Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karty Cameleon nc+ w DVB-PC


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 kafel

kafel

  Czasami wpadam

 • Użytkownicy
 • PipPip
 • 162 postów
 • Od: 01 kwi 2013

Napisano 02 wrzesień 2017 - 10:01

Witam i kilka pytań do ekspertów:

 

W związku z doniesieniami o wyłączeniach systemu Seca w nc+ mam pytanie: jak to będzie wyglądać w kartach DVB-PC z czytnikiem Phoenix? Posiadam TBS 5980 + Phoenix + Cameleon + DVBViewer+ ACamd (wszystko x2).

 

W poradach Sat Kuriera czytam, że nie należy się zgadzać na wymianę Pace (który posiadam), jak i mam multiroom bez dekoderów Wi-Fi: dwa Cameleony.

 

- Czy po zmianie providera na Nagrę 1813 będzie możliwość zmiany w ACamd preferowanego providera i odbioru programów w tej konfiguracji?

 

- Skoro można blokować w ACamd aktualizacje uprawnień to czy jest możliwość blokady związanej z "aktualizacją" równoważną z wyłączeniem Seca?

 

Sugestie? Czy jedynie migracja do Polsatu i moduł? Reklamowany w artykule moduł C+ z 2012 roku działa w trybie CI+ jak rozumiem, więc w karcie DVB-PC nie odpali...

 

Na koniec dla uściślenia: Aston Crypt również do kosza?


Tbs 5980, Tbs 6928, Samsung d7000+Aston, Smartwi

#2 Mr. Orbita

Mr. Orbita

  Administrator

 • Administracja
 • 14270 postów
 • Od: 12 sie 2006
 • LokalizacjaKraków

Napisano 08 wrzesień 2017 - 01:04

Jak na razie nic nie wiadomo o możliwości pracy karty z poziomu 1813, więc odpowiedź na pytanie 1 brzmi: nie. Wprawdzie coś pojawia się w zakresie odbiorników linuksowych i oscam (nie 1813, tylko poprawka 0100), ale twórcy aCamd od dawna nie ma na horyzoncie, więc identycznej poprawki nie wprowadzi. Sposobem na ominięcie byłoby postawienie odbiornika linuksowego jako lokalnego serwera. Karta wtedy porozumiewałaby się nadal po 0100, Phoenix przestałby być potrzebny. Nie ma jednak żadnej pewności, czy ta metoda będzie skuteczna w dłuższej perspektywie, a to jednak jakiś poważniejszy wydatek, nawet rzucając się na jakiś tani linuksowy sprzęt z demobilu.

 

Na razie za mało kart zostało przełączonych, aby można było coś wyrokować w kwestii blokowania, ale wydaje się, że nie bardzo się da. Ktoś z tunerem linuksowym niby miał zabezpieczone, aby puszczać tylko niezbędne minimum, a i tak kartę jakoś chwyciło. Teoretycznie możesz coś tam poodznaczać z EMM, ale w końcu kiedyś przynajmniej uprawnienia jakoś będziesz musiał pchnąć ;) Tu uwaga: zdecydowanie złym pomysłem jest wkładanie karty w jakimkolwiek celu w oryginalny dekoder.

 

Problem dotyczy także AstonCrypt i wszystkich innych uniwersalnych CAM. CAM szary z 2012 był CI+ bez legacy, więc dla kart DVB odpada, nowsze też.

 

Ale na razie cała sprawa jest jednak dość jednostkowa...


Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)