Skocz do zawartości
  • 0

Tuner sat a tv LCD


vitek
 Udostępnij

Pytanie

Oglądałem ja sobie cyfrę z tunerka ferguson podłączonego do telewizorka 32' kineskopowego, który zepsułbył się więc wykorzystałem pretekst żeby odświeżyć sprzęