Skocz do zawartości
  • 0

Instalacja antenowa a NC+


Qrios
 Udostępnij

Pytanie

Witam!

Od razu przepraszam, że może taki temat był ale ja nie znalazłem...

 

Więc tak planuję zakupić NC+ MIX, i chciałbym, żeby działało to na minimum 2 telewizorach, wiem, że trzeba kupić konwerter typu quatro do tego multiswicht i jakieś urządzenie do podziału sygnału z karty (tylko jak ono się nazywało?), i pytanie czy moja koncepcja będzie działać? co polecacie? może jakieś inne rozwiązania? 

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Urządzenie do podziału uprawnień z karty jako splitter card to Ci wiele nie pomoże. Bo nie wiadomo czy będzie współpracował z kartą i/lub dekoderami od nc+.

Dwa telewizory i multiswitch? Po co? Ja bym dał od konwertera do telewizora po dwa przewody. 

Trudno splitter polecić bo możliwe że nie zadziała, ja jestem jeszcze na Clone+ ale wsparcie znikło, i tak w zasadzie pozostaje się modlić by działało. Zasięg bezprzewodowych kart jakby z czasem spadł. Ale działa póki co. Ale nie wiem czy na mixie to pójdzie.

To typowa mieszkaniowa instalacja sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Karty z oferty "nc+ mix" niczym nie rozdzielisz. Żaden splitter, o którym wyżej wspomniał @MartinFC, nie będzie współpracował z tą kartą, gdyż karta z tej oferty jest parowana z dekoderem lub modułem CAM, z którym jest dostarczana i działa tylko i wyłącznie z nim.

Jeśli to ma być na dwa telewizory to trzeba zakupić dwa oddzielne zestawy typu dekoder+karta lub moduł CAM + karta. Do tego antena z konwerterem min. typu Twin (dwa niezależne wyjścia do dekoderów).

 

Warto tutaj zaznaczyć, że jakiś czas temu oferta "nc+ mix" została wycofana i zastąpiona nową, "nc+ na kartę", która obecnie dostępna jest już tylko z dekoderami dedykowanymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W chwili obecnej oficjalnie dostępną ofertą "na kartę" platformy nc+ na swój własny dekoder jest oferta Smart HD+ Tutaj karta nie jest parowana, dzięki czemu działa ona w każdym tunerze z wbudowanym czytnikiem kart Conax lub tzw. uniwersalnym, np. popularne u nas Fergusony, czy Opticum'y. Można też kupić sam tylko zestaw startowy, czyli sama tylko karta.

Jak już wyżej wspomniałem, oferta "nc+ mix" została zastąpiona nową, "nc+ na kartę". Ta w chwili obecnej jest dostępna tylko z dekoderem dedykowanym i tylko w tym dekoderze działa karta, która jest z nim dostarczana.

Gdzie nie gdzie może można jeszcze zakupić np. moduł CAM dawnej "nc+ mix", ale są to już tylko resztki magazynowe sprzedawców. Oficjalnie nie są już dostępne w sprzedaży. Taki moduł pozwala na korzystanie ze swojego własnego, niezależnego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...