Skocz do zawartości
  • 0

Jak połączyć : dekoder, kino domowe i TV


pentek2233
 Udostępnij

Pytanie

Witam

Posiadam 3 sprzety i prosilbym o pomoc w ich połączeniu

1.LED TV 32 ( nie moge cos go w necie znalezc) ale sa 2xHDMI, euro oraz 5 tych okraglych malych, wylecialo mi jak sie nazywa)

2. KIno LG 5.1 ma 1x HDMI, szczesc tych okraglych oraz OPTICAL IN

3. Dekoder sagemcom 1xhdmi i euro oraz okragle podpisane AUDIO

 

Jakie kable?

2x HDMI, 1x euro i 1x euro z 3 trzema okraglymi koncowkami pasujacymi do tych z tylu kina :)

 

prosze o pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

proponuje dekoder i kino przez HDMI 1 i 2 do LED TV a dekoder sagemcom przez SPDIF (lepsza jakość, dolby digital itp itd) albo chinch-chinch (czerwony i biały) jakość tylko stereo

 

A te okrągłe to component (Pr, Pb, Y i audio L i R) albo wyjścia analogowe audio (biały i czerwony) i coaxial lub optical

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może coś byś połączył ale Twoje kino z tego co wyczytałem ma tylko SPDIF optical i portable audio in, nie posiada nawet analogowych wejść audio (biały czerwony) może by poszło (dźwięk) przez euro w dekoderze i podłączyć do kina przez właśnie analogowe wejście L+R (ale z tego co się orientuje trzeba przerobić wtyki euro żeby był kanał L i R) a tych wejść kino nie posiada (chyba). Nie myl z wyjściami audio na tylnym panelu kina.

 

Ps: może dałoby radę po portable in puścić dzwięk ale trzeba przerobić kabel Euro- chinch na euro-Jack. Znaleźć schemat pinów euro i zobaczyć które piny odpowiedzialne są za dźwiek L i R, lutownica i jest to wykonalne lecz na własna odpowiedzialność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

zostaw podpiety tylko czerwony biały odłącz. U mnie takie coś działa na dekoderze HD 5000 i na amplitunerze wejście AUX L,R (tylko jeden kanał na moje ucho) a nie bede kombinował bo mam dekoder podpiety przez HDMI do amplitunera (pioneer VSX-921) a jak coś to jeszcze po opticalu (w razie awarii po HDMI) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...