewizor podłączony do kablówki nie znajdzie tego programu. Pozostaje zakup i montaż własnej anteny lub odbiór poprzez innego operatora, który ma TVP 4K w ofercie. Sygnał z anteny naziemnej należy podłączyć do telewizora zamiast sygnału z tv kablowej a następnie wyszukać programy cyfrowe naziemne. Takie rozwiązanie jest niestety niewygodne - ciągłe przekładanie kabli i wyszukiwanie programów (tv prawdopodobnie usunie programy kablowe jak wyszukasz naziemne i odwrotnie). Antenę należy dobrać do warunków odbioru, jeśli nie chcesz przekładać kabli (UPC - tv naziemna) można kupić odpowiedni dekoder i podłączyć go przez HDMI. Zasadnicze pytanie czy warto w to wszystko zainwestować, czy oglądać mecze w jakości HD.

  3. Sprawdziłem z ciekawości teraz jak to wygląda u mnie i wg wskazań dekodera mam: siła 60%, jakość skacze w zakresie 3-11% (wcześniej raczej była większa) ale dekoder jeszcze sobie radzi z tym sygnałem bo BER jest prawie cały czas 0.00E-07 choć chwilami widać, że jest gorszy i pojawiają się zakłócenia na ekranie.

  4. 3 godziny temu, Neptun63 napisał:

    Mam zamiar przenieść się z canal+ do netii.Tylko zastanawia mnie jakość kanałów tv.

    Możecie dać jakieś rady/opisy?

    Remont bloku(wymiana balkonów,ocieplenie,itp)zmusza mnie do likwidacji anteny..

    Często przy takich remontach robi się także zbiorczą instalację RTV/SAT. Na dachu zakłada się zestaw odpowiednich anten, kable można umieścić pod dociepleniem, do mieszkania robi się tylko przewiert i zakłada odpowiednie gniazdo. Nie wyobrażam sobie, że można nakazać likwidację anten indywidualnych i nie wykonać wpierw takiej instalacji.

  5. Być może dotychczasowe nadawanie na zasadzie testu wiązało się z mniejszą "papierologią" i mniejszymi opłatami niż uzyskanie zgody (koncesji) na regularną emisję na zasadzie multipleksu lokalnego a być może na ten moment nie ma w ogóle planu na utworzenie kolejnego multipleksu lokalnego na Śląsku czy to dla TVS czy innego nadawcy.

    • Popieram 1
  6. Dalsze ograniczanie pasma tv naziemnej moim zdaniem nie przejdzie. Poza tym nadajniki naziemne czy to LTE czy inne mogą powodować mniejsze bądź większe zakłócenia także w telewizji kablowej. Dalsze znaczne zwiększanie ich liczby może spowodować, że wiele kanałów w sieciach kablowych może być wtedy zakłócanych a jak wiadomo sieci kablowe wykorzystują wiele kanałów na różne usługi i może się okazać wówczas, że nie da się tych usług przenieść na inne częstotliwości.

  7. Jak ktoś nie ma odbioru MUX 8 to wpierw niech sprawdzi czy jego antena jest w ogóle przeznaczona do odbioru także pasma VHF. Wciąż dużo osób ma anteny tylko na pasmo UHF. Nie można mieć pretensji, że się pogorszył bądź zanikł odbiór jeśli instalacja antenowa tylko jakoś tam przy okazji ten multipleks odbierała.

  8. Nie ma raczej tanich dekoderów, które na jednej liście programów miałyby programy DVB-T/T2 i DVB-C. Taki dekoder musiałby mieć dwie oddzielne głowice - dwa osobne wejścia antenowe - jedno dla tv naziemnej a drugie dla kablowej. Nie można sumować sygnału naziemnego z własnej anteny z sygnałem z kablówki. Najprościej chyba podłączyć kablówkę do telewizora, który obsługuje standard DVB-C MPEG-4 a do DVB-T2 kupić sobie dekoder.

  9. W ostatnim czasie wprowadzono kilka zmian:
    - Program TVP Sport HD przesunięto z pozycji 306 na 305 (706 MHz);

    - Na pozycji 306 jest plansza informacyjna o przesunięciu programu TVP Sport (210 MHz), podejrzewam, że jest to miejsce zrobione pod Eleven Sports 1 4K;

    - Program English Club TV jest teraz pod nr 381 (226 MHz);

    - Na pozycji 384 jest plansza informacyjna o przesunięciu programów History HD i English Club TV;

    - Na 388 w miejscu English Club TV jest teraz program History HD (346 MHz);

    - Na miejscu 391 (402 MHz) zameldował się "Test391", w tym momencie jest tu kopia Radio Nowy Świat. Być może będzie tutaj kolejny program popularnonaukowy, np. History2 HD, ale wtedy nielogiczne byłoby nieumieszczenie go zaraz za History HD.

     

    Edit:

     

    Na pozycji 306 pojawił się Eleven Sports 1 4K a na 391 History 2 HD.

  10. Polska wersja Fort Boyard ma mocno obcięty i uproszczony scenariusz w porównaniu do oryginalnej wersji francuskiej, która przez 32 sezony (32 lata) mocno ewoluowała. W wersji oryginalnej jest jedna kilkuosobowa drużyna a cała zabawa jest dużo bardziej urozmaicona i rozbudowana. Dostanie się do skarbca nie polega tylko na zdobyciu kluczy, trzeba jeszcze odgadnąć hasło, można także zdobyć dodatkowy czas na wynoszenie monet ze skarbca.

  11. Godzinę temu, retrol napisał:

    Czy może mi ktoś pomóc rozwikłać pewną zagadkę?

    Mam dwa telewizorki: Samsung UE37ES6710 oraz Funai H820M (takie małe [beep]ienko) - i teraz taka sprawa jest, że na tym Funai po wpięciu kabla antenowego znajduje mi takie programy jak TVN HD, Polsat HD, Echo24 HD, Filmax, Eska TV Extra, Ultra TV (tych nie mam odkodowanych nawet na dekoderze). Jak to możliwe, że na Samsungu, który jest nowszym tv i ma chyba więcej kodeków w sobie, nie ma tych kanałów? Wyszukiwanie robię tylko automatyczne.

    Najprawdopodobniej odbierasz programy nadawane w ramach lokalnego multipleksu DVB-T (MUX-L4, kanał 24, częstotliwość 498 MHz) i sygnał tego multipleksu może wnikać w nieszczelną instalację TVK w Twoim mieszkaniu, która staje się swego rodzaju anteną odbiorczą.

  12. Z utworzeniem tego nowego pakietu zrobili podobne "zagranie" jak z umieszczeniem TV Trwam w pakiecie Niebieski+ zamiast Biały+, gdzie umieszczone są pozostałe programy, które można odbierać w ramach naziemnej tv cyfrowej. Jak komuś będzie zależało będzie musiał niestety dopłacić.

  13. Biorąc pod uwagę, że obecnie chyba wszystkie programy tematyczne Polsatu są w Elsacie wg mnie jest całkiem realne dodanie kolejnych. Brakuje Polsat Sport Premium ale to zupełnie inny temat.

     

    Też się kiedyś zastanawiałem dlaczego Sfera TV nie przejdzie na nadawanie w HD. Z drugiej strony na programie Sfera TV jest za dużo powtórek materiałów archiwalnych, więc i tak byłyby one przeskalowywane z SD (no chyba, że zostały częściowo zarejestrowane w jakości HD).

     

    Patrząc też na plan kanałowy widać, że poniżej K50 zostało już niewiele miejsca na nowe programy, w takim tempie dodawania nowości to do końca roku może się ono skończyć. Oby tylko później nie poszli drogą upychania większej ilości programów na multipleksie kosztem obcinania bitrate.

  14. IPTV daje więcej możliwości od DVB-C takich jak np. wsteczne EPG ale zajmuje dodatkowe pasmo. Prawdopodobnie też box w technologii IPTV jest dużo tańszy od dekodera DVB-C obsługującego 4K, nie wymaga też stosowania karty kodowej a więc jest to oszczędność dla operatora. Z drugiej strony duża część abonentów woli mieć moduł CAM i obsługę jednym pilotem, więc sygnał DVB-C raczej będzie jeszcze długo dostępny.

  15. Music Box Polska jest niekodowany i zastąpił program Music Box UA HD, który był nadawany testowo, więc jest dostępny obecnie dla wszystkich. Nie zmieniono nazwy serwisu i nadal zgłasza się on jako "MusicBox UA HD test". Podsumowując wygląda na to, że nadal emisja w Elsacie jest prowadzona w formie testu (program nie wchodzi w skład żadnego pakietu).

×
×
  • Dodaj nową pozycję...