Skocz do zawartości

ASTER PVR KAON


Rekomendowane odpowiedzi

KANON jest dostawcą nowego STB HD PVR dla sieci ASTER.

Jako jeden z pierwszych mam możliwość korzystania z tego tunera. W mojej opinii jest to zupełnie inny tuner niż KAON bez PVR ! Znacznie poiprawiła się jakość kanałów SD. LUXE TV już nie wymaga przestawiania nastawów i samoczynnie rozciąga się na cały ekran.

Nagrywanie bez problemów. Nie ma utraty jakości. Potężna pojemność HDD to duży komfort.

Nagrałem 120 minut i mam jeszcze 96% wolnego dysku. Wychodziło by aż 100h w HD. Jeżeli to się sprawdzi to SZOK !!!

Procesor AV:

Norweski tester (kwiecień 2008 podaje:

Get box HD PVR er utstyrt med en ny Broadcom 7401-chip

Czyli tym razem pierwsza liga.

http://www.teknofil.no/wip4/review/tester_get_box_hd_pvr/d.epl?id=27403

po przetłumaczeniu na polski przez google engine:

Krystalicznie czysty obraz. HD PVR jest wyposażony w chip Broadcom 7401, który zapewnia sylskarpe, realistyczne obrazy. Myślimy, że SD obrazów (regularne telewizyjne) był zauważalnie lepszy niż poprzednio, chociaż my spojrzenie ingerencji (artefaktów) w formie sagtenner w ukośną linie.

Z sygnału HD, obraz jest krystalicznie czysty po prostu.

Jakość obrazu jest zależna od jakości technicznej źródeł, a tutaj jest znaczna różnica w jakości zarówno

 

Kawał zankomitego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie sprzęty Kaona na dłuższą metę okazały się niestety niewypałem, ale ostatnio widzę, że firma ponownie łapie dobre pomysły i tworzy solidny sprzęt. Kaon ma w ofercie całkiem udany odbiornik DVB-T/MPEG-4, ale póki co jeszcze nie trafił do szerszej sprzedaży. Z Twojego opisu widzę, że także w segmencie DVB-C radzą sobie całkiem nieźle ;)

 

EPG w Aster też takie z logosami puścili, czy to w norweskim teście tylko pokaz jakiejś aplikacji interaktywnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Powiem Wam Panowie, że gdyby Aster lepiej zaplanował wykorzystanie tego dekodera to był było by pięknie, ale póki co z tego dekodera wykorzystywane jest ze 1/4 wszystkich możliwości. Póki co bawię się nim od paru dni, ponieważ Aster zablokował mi odbiór i nie potrafią z tym nic zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...