SATKurier.pl Forum SATKurier.pl Digi-TV.pl Hollex.pl SAT Krak Instalacje optyczne Karty erotyczne SolarKurier.pl BochniaiSol.pl Prezentacje360.pl

Astra Hot Bird talerz Corab 60x70cm

Pomoc w wyborze niezbędnego sprzętu SAT przy tworzeniu nowych, lub rozbudowie istniejących instalacji

Postprzez kris_poland » 29 gru 2009, o 12:55

Posiadam obecnie N, jakosc sygnalu mam na 100%,) 0% BER konwerter Maximus
chcialbym sciagnac kanaly rowniez z Astry, wiem ze da sie to zrobic, pytanie czy warto i czy to nie pogorszy odbioru z HB

czy na tej antenie ktora jest szeroka na 60cm wysokosc 70cm zlapie sie sygnal z astry nie tracac sygnalu z HB
jaki konwerter zastosowac, zezujacy czy dokupic drugi ?
kris_poland
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Postprzez FFan » 29 gru 2009, o 13:02

Proponuję Ci dołożenie drugiego konwertera na uchwycie zeza oraz przełącznika diseqc.
Jak masz teraz singla to drugi singiel i zwykły diseqc, jak masz twina to drugi singiel i przełącznik najlepiej jakiś 5/2.
Nic się z HB nie pogorszy - o ile nie ruszysz anteną/konwerterem.

pzdr
FFan
Forum to mój drugi dom
Forum to mój drugi dom

Postprzez kris_poland » 29 gru 2009, o 17:19

kazdy mowi ze ta antena bedzie za mala, nie chce sie bawic w ciecie kabli ani przelaczniki
6 stopni roznicy na takiej antenie moze juz niezalapac sygnalu

zastanawiam sie nad jakims twinem, wyjdzie taniej
pozatym do przelacznikow potrzeba innych konwerterow prawda?
kris_poland
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Postprzez Krisss16 » 29 gru 2009, o 19:05

Jak nie chcesz bawić się w cięcie kabli i przełączniki, to najlepszy byłby jakiś konwerter typu Monoblock (przykład :arrow: http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=27&id=1348; jeśli posiadasz zwykłego nBoxa HD bez możliwości nagrywania), a jeśli masz nBox Recordera i korzystasz obecnie z konwertera Twin i dekoder jest podpięty dwoma kablami tak, abyś mógł w tym samym czasie jeden program nagrywać, a inny oglądać, to potrzebny byłby konwerter Monoblock Twin (przykład :arrow: http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=27&id=1392). Tylko, że takie konwertery, tzn. Monoblock, nadają się tylko dla anten o wielkości w przedziale 80 - 90 cm, więc czekała by cię wymiana anteny.
Dla tej anteny co posiadasz, to byłoby dobre rozwiązanie, tak jak wyżej napisał FFan: trochę kabla, drugi konwerter, przełącznik DiSEqC oraz uchwyt, wtedy można jeszcze próbować wyregulować ustawienie pojedyńczego konwertera żeby uzyskać w miarę stabilny sygnał, czego w konwerterze Monoblock nie uzyskasz.

kris_poland napisał(a):zastanawiam sie nad jakims twinem, wyjdzie taniej

Pojedyńczy konwerter Twin, daje możliwość odbioru jednej pozycji satelitarnej (dajmy na to Hot Bird) na dwóch dekoderach z jednej anteny, nie dwóch pozycji satelitarnych (Hot Bird + Astra) na jednym dekoderze, od tego są pojedyńcze konwertery (czy to Single, czy Twin) ustawione w układ "zeza" lub konwertery Monoblock :wink:
Co do drugiej części zacytowanego fragmentu, to jeśli masz na myśli to, że konwertery Twin nie nadają się do przełączników DiSEqC, to się mylisz, bo je także można ustawić w układ "zeza", wystarczy tylko wiedzieć jak to później podłączyć, aby działało.
Cyfrowy Polsat - to już przeszłość ;-) Teraz póki co, tylko DVB-T.
Krisss16
SAT Kurier VIP
SAT Kurier VIP

Lokalizacja: Okolice Iłży - prawdziwe zad*pie województwa mazowieckiego :-]

Postprzez FFan » 29 gru 2009, o 23:00

kris_poland napisał(a):kazdy mowi ze ta antena bedzie za mala, nie chce sie bawic w ciecie kabli ani przelaczniki
6 stopni roznicy na takiej antenie moze juz niezalapac sygnalu

zastanawiam sie nad jakims twinem, wyjdzie taniej

"Każdy mówi" - to bardzo względne, np. co drugi sprzedawca chcący Ci sprzedać większą antenę.
W zasadzie masz już odpowiedź powyżej, ale dopiszę:

Na takiej antenie chodzą spokojnie instalacje na 4 satelity, a nie tylko na 2, to po pierwsze.
Po drugie układ pojedynczych konwerterów ( w sensie - nie zespolonych) jest zawsze lepszy w eksploatacji od monoblocków oraz daje możliwości lepszego ustawienia.
Po trzecie monoblocki nie są przeznaczone dla anten takiej wielkości!, co prawda są tacy co twierdzą , że im chodzi, ale...
Po czwarte , nie wiem jakie cięcie kabli - dokupujesz ewentualnie 1 kabel o długości 2x odległość od anteny do diseqc i jego na pół i to wszystko.
FFan
Forum to mój drugi dom
Forum to mój drugi dom

Postprzez kris_poland » 29 gru 2009, o 23:22

to juz mi sie lepiej zrobilo, jasne mozna tak zakombinowac by kable wciagnac i nie skracac a od anteny pociagnac jakis nierdzewny i wciagnac do chaty az do przelacznika, to jest bardzo dobry pomysl !!!

dobra ale teraz do rzeczy:
konwenter mam Twin z dwoma wyjsciami antenowymi, do astry kupic taki sam ?

jaki przelacznik?

drugi problem to trzeba by cos wykombinowac by druki konwerter zamontowac, tutaj nie mam zielonego pojecia
jak to zrobic, widzialem rozne motywy do zeza, ale przy mojej antenie sobie tego nie wyobrazam gdyz ten wysiegnik jest prostokatny :(
kris_poland
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Postprzez kris_poland » 30 gru 2009, o 20:25

powoli rozgryzam temat
moje 1 pytanie czy jest jakas roznica czy zamontuje singla czy twina przy przelaczniku ktory ma dwa wyjscia?
czy konieczny jest twin tak jak obecnie mam na HBirda ?

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=131
mysle o zakupie tego przelacznika i konwentera twin chyba ze singiel dla dekodera z PVR wystarczy?
nie mam pojecia czy tak sie da, czy musza isc dwa kabelki do przelacznika z konwentera?

ten przelacznik umozliwi mi podlaczenie jednego dekodera PVR i wpiecie anteny naziemnej
idac dalej za rok chcialbym zakupic drugi dekoder PVR HD, wiec zatem moze lepiej zastosowac cos na dwa wyjscia ?
kris_poland
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Postprzez kyniu » 30 gru 2009, o 22:19

Mieszkam w Małopolsce i mam zwykłą antenę polsatowską 55 cm. Łapie zarówno Hotbird jak i Astrę (nawet darmowe programy HD). Co do jakości sygnału, po precyzyjniejszym ustawieniu anteny na Hotbird jest sygnał zielony ok 70 % (TVN-y) i zółty - programy polsatowskie, ale nie ma problemu z odbiorem, jedynie Eurosport HD pomału się ładuje. Pasek sygnału z Astry też jest w kolorze żółtym poza MTV Deutschland i Viva Deutschalnd (pasek zielony).
Zamierzam jednak kupić antenę 80 lub 85 cm w celu lepszego odbioru programów HD w złych warunkach pogodowych.
kyniu
Czasami wpadam
Czasami wpadam

Postprzez kris_poland » 30 gru 2009, o 22:57

tak mala antena to jedynie dla SD a nie HD, tutaj rzeczywiscie jest skucha
choc pewnie znajda sie spece co i na tej pociagna sygnal HD, pod warunkiiem ze antene zaleja w betonie :) by sie nie ruszalo.. hehe ;-)

a ja nadal nie wiem jaki przelacznik i jaki konwerter :(
Ostatnio edytowano 30 gru 2009, o 23:04 przez tomekb1976, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto zbędne cytowanie.
kris_poland
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Postprzez k3333 » 30 gru 2009, o 23:30

Jeżeli masz w tej chwili już Twina na Hot Bird'a to taki właśnie przełącznik najlepiej jest zakupić. A na Astrę kup też Twina. Jeżeli chciałbyś zakupić w przyszłości drugiego PVR to kup w tej chwili Quada i zamontuj go na Hot Bird'a a Twina którego już posiadasz zainstaluj na Astrę. Do każdego PVR muszą iść dwa kable :)
Corab ASC-800M-C, 4x Inverto IDLP-40SL Hot Bird, Astra 1, Astra 2, Astra 3
k3333
Czasami wpadam
Czasami wpadam

Postprzez kyniu » 30 gru 2009, o 23:33

Tak jak ktoś wyżej napisał przy małej antenie lepszy jest uchwyt na drugi konwerter i przełącznik diseq, przy większej wystarczy monoblock. Na forum było o tym już napisane, poszukaj dokładnie.
Przy mniejszych antenach koniecznie jest precyzyjne ustawienie anteny i konwertera, żeby odbierać programy z dwóch satelit. Przerabiałem to.
kyniu
Czasami wpadam
Czasami wpadam

Postprzez kris_poland » 30 gru 2009, o 23:56

k3333 napisał(a):Jeżeli masz w tej chwili już Twina na Hot Bird'a to taki właśnie przełącznik najlepiej jest zakupić. A na Astrę kup też Twina. Jeżeli chciałbyś zakupić w przyszłości drugiego PVR to kup w tej chwili Quada i zamontuj go na Hot Bird'a a Twina którego już posiadasz zainstaluj na Astrę. Do każdego PVR muszą iść dwa kable :)

zgadza sie mam Twina na HB i na Astre planuje kupic rowniez ten sam konwenter.

no i zaczynaja sie schody bo z tego co piszesz to wnioskuje ze nie licza sie wyjscia w przelaczniku tylko wejscia?
po co mi ten Quad, by ciagnac 2 niezalezne kabelki do nowego dokedra pomijajac przelacznik?

nie zauwazylem przelacznikow ktore maja wiecej niz 2 wyjscia wiec pewnie podlaczenie do 2 dekoderow PVR bedzie juz niemozliwe
przy ich wykorzystaniu, wiec pozostaje multiswitch, jesli to to pewnie juz inne konwentery...?
kris_poland
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Postprzez kris_poland » 30 gru 2009, o 23:58

kyniu napisał(a):Tak jak ktoś wyżej napisał przy małej antenie lepszy jest uchwyt na drugi konwerter i przełącznik diseq, przy większej wystarczy monoblock. Na forum było o tym już napisane, poszukaj dokładnie.
Przy mniejszych antenach koniecznie jest precyzyjne ustawienie anteny i konwertera, żeby odbierać programy z dwóch satelit. Przerabiałem to.

jakis tam uchwyt oczywiscie kupie, tylko ze problem zaczyna sie jak zrobic instalcje na 2 dekodery HD PVR
za pomoca przelacznika pewnie sie nie da, pozostaje multiswitch ? czy do niego sa wymagane inne konwentery ?
kris_poland
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Postprzez mariuszo21 » 3 sty 2010, o 12:52

jeszcze jedno pytanie tak przy okazji bo tez chce zrobic zez na astre z anteny polsatowskiej 70cm i mam pytanie czy konwertery maja byc idealnie równoległe czy nie i jaka odległosc powinna byc miedzy nimi tak mniej wiecej.
TNK SD
13E+19,2E 42E+31,5E+28,2
mariuszo21
Konto zablokowane
Konto zablokowane

Postprzez patryk92 » 3 sty 2010, o 13:28

W ogóle to na tak małej antenie nie jet tak łatwo ustawić zeza, aby zapewnić sobie poprawny odbiór ze wszystkich transporterów Astry 24/7. Na tej antenie konwertery bedą równoległe, lub prawie równolegle, a odległość między nimi będzie wynosić według mnie od 0 do 1cm.
Ferguson Ariva 250 Combo: Smart HD+; 13E+19.2E+4.8E+7E
Laptop: HP Pavilion dv6, AMD Phenom II P960 Quad-Core, 6 GB RAM, 750GB HDD, Win7 H.P. 64bit.
patryk92
Jestem tu stałym bywalcem ;)
Jestem tu stałym bywalcem ;)

Następna strona

Powrót do Dobór sprzętu