Skocz do zawartości

Monitor 'gubi' dekoder?


eit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

posiadam obecnie dekoder Cyfry Plus Sagemcom DSI87, który chciałbym podpiąć do monitora (Samsung SyncMaster 2253LW). Wszystko niby działa, bo na ekranie faktycznie pokazuje się obraz, problem jednak polega na tym, że od początku na środku pojawia się komunikat 'Not Optimum Mode Recommended Mode 1680x1050 60Hz'. Komunikat można łatwo wyłączyć klawiszem na monitorze, jednak po około minucie (tyle mniej więcej wyszło podczas mierzenia czasu) obraz znika, natomiast na czarnym tle pojawia się ponownie ten sam komunikat, tym razem jednak ruchomy (od lewego górnego rogu do dolnego prawego i tak w kółko). Jeśli dwukrotnie nacisnę klawisz Source (za pierwszym razem pojawiają się szare mrówki) obraz wraca, ale ponownie jedynie na minutę (i na środek wraca także ten komunikat). Przegrzebałem całe menu monitora, nie znalazłem opcji zmiany rozdzielczości, tak samo w menu dekodera. Wygląda to tak, jakby monitor gubił źródło po minucie. Dodam, że monitor z dekoderem połączone są kablem HDMI - DVI. Czy ktoś mógłby mi jakkolwiek pomóc z tym problemem? W razie jakichkolwiek wątpliwości, proszę pytać.

 

(Dekoder na tradycyjnym telewizorze działa bez zarzutu).

 

Z góry bardzo serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to karta graficzna wysyła na monitor specjalny sygnał sterujący gdzie jest podana częstotliwość i rozdzielczość,bez niego "zwykły"monitor się wyłączy,bo tak jest zaprogramowany.Dekoder Cyfry+ ma sygnał dostosowany do telewizora,a nie do monitora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...