Skocz do zawartości

dlugilong

Użytkownik
  • Postów

    200
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez dlugilong

  1. Na którym nie można bodajże własnej listy ułożyć?

    Bo na obecnych dekoderach PVR Cyfry+ można :D

     

    Nie można, ale układ jest w miarę normalny. Nie że tvn kanał z reklamami przerywanymi odgrzewanym "kontentem" z zachodu w polskiej oprawie jest na 1 miejscu a pozostałe tefałeny nadają 4 razy dziennie pasmo powtórkowe z poprzedniego dnia, przerywane tylko innymi reklamami i są na kolejnych pozycjach.

  2. To co robisz nie tyczy się ustawień terminala tylko ustawień językowych. Dekoder zachował się prawidłowo. Co do zmiany ustawień wyświetlania na angielski to chyba nie ma takiej możliwości. Dekoder jest na polski rynek, więc ma soft po polsku.

    Napisałem chyba, ponieważ nie mam pewności, czy ktoś mnie poprawi?

  3. Wątpię, czy nawet gdyby zmienili soft na taki sam jaki jest w Turbodekoderze, coś by to dało. PACE jest nie tylko wolniejszy, ale i bardziej toporny. Pilot akurat bardziej na plus (dla Cyfry) bardziej ergonomiczny i mniejszy. Tyle, że fakt z tymi cyferkami. Tym bardziej, że nie wszystkie są używane.

  4. dlugilong: nie sprawdziłeś jak to działa a się czepiasz. To, że nie pisze na tej liście POLECONY to wcale nie oznacze ze nie pokazuje statusu tego listu. W 6 na 6 sprawdzonych ostatnio wysylanych poleconych wszystkie pokazuja status: DORĘCZENIE, w 1 przypadku pokazalo 2 statusy: AWIZO i następny ODEBRANO W URZĘDZIE. Na drugi raz sprawdz a nie emocjonuj się.

     

    Nie czepiam się, tylko czytam co jest napisane na oficjalnej stronie Poczty Polskiej i tą informacją się podpieram. Chyba oczywiste, że nie próbowałem, ale z drugiej strony, czy jak nie masz informacji np. przy gniazdku prądowym że w nim jest prąd to będziesz wkładał palce, żeby sprawdzić?

  5. Doczytałeś?:

    Cytuję:

    System obecnie udostępnia informacje o następujących rodzajach przesyłek:

     

    w obrocie krajowym:

    e-przesyłki,

    paczki pocztowe,

    POCZTEX,

    przesyłki pobraniowe,

    z zadeklarowaną wartością,

    PRZESYŁKA BIZNESOWA,

    PRZESYŁKA GABARYTOWA

    w obrocie zagranicznym:

    EMS,

    paczki pocztowe.

     

    Widzisz tu gdzieś LIST POLECONY lub POLECONY PRIORYET?

  6. hmm ile może trwać takie zarejestrowanie wypowiedzenia? boje się, że go zgubili wysłałem je już tydzień temu w poniedziałek ..a dalej mówią, ze nic nie ma

    Masz numer przesyłki? Jeśli tak, to idź z nim na pocztę a tam po numerze sprawdzą czy list został dostarczony.

     

    http://sledzenie.poczta-polska.pl/ na tej stronie możecie śledzić status swojego wypowiedzenia wysłanego poleconym na poczcie.

     

    Mylisz się. System nie monitoruje przesyłek poleconych. Nie sprawdzisz tego, chyba, że list nadałeś paczką :)

  7. Z tym Vivendi to jest śliska sprawa - firma ta w Polsce nie była kryształowa. Jeżeli ktoś pamięta pierwsze ustawki w KRRiT i ówczesne ustawodastwo to z pewnością utknęła mu w głowie pierwsza ogólnopolska koncesja TV. Dostał ją kodowany Canal+ pomimo, iż ustawa wyraźnie stanowiła, iż maksymalny limit kapitału zagranicznego (w tym także z UE) nie powinien przekraczać 33%. Tak więc polski regulator , wsparte właściwymi służbami wywiadowczymi (UOP), uznał że Canal+ to typowo Polska stacja a Vivendi to pewnie jakaś spółka j.v. spod Płocka. Dodam że koncesję tą wydano w pierwszej połowie lat 90-tych gdy przeciętny Polak po transformacji ustrojowej nie tylko o płatnych kanałach premium mógł pomarzyć, ale realnie nie miał co do garnka włożyć. Chodziło w tym przypadku o odpowiednie zablokowanie pasma aby późniejsza koncesja dla Polsatu nie była nadmiernie obciążona konkurencyjnie.

    W późniejszych latach działalność Canal+ w Polsce też była dosyć ciekawa. Kiedy przez wiele lat kierował nią Lew Rywin (Polska Korporacja Partycypacyjna), jej żer bazował głównie na dojeniu TVP czasów Kwiatkowskiego (i wcześniej). M.in. za sprawą tych Panów TVP na wyłączność udostępniła Cyfrze+ swój sygnał TVP1 i TVP2 odmawiając tej możliwości Wizji TV, co realnie położyło tą platformę. I tak Cyfra+ startując z zadurzeniem 300 mln. zł była w stanie wygrać z WizjąTV, w którą amerykanie wsadzili 1 mld. USD. Nikt po prostu nie chciał płacić za telewizję w której nie było 2 podstawowych stacji (mających razem ponad 50% ówczesnego rynku). Co ciekawe TVP w tym dealu nic nie dostała - jedyne co się po tym ostało to umowa koprodukcyjna TVP - Canal+ na produkcję kilku filmów - notabene zrealizowanych głównie w Heritage Film Lwa Rywina. Koprodukcje te to zresztą też ciekawa kwestia - TVP wkładając swój udział finansowy realnie w całości pokrywała koszty, które fikcyjnie były podkręcane o co najmniej raz (dla wnikliwych do zbadania). Tym samym wkład C+ był realnie dosyć mizerny.

    Inna kwestia relacji TVP - Canal+ to handel prawami do piłki nożnej, w której za każdym razem TVP była jakoś dziwnie stratna. Jeszcze inny obszar to flota wozów transmisyjnych, w którą TVP inwestowała (a było ich w porywach kilkanaście) tylko po to aby mogły służyć na rzecz transmisji sportowych C+ (ta spółka w Polsce nie posiadała długo żadnego wozu -formalnie był 1 przysłany z Francji na cały obszar sportu). Jak sie można było domyślać wozy te jeździły za pół darmo, co tuszowane było w TVP hasłem, że jeżeli mają stać to niech jeżdżą. Jaszcze kolejna rzecz to wersje językowe, za które płaciła TVP a szeroko wykorzystywała za symboliczna opłatą C+ - jeżeli ktoś nie wierzy to niech puści sobie chociażby MiniMini gdzie do dzisiaj dominuje w napisach - Telewizyjne Studia Dźwięku (marka handlowa opracowań TVP) ale to już inna historia, których w tym przypadku wiele...

     

    Źródło komentarz:

    http://monsieurb.nowyekran.pl/post/36081,zaduszki-w-tvn#comment_265921

  8. Barti mylisz się. Pośrednio simlock jest takim parowaniem choć w ostatnim czasie nie wszystkie telefony sprzedawane w TMobile mają tą blokadę. Można ją zdjąć ale wiąże się to z utratą gwarancji. Kolejna sprawa android do telefonów jest wgrywany z tzw brandem sieci co powoduje, że w momencie kiedy wychodzi poprawka to ty jesteś na łasce operatora aż on wypuści swoją wersje z brandem. Można to także obejść ale dla większości jest to chińska kombinacja. Taka polityka ograniczeń sprzętu jest czymś naturalnym dziś.

     

    W sumie masz też rację, co nie zmienia jednak faktu, że możemy sobie kupić telefon w tzw. wolnej sprzedaży (bez simlock'a, niebrandowany), a następnie podpisać umowę z którymś z operatorów na same tylko usługi telekomunikacyjne i korzystać z nich w zakupionym przez siebie telefonie.

    W przypadku n'ki i Cyfrowego Polsatu nie ma takiej możliwości. Klient jest tutaj zmuszany do korzystania z ich dedykowanego, bardzo ograniczonego w możliwościach sprzętu. :/

     

    Turbodekoder nazywasz ograniczonym w możliwościach? Śmieszne, spójrz na PACE.... i sobie odpowiedz.

  9. Czy naliczą czy nie to ich dobra wola. Ale z reguły naliczają. Wspomniany wcześniej bilet musi mieć datę wylotu i powrotu! Inaczej nie uwzględnią. Jeżeli nie masz żadnego dowodu, nie rozwiążesz umowy. 299 zł tyczy się tylko tego typu przyczyn. Przeczytaj regulamin.

  10. Sprawdź co masz na umowie. Konsultanci często nie wiedzą i odpowiadają szablonowo. Na umowie masz napisane czy dekoder jest dzierżawiony na zasadach promocyjnych czy nie. Przecież zawsze możesz oddać dekoder mówiąc że kupiłeś swój i nie chcesz już używać wynajętego. Kto Cię zmusi, żebyś płacił za najem dekodera, którego nie masz?

     

    PS. Nie cytujemy komentarzy, które są powyżej wypowiedzi.

  11. Uwielbiałem ten program. Oglądałem prawie każdy odcinek. Leciał w polskim czasie między 21.00 a 22.00. Bob za kamerą ciągle puszczał bąki. Dzwoniło też dużo polaków po nagrody :). Pamiętam też jak można było wysyłać przeterminowane produkty nawet czasem je otwierali :) Wesoło było... Ach powspominać...

×
×
  • Dodaj nową pozycję...