Skocz do zawartości
  • 0

Jak zamocować uchwyt anteny TVSAT na barierce balkonu?


myslak12
 Udostępnij

Pytanie

Czy ktoś może mi doradzić jaki uchwyt i jakie mocowanie mam zastosować w celu zamocowania anteny TVSAT do barierki balkonowej (płaskownik)?

Mam tego typu uchwyt z cybantami boczny 24_1268749866_thumb.jpg ,ale nie za bardzo spełnia swoją funkcję bo jest mało stabilny i antena 80cm przy niezbyt mocnym wietrze buja się góra-dól.Tak jak widać na zdjęciu poniżej

-anteny na wprost umocować nie mogę bo żonka mnie pogoni jak bedzie chciała powiesić ubrania.Antenę chciałbym wysunąc trochę dalej za balkon bo przy bliższym, lub takim ustawieniu anteny jak teraz już jakośc sygnalu spada.Obecnie mam jakość 80%.Jeszcze te rurki do powieszenia ubrania co wychodzą z balkonu są przesunięte trochę na zewnątrz w stosunku do płaskownika uchwytu balkonu.

25_1268749768_thumb.jpg 56_1268749768_thumb.jpg 36_1268749768_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

wiesz co admin masz rację i wiem o co ci chodzi by antenę przykręcić do dolnej części balkonu,ale jest jeden problem żona czasami wiesza na balkonie w lato pościel i na tą antenę woda i krochmal będzie leciał,dlatego zalezy mi by ta antene przykrecic raczej na tą samą wysokość co teraz tylko do bocznej części balkonu i jeszcze dalej ją odsunąć od ściany budynku.

Zastanawiam się raczej nad takim rozwiązaniem tylko zeby ta rura w ksztalcie s była jeszcze dłuższa

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=42&id=933

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moim zdaniem najlepiej jest zrobić sobie tak jak ja mam,noga do anteny była robiona w własnym zakresie,rozstaw śrub u ciebie może być zupełnie inny może orginalny będzie oki,załonczam zdjęcia 61_1268807821.jpg16_1268807821.jpg.Antena jest stabilnie zawieszona na balkonie,sposób montażu nie pozwala jej na jakiekolwiek ruchy.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Proponuję kawałek rury w kształcie położonej litery L (kolor fioletowy).

Maszt mocujesz po wewnętrznej stronie barierki poniżej powierzchni wieszaka na pranie - odcinek poziomy. Pionowy odcinek wypuszczasz między sznurkami wieszaka.

2010031701.jpg

Zalety:

antena wyjdzie z cienia(!); duża niezawodność z uwagi prostotę konstrukcji; nie koliduje z konstrukcją wieszaka, szybki montaż, nie trzeba nic przerabiać;

Wady:

długie maszty mają to do siebie, że lubią się kołysać; zmniejszy się powierzchnia robocza wieszaka na pranie;

Uwagi:

Pionowy odcinek masztu musi być na tyle długi aby wynieść całą antenę powyżej wieszaka.

Masz musi być przykręcony do barierki balkonu w dwóch punktach - na rogu barierki i na początku rury.

W miejscu przymocowania masztu do barierki balkonu będą występować bardzo duże siły skrętne. Sam cybant może nie wystarczyć, rura może się śliznąć i obrócić w okół własnej osi (poziomy odcinek).

Z uwagi na wieszak na pranie nie da się zrobić podpórek, aby wyeliminować kołysanie.

Jest możliwość skorzystania z gotowych elementów - stojak ścienny boczny. Chociaż normalnie to ja bym sobie sam wyspawał odpowiedni kawałek rury za darmo. Jak dla mnie byłby to najtańsza opcja, ale mam też drugą propozycję:

 

Inna możliwość to stojak ścienny boczny nastawny plus kawałek płaskiej blachy, aby montaż wykonać w kleszcze (tak jak ma to zrobione @marys26, popatrz na jego foto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...