Skocz do zawartości
  • 0

poprawność podłączenia dekodera do anten


pawlis11
 Udostępnij

Pytanie

pgyq.png

 

Chciałbym się zapytać, czy taka konfiguracja jest poprawna. Chcę doprowadzić sygnały do czterech pokoi: do salonu (jednym kablem sygnał z anteny satelitarnej i DVB-T) i do pozostałych trzech pokoi. W tych trzech pokojach mam gniazdka, a do nich kable zasilane zasilaczami podłączone do trzech zwykłych dekoderów.

W salonie natomiast jest dekoder od Orange i chciałbym odbierać kanały i z satelitarnej, i z naziemnej. Na strychu będę mieć zwrotnicę i ten rozgałęźnik. Od zwrotnicy odchodzi oczywiście jeden kabel do salonu. W salonie jest jedno gniazdko i będą odchodzić dwa kable podłączone z dekoderem: jeden od satelity, a drugi od NTC (chyba musi być dodatkowo zasilany, jeśli antena za 60 zł). Czy taka konfiguracja byłaby poprawna?

Mam nadzieję, że multiswitch nie będzie wymagany, gdyż na strychu nie mam podłączonego prądu, a kable mam w ścianach.

P.S. Wiem, że pakiet podstawowy zawiera większość kanałów naziemnej. Miejmy nadzieję, że wszystkie kiedyś będą w pakiecie podstawowym. Dla mojej rodziny to jest istotne, ponieważ jest tam np. Stopklatka TV i TVP Regionalna Kielce (a w satelitarnej jest TVP Warszawa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Generalnie jest OK, z wyjątkiem tego zdania:

W tych trzech pokojach mam gniazdka, a do nich kable zasilane zasilaczami podłączone do trzech zwykłych dekoderów.

Znaczy masz na myśli, że przy każdym odbiorniku DVB-T masz przewód antenowy z zasilaczem (tak jak dla anteny ze wzmacniaczem)? Jeśli tak, to źle. Wzmacniacz w przypadku anteny to "element dwuczęściowy". Tu masz zasilacz, a w antenie w puszce faktyczny wzmacniacz, który tylko zasilasz z dołu. Zapewniam, że trzykrotne zasilanie jednego wzmacniacza nie jest dobrym pomysłem ;) Wystarcza jeden zasilacz w jednym z punktów (najprościej tam, gdzie nie ma satelity, żeby nie komplikować) wraz z upewnieniem się, że rozgałęźnik przepuszcza zasilanie (nie każdy to czyni).

 

Multiswitch w tym przypadku jest niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mr. Orbita, bardzo mi pomogłeś. Trochę jestem laik i pewnie mój post wydaje się śmieszny. Ale dzięki serdeczne za pomoc! Dowiedziałem, że wystarczy jeden zasilacz w jednym pokoju. Pozostałe sygnały z naziemnej również będą zasilone i mam problem z głowy. Ba, jeszcze na prądzie zaoszczędzę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...