Skocz do zawartości
  • 0

Jaki dysk do PVR przez USB?


rycerz
 Udostępnij

Pytanie

Mam Cyfrę Plus i tuner Ferguson Ariva 200 Combo z portem USB, do którego mam podłączony dysk Seagate FreeAgent Go 500 GB. Po zakupie zestaw sprawował się bez zarzutu (lato 2011). Działało zarówno nagrywanie jak i Timeshift. Jednak potem zaczęły się pojawiać kanały HD (naziemne i satelitarne), a z nimi problemy. Okazało się, że przy włączonej funkcji Timeshift tuner zaczął się zawieszać właśnie na kanałach HD. Nie mogę też nagrywać z kanałów HD, bo po kilku minutach pojawia się komunikat USB Device Too Slow...

 

No i mam pytanie. Czy winę ponosi dysk? Czy może standard USB 2.0 jest za wolny do transferu materiału HD? Chętnie kupiłbym nowy, szybszy dysk (tych nigdy za wiele), ale mam obawy, że będzie tak samo. A może macie jakieś dyski godne polecenia? Będę wdzięczny za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dzięki za odpowiedź. Domyślam się, że sprawdzanie i defragmentację robisz z poziomu komputera. W menu mojego tunera nie ma takich opcji. Czy możesz jeszcze napisać, jaką masz partycję na dysku (FAT32 czy NTFS )i w jakim formacie nagrywasz (TS czy PS a może jest jeszcze inny)?

 

Nie bardzo wiem, jak sprawdzić nagrywanie mpeg4. Co dokładnie masz na myśli?

 

Piszesz, że raz w miesiącu sprawdzasz i defragmentujesz dysk. Czy to znaczy, że musisz to robić, bo zaczynają się problemy? Czy tak tylko profilaktycznie? A co z nagraniami? Zostają czy musisz je usunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mpeg 4 to format kodowania obrazu w standardzie DVB-S2(kanały SD np:Stars tv lub wszystkie HD) oraz DVB-T. Niezależnie od ustawienia formatu nagrywania (PS)

Ariva wszystkie kanały, które są w standardzie Mpeg 4 nagrywa do pliku TS. Oczywiście ustawione mam na PS w systemie dysku NTFS i wyłączonym Time shift. Co do nagrywania to kilka razy zdarzył mi się komunikat Usb Device Too Slow. By zapobiec takiemu komunikatowi podczas wciśnięcia na pilocie REC okresowo dysk ten podaje w całości defragmentacji, która z kolei nie usuwa danych zapisanych na dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czym dysk bardziej zapełniony nagraniami to wolniej chodzi.Defragmentacja przy pomocy PC trochę pomaga.Jakość nagrań najlepiej sprawdzać na nagraniach muzyki video.Ja będą zniekształcenia dźwięku to musisz kupić dodatkowy dysk albo zaczniesz wymazywać stare nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No niestety nic nie pomaga. Jak były problemy z nagrywanie kanałów HD, tak są nadal. Próbowałem pozmieniać dostępne opcje w menu tunera, ale bez rezultatu. Ewidentnie coś się zapycha, bo na początku nagrywanie rusza i trwa kilka minut, po czym pojawia się komunikat 'device too slow to record' i tuner wisi.

 

Jeśli ktoś ma tuner Ferguson Ariva 200 Combo i nagrywa na nim z kanałów HD, zapraszam do wypowiedzi. Przydałoby się ustalić, jakie dyski się do tego nadają, a jakie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...