Skocz do zawartości

Wasze instalacje sat ("zezy" min. 3xLNB)+Foto


aRczi6622
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobry dział dla tego wątku jak nie to proszę o przeniesienie.

 

Wasze instalacje satelitarne Fotki + Opis.

 

Zamieszczajcie fotki swoich instalacji. Minimum 3 konwertery i więcej zainstalowane na antenie lub antenach sat (Astra + Hotbird to już standard, czyli bez tej kombinacji). Możecie tak jak ja zrobiłem na rysunku, że w planach mam zamiar dołożyć jeszcze dwa konwertery :) (czekam na okazje za "grosze" LNB lub za darmo :)na cztery Sharpy wydałem tylko 15zł + diseqc 20zł= 35zł i bardzo dużo kanałów do oglądania)

 

Lepsza może i byłaby obrotnica ale w moim przypadku korzystam z dekodera platformy cyfrowej HD5000 od CP. Dekoder obsługuje diseqc 1.0 max 4 konwertery więc jak na razie jest przepinanie kabli przy antenie. Ale kombinuje już coś żeby temu zaradzić :)

 

Foto instalacji: Czasza 80cm; Thor6(0,8°W) + Hot Bird (13.0°E) + Astra (19.2°E) + Astra 3A/3B/Thor2 (23.5°E) + Astra2A/2B(28.2°E)Eutelsat28A(28.5°E)

Jak coś pojawi się ciekawego lub jest "okienko w kodowaniu" mam w zapasie jeszcze jeden konwerter i dokładam na pozycje Eutelsat 9A (9.0°E) lub na Astra 4A/1E (4.8°E) Eutelsat 7A(7.0°E)

 

konwerter ustawiony na Astra 3A/3B/Thor2 (23.5°E) niczym nie jest przymocowany, zrobiłem rowki w uchwytach i Astra19,2E i Astra2A/2B/Eutelsat28A dociskają konwerter :] (ale planuje założyć dwie obejmy żeby przymocować konwerter na wypadek silnego wiatru)

 

zezastrahotbirdthormm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Instalacja satelitarna:

- antena Famafal 80 cm;

- konweterery : GI-201 Platinum X single - 28.2`E, 28.5`E/Sharp BS1R8EL100A - 19.2`E/ Maximum V-1 - 13`E

- Przełącznik DiSEqC 2.0 4/1 Satlink SL-DSQ41P

Foto:

zezlt.jpg

Dzięki takiej instalacji satelitarnej można zawsze coś ciekawego obejrzeć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...