Skocz do zawartości

Kanały niegwarantowane


Morgoth1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tych którzy już migrowali do nc+ znikająca paczka Polsatu to furtka żeby uciec jeśli nie przekonają się do ofert/cen nowej platformy. O ile ta informacja się potwierdzi.

 

ale jeszcze raz będę powtarzać.

na co się powołają jeśli będą chcieli zrezygnować, przy już podpisanej umowie z nc+ jeśli w żadnym miejscu umowy, regulaminu itp. nie ma informacji o tym jakie kanały masz w pakiecie?

na ulotkę reklamową?

dzisiaj piszą, że zabierają, bo w regulaminach - przynajmniej Cyfry+ - była tabela z kanałami.

obserwując ich działania i traktowanie nas jak 3 świat, to możliwe, że posuną się nawet do czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem przed chwilą z konsultantką na ich party-line i okazuje się że te biedaczyska sami nie wiedzą że nie gwarantują niemal połowy kanałów (w Universe+).

Gdy powiedziałem szanownej Pani konsultantce że szaleństwem jest podpisywanie cyrografu na 18 miesięcy (migracja) z niemal połową kanałów, które tak na prawdę są w promocji i w każdej chwili mogą zniknąć (lub zostanie nałożona na nie dodatkowa opłata), to ona była wielce zdziwiona i przekonywała mnie że tylko FTA są niegwarantowane. Po krótkiej wymianie argumentów skontaktowała się z przełożonym, po czym... utrzymywała nadal że chodzi tylko o FTA. Odesłałem ją zatem do ICH regulaminu - tu pani nadal twierdziła że punkt V ust. 1 mówi o FTA, na co ja poprosiłem aby była łaskawa w takim razie zerknąć do nich na stronę i zobaczyć co jest napisane na dole pod ofertą Universe i porównała z zamieszczoną wyżej listą kanałów. W końcu przyznała mi rację, przekonując że prawie na pewno będę miał te kanały... PRAWIE. Śmieszna próba przekonania klienta :)

 

Policzyłem sobie ile na chwilę obecną mamy RZECZYWIŚCIE kanałów w pakiecie Universe+:

108 wszystkich (łącznie z FTA niegwarantowanymi)

- 46 niegwarantowanych (łącznie, razem z FTA niegwarantowanymi)

- 9 dubli SD (te same kanały, ta sama ramówka, tylko wersja SD)

= 53 kanały do oglądania

MNIEJ NIŻ POŁOWA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już panika że wyłącza 46 kanałów :lol2: wyluzujcie w CP też są kanały niegwarantowane a mimo to są non stop w ofercie a nawet jeśli miały by zniknąć jakieś kanały FTA to co by to było? jakieś szajsy bo jak wiemy wszystko co warte uwagi jest zakodowane :lol2: za universe płace 49zł nawet jeśli wywalą mi jakieś szajsy FTA to żadna dla mnie różnica :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mef81 - FTA to FTA, wiadomo, ale podpisywanie umowy na 18 miesięcy z pakietem, w którym bezkarnie mogą robić co chcą z połową programów, to trochę ryzyko, a moim zdaniem wręcz szaleństwo. I nie mam tu na myśli kanałów FTA, ale normalnych, płatnych, zakodowanych kanałów, które wcale śmieciami nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Edek Łomiarz może i masz racje ale większość z nas nie patrzy na kanały FTA i nie dla nich bierze platformy cyfrowe przede wszystkim rozglądamy się za filmem, sportem i dokumentem te kanały nie znikną wszystko co pomiędzy to szajs którego i tak nie oglądamy :D też mam umowę na 18 miesięcy ale nie boję się że wywalą mi ponad 40 kanałów bo to niemożliwe :] ważne żeby było natgeo Wild, nat geographic i animal planet 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te akurat masz gwatantowane :), ale np. w każdej chwili mogą wylecieć (lub zostać obłożona dodatkową opłatą) np.:

- Eurosport HD, Eurosport 2 HD, Orange Sport, Polsat Sport News, ESPN

- Polsat News, TVP Kultura, Discovery Historia, Religia TV, ARTE,

- MTV, MTV Rock, MTV Live HD, VH1

- Nickelodeon HD, Disney Junior, Cbeebies, Nick, Nick Jr

i jeszcze parę czy paręnaście innych, mniej ważnych

 

Oczywiście masz rację że ich wszystkich na raz raczej nie wyłączą, ale wystarczy że wyłączą choć kilka z tych, które oglądam na codzień, to trochę mnie to zaboli i oferta przestanie być dla mnie atrakcyjna. Niestety wyłączenie jakiegokolwiek kanału z w/w (czy nawet wszystkich) nie da nam możliwości zerwania ani renegocjacji umowy. Mogą z nimi robić co chcą, a Ty i tak masz związane ręce - taka trochę umowa jednostronna - my (nc+) możemy prawie wszystko, a Ty nic.

A - i weź pod uwagę, że część tych kanałów pochodzi od tych samych dostawców, więc jeśli nie dogadają się z 1 dostawcą, to automatycznie może wylecieć Ci kilka kanałów.

