Skocz do zawartości

michcio

Użytkownik
  • Postów

    379
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez michcio

  1. To może i ja się dołączę do tematu :)

    Przeczytałem parę tematów dot anten itd. i mogę powiedzieć, że mam mętlik w głowie. Problem mam z doborem sprzętu. Bardzo zależy mi na jakości dźwięku i obrazu. Dlatego zdecydowałem się na antenę 120cm albo 85cm. Czytałem temat o antenach satelitarnych, ale nic z tego nie wynika. Nie wiem z jakiego materiału chciałbym antenę. Aluminium, tworzywo sztuczne czy stop metalu(przypominam, że zależy mi na jakości dźwięku i obrazu) nie wiem, grunt, aby było cacy. Antena będzie przykręcona do balustrady na balkonie. Chciałbym odbierać sygnał z minimum dwóch satelit a maks z czterech. To nie koniec problemów. Mam w domu 4 telewizory i na każdym chciałbym oglądać co innego :) Jeżeli koszta będą znacząco przedrażać sygnał może pójść na dwa tv. Póki co nie wiem jakiego operatora wybrać: TNK, N, Polsat czy może Cyfrę. Nie mam w domu telewizorów HD, ale chciałbym odbierać sygnał w tej jakości, ponieważ w przyszłości planuję zakup nowych tv. Może ktoś będzie tak wspaniałomyślny i zaproponuje zestaw z allegro albo z hollex.pl Chętnie przyjmę każdą radę za co będę niezmiernie wdzięczny.

     

    Myślę, że ta satelita już mnie zadowala http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=88&id=487

     

    Wielkość anteny nie ma wpływu na jakość obrazu. On jest taki jak ma być albo go nie ma wcale.

  2. To samo mam w swoim dekoderze.

     

    To napięcie z filtra przeciwzakłóceniowego tunera.

    Skutek nieuziemionej instalacji antenowej. Ekrany przewodów koncentrycznych zawsze i wszędzie muszą być uziemione (połączone z główną szyną wyrównawczą, jak pisze @HarrisonBergeron). Nie ważne jaka antena.

    To samo jest w komputerze - 115 V na obudowie jeśli jest używany niezgodnie z zasadami i wbrew ochronie przeciwporażeniowej - czyli podłączony do gniada bez styku ochronnego ("bolca").

  3. Przypuszczam, ze najlepsza by była topologia z pionami na klatce z wpiętymi kaskadowo multiswitchami na piętrach.

    Tylko, że tak rozległa instalacja to nie tylko wysokiej jakości kable, ale przede wszystkim projekt wykonany przez specjalistę. To nie jest proste zadanie.

    Musicie zwrócić się do firmy, która wykonuje takie instalacje.

  4. Nie ma takich możliwości technicznych w ADSL.

    Chyba, że to będzie dostępne tylko w większych aglomeracjach gdzie są DLSam-y ADSL2+. Ale to trzeba by było modem wymienić. Choć wszystkie routery z modemem na rynku (no prawie wszystkie) mają modem ADSL2+.

     

    Choć TP oferuje takie prędkości. Ostatnio FTTH na jakimś osiedlu zrobili. 50 Mbit na światłowodzie plus telefon plus telewizja.

  5. Ciekawe ile lat poczekamy na nowe technologie.

     

    To dziwne, że laserowe TV wyświetlają tylko dwa razy więcej kolorów niż LCD - to bardzo mało bo tylko około 500 tys.

    U plazm liczy się to chyba w miliardach kolorów.

     

    Co do OLED - bardzo cieknie - nawet 1 mm ekrany. Ogromny kontrast - 1 000 000:1. Czas reakcji - chyba 0,01 ms. Niskie zużycie prądu. Produkcja 3 razy tańsza niż LCD i znacznie bardziej prosta - znacznie mniej warstw ekranu i faktycznie mogą być "drukowane".

     

    Ale cóż - na razie LCD ma okres swojej świetności - wypuszczenie teraz taniego i prawie idealnego OLED'a było by ciosem w plecy producentów LCD, którzy utopili w tej technologii wiele miliardów...

  6. Wbrew pozorom w Stanach wcale wszelkie infrastruktury nie są takie najnowsze. Niektóre linie energetyczne mają po 100 lat, nie mówiąc już o drewnianych słupach dla linii wysokiego napięcia (chociaż wcale nie jest to takie złe).

    Podobnie z liniami telefonicznymi. Też niektóre mają bardzo stare. W niektórych budynkach na wejściu do domu można znaleźć odgromniki jeszcze zza czasów wojny...

     

    Nie mówię o wszystkich liniach oczywiście, tylko o części.

  7. W ADSL tak, nie w ADSL 2+.

    Gdyby tak było to skoro obecnie na 6 Mbps ADSL potrzeba góra 2 km linii, to w ADSL 2+ co? 200m?

     

    Zrozumcie. Na tej samej linii ADSL wyciągnie 8 Mb/s, a ADSL2+ 25 Mb/s.

     

    Jakoś VDSL itp. w Stanach ciągnie 54Mbps i to na liniach znacznie gorszych niż u nas.

     

    Czyli twoje 6Mbps Neo + 4Mbps TV = 10Mbps pociągnęła by taka sama linia jak teraz wystarcza dla ADSL 2 Mbps.

  8. Videostrada nie działa na ADSL tylko na ADSL2+ co daje do 25Mbit/s. Obraz jest przesyłany oddzielnym szkieletem, niezależnie od internetu.

    Czy nie da się zamówić Videostrady z np. 6Mbit/s łączem? Jeśli się nie da, to jest to dziwne, aczkolwiek technicznie możliwe (i możliwość jest zależna tylko od widzimisię operatora). Właściwie, to można by na tym i 15 Mbit/s łącze + Tv zrealizować.

  9. Ten kabel jest może dłuższy od innych?

    Na wolnym wyjściu rozdzielacza powinien być rezystor zakończeniowy 75 Ohm.

    Kable to:

    -kable (cena powyżej powiedzmy 1.50 za metr)

    -czy pseudokable (za pare groszy)?

     

    Podłączając ten kabel bezpośrednio bez rozdzielacza odbiór jest dobry?

  10. Możesz a nawet powinieneś wpiąć bezpośrednio.

    Najlepsza antena radiowa z tych prostszych to dipol półfalowy.

    Atena musi być na dachu, jeśli odbiór ma być jak najlepszy.

    Nie stosuj żadnych wzmacniaczy bo to tylko pogorszy odbiór.

  11. Ja po prostu wyłączam prąd w całym domu. :wink: Ciekawi mnie jedno: czy uziemienie nie jest stosowane w przypadku anten telewizji kablowej na dachu budynku?

     

    To nic ci nie da. Jak uderzy w linię to i tak zniszczy ci sprzęt. Jedynym dobrym sposobem odłączenia zasilania na burzę jest wyciągnięcie wszystkich wtyczek z gniazdek jak i przewodów antenowych i telefonicznych/internetowych.

     

    Bezpiecznik tworzy przerwę w obwodzie długości 0,5 cm, natomiast dla porównania piorun to iskra skacząca nie na pół centymetra ale na kilometry.

     

    Wg prawa anteny na dachu muszą być uziemione, nawet gdy nie ma piorunochronu (co wiąże się właściwie z jego wykonaniem). Oczywiście anteny zbiorcze na blokach są uziemione (maszt jest u podstawy połączony z instalacją odgromową), bo tak ma być i tak nakazuje zdrowy rozsądek.

     

    A ja proponuje coś takiego, jest mojego autorstwa

    5424188a0ba6fb56m.jpg

     

    No nie wiem czy to dobrze, że ten drut nie ma dotykać stojaka. Brak połączenia - brak wyrównywania potencjałów i może wystąpić przeskok łuku pomiędzy nimi. A to groźniejsze niż sam potencjał wyładowania na podstawie anteny.

    Właściwie to można powiedzieć, że wadą konwerterów satelitarnych jest to, że są plastykowe, dlatego ekran koncentryka nie jest podłączony z anteną. A powinien.

    Jeśli zwód piorunochronu już nie dotyka do anteny i jeśli jest bez izolacji HV to musi być od niej oddalony na około pół metra i to na specjalnych izolujących wysięgnikach dystansujących. Antena nadal powinna być podłączona do instalacji wyrównywania potencjałów.

  12. W zwykłym domu taka pajęczyna nie jest aż tak bardzo potrzebna (względy wizualne).

    Wystarczy maszt anteny połączyć z instalacją odgromową budynku (na nieszczęście mało który ją ma). Jeszcze lepiej wykonać obok anteny zwód pionowy o wysokości większej niż antena. Oczywiście podstawa anteny nadal podłączona do odgromu.

    Z resztą wg prawa każda antena znajdująca się gdzieś na dachu MUSI być uziemiona.

     

    Mi w antenkę nie walnęło - całe szczęście. Gdyby był piorunochron to bym się tak tego nie obawiał, ale skoro go jeszcze nie ma, to niech piorun poczeka aż będzie... Nie mam ochoty na pożar/zniszczenie instalacji/urządzeń itp...

×
×
  • Dodaj nową pozycję...