 

Moim zdaniem zbyt dużo praw do mieszania w ofercie sobie zostawiają, a nam związują ręce, aby móc spokojnie podpisać umowę na 18 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko jednak odniosę się już tylko do siebie i powiem że kanały z bajkami mogą sobie wyłączyć myślę że i tobie są one zbędne do tego jest ich aż 11 co jest przesadą, religia Tv cóż też mnie to nie interesuje i pewnie mało kogo skoro chcą go wyłączyć bo jest nie rentowny od dawna, kanały muzyczne MTV heh kanały dla głupiutkich nastolatków nie potrzebne mi :P nikt nie siedzi przed TV po 15 godzin dziennie wyluzować trzeba co będzie to będzie jeśli wywala za dużo kanałów to się z nimi pożegnamy a do tego czasu myślę że przez kilka ładnych miesięcy wszystko pozostanie bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście obaj mamy rację :)

Mam dzieci, zrobiłyby mi piekło w domu gdyby zniknęły ich ulubione seriale ;) Poza tym mnie osobiście zabolałby (mniej lub bardziej) brak TVP Kultura, VH1, MTV Live HD, MTV Rock, Discovery Historia, Polsat News i - zdziwię Cię pewnie - Religia TV. Uważam że to na prawdę dobry kanał o tematyce religijnej (nie porównywać z TRWAM, nazwałbym go raczej Discovery Religia, bo dużo w nim ciekawych dokumentów związanych z różnymi religiami - nie tylko katolicką).

Gdyby zniknęła choć 1/4 z w/w, to szczerze mówiąc - oferta traci dla mnie swą atrakcyjność :(

 

No nic... przyjdzie poczekać na rozwój wydarzeń... jeśli ilość niegwarantowanych zacznie maleć, a nawet zrezygnują z "niegwarantowania", to umowę mogę podpisać, jeśli zostanie jak jest, to niestety nie zdecyduję się - za duże ryzyko dla mnie, poza tym nie lubię sytuacji, w których ktoś mi miesza, a ja muszę siedzieć cicho jak mysz pod miotłą ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że większość z was nie odróżnia kanałów FTA od kanałów non-FTA w ofercie NC+. Kanały FTA ta takie na które Unia Europejska daje zezwolenie na udostępnianie poza obręb danego kraju, mają możliwość bezpłatnego dostępu, brak kodowania zabezpieczającego przed odbiorem. Generalnie nadawcy powinny je udostępniać bezpłatnie, nie uzależniając ich włączenia od pakietyzacji. Porozumienie nadawców UE. Inne kanały. poza okresem testowym, winny być kodowane i przeznaczone na dany obszar odbioru.

Kanałami FTA są m.in. Polonia1, TV Trwam, Tele5, Viva Polska, TVR, Polo TV itd.

Kanały Polsatu, część paczki TVP, Eurosporty, kanały dla dzieci z oferty NC+ nie są kanałami FTA!

Muszą być kodowane.

Nie można więc mylić pojęć i wrzucać np. Polsatu do FTA, który to może być niegwarantowany w/g widzimisię NC+.

Tych niegwarantowanych jest 50 kanałów i nie są to FTA.

Jak nie są FTA to muszą być gwarantowane lub NC+ powinna poprawić ofertę na 130 kanałów - 50 = 80!

Wtedy zgoda. Mamy gwarantowane 80, wiemy za co płacimy, a reszta - ich sprawa, może jako bonusy, zachęta do migracji itd.

Generalnie - zgodnie z wyrokiem sądowym z 2007r. - Cyfra ws. UOKiK - w pakiecie musimy mieć podane co kupujemy!

Wybieg z 50 szt niegwarantowanymi kanałami i brakiem wyszczególnienia kanałów w ogóle w pakietach - to właśnie długa lista uchybień

o których wspomniała rzeczniczka UOKiK.

 

=======================

 

1. http://ncplus.pl/oferta/kanaly/kanaly-fta

2. http://ncplus.pl/pomoc/faq-najczesciej- ... -bez-karty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko jednak odniosę się już tylko do siebie i powiem że kanały z bajkami mogą sobie wyłączyć myślę że i tobie są one zbędne do tego jest ich aż 11 co jest przesadą, religia Tv cóż też mnie to nie interesuje i pewnie mało kogo skoro chcą go wyłączyć bo jest nie rentowny od dawna, kanały muzyczne MTV heh kanały dla głupiutkich nastolatków nie potrzebne mi :P nikt nie siedzi przed TV po 15 godzin dziennie wyluzować trzeba co będzie to będzie jeśli wywala za dużo kanałów to się z nimi pożegnamy a do tego czasu myślę że przez kilka ładnych miesięcy wszystko pozostanie bez zmian.

No właśnie odnosisz się tylko do swojej osoby. Dla mnie kanały dziecięce są równie ważne, a może ważniejsze niż sport, bo nie chcę słuchać zawodzenia dziecka i gderania żony z powodu braku ulubionych kanałów / zwłaszcza Nickelodeon /. Już pogodziłem się ze stratą oglądanych przeze mnie Universalów /głównie Sci-fi/, ale brak niektórych kanałow dla dzieci czy Comedy Central to już trochę za dużo i jeżeli w maju sprawa się nie wyjaśni po dobrych kilkunastu latach pożegnam C+ , a własciwie jego następce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że większość z was nie odróżnia kanałów FTA od kanałów non-FTA w ofercie NC+. Kanały FTA ta takie na które Unia Europejska daje zezwolenie na udostępnianie poza obręb danego kraju, mają możliwość bezpłatnego dostępu, brak kodowania zabezpieczającego przed odbiorem. Generalnie nadawcy powinny je udostępniać bezpłatnie, nie uzależniając ich włączenia od pakietyzacji. Porozumienie nadawców UE. Inne kanały. poza okresem testowym, winny być kodowane i przeznaczone na dany obszar odbioru.

Kanałami FTA są m.in. Polonia1, TV Trwam, Tele5, Viva Polska, TVR, Polo TV itd.

Kanały Polsatu, część paczki TVP, Eurosporty, kanały dla dzieci z oferty NC+ nie są kanałami FTA!

Muszą być kodowane.

Nie można więc mylić pojęć i wrzucać np. Polsatu do FTA, który to może być niegwarantowany w/g widzimisię NC+.

Tych niegwarantowanych jest 50 kanałów i nie są to FTA.

Jak nie są FTA to muszą być gwarantowane lub NC+ powinna poprawić ofertę na 130 kanałów - 50 = 80!

Wtedy zgoda. Mamy gwarantowane 80, wiemy za co płacimy, a reszta - ich sprawa, może jako bonusy, zachęta do migracji itd.

Generalnie - zgodnie z wyrokiem sądowym z 2007r. - Cyfra ws. UOKiK - w pakiecie musimy mieć podane co kupujemy!

Wybieg z 50 szt niegwarantowanymi kanałami i brakiem wyszczególnienia kanałów w ogóle w pakietach - to właśnie długa lista uchybień

o których wspomniała rzeczniczka UOKiK.

 

Viva Polska jest akurat kodowana od dłuższego czasu gdybyś nie zauważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już panika że wyłącza 46 kanałów :lol2: wyluzujcie w CP też są kanały niegwarantowane a mimo to są non stop w ofercie a nawet jeśli miały by zniknąć jakieś kanały FTA to co by to było? jakieś szajsy bo jak wiemy wszystko co warte uwagi jest zakodowane :lol2: za universe płace 49zł nawet jeśli wywalą mi jakieś szajsy FTA to żadna dla mnie różnica :D

 

Pozwolę sobie zripostować bo jak widzę takie banialuki to mnie krew zalewa.

Porównałem sobie właśnie ofertę kanałów CP z dokumentem zwanym PWU(promocyjne warunki umowy) i owszem, są tam kanały niegwarantowane, ale nie takiego kalibru jak te w nc+.

Wyszczególnienie:

"Nowy Cyfrowy Polsat 2012- Zima" -więc chyba najaktualniejsza oferta.

-ATM Rozrywka(nadaje w DVB-T)

-Polsat Sport News(nadaje w DVB-T)

-TTV(nadaje w DVB-T)

-Religia.tv

-VIVA

-TVN CNBC

-Polsat Biznes

-Zone Romantica

-Orange Sport

 

Jak widać część to kanały nadające również w DVB-T, można by się było kłócić o TVN CNBC i Polsat Biznes, ale nie są to jednak stacje dla których podpisuje się umowę z operatorem i ich brak przeszedł by bez najmniejszego echa wśród abonentów. Pozostałe to stacje o znikomej wartości jeśli chodzi o ramówkę i oglądalność.

Jeśli więc porównamy kanały niegwarantowane przez nc+ i CP to widać diametralną różnice. Można bowiem przeboleć wyłączenie Vivy w CP, ale wyłączenie Eurosportów w nc+ już nie za bardzo, tak samo jak Comedy Central.

Jedynie do czego można się doczepić w kwestii stacji niegwarantowanych w CP to obecność na tej liście stacji Orange Sport. Cóż...nie jest to jednak na plus dla nc+ bo oni również nie gwarantują tej stacji :brawo:

 

Porównaj sobie więc listy kanałów niegwarantowanych przez obu operatorów i dopiero potem możesz starać się napisać coś na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin87:

 

Uspokój się.

 

Podałem, że jest 50 kanałów nie gwarantowanych - wśród nich jest Polsat News.

źródło: http://ncplus.pl/sklep/promocje/allinclusiveplus - te z trójkącikami.

Policz sobie te trójkąciki z całej oferty.

Wyżej podałem oficjalny link NC+ - tych kanałów co ona uznaje za FTA.

Co jeszcze mam dodać?

 

-----

na emeryturze nie pijam w zasadzie mleka.

 

------

a to tak do poczytania:

http://tech.wp.pl/kat,130036,title,Cana ... omosc.html

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiado ... 22604.html

http://www.ekonomia24.pl/artykul/524451 ... nt=tak&p=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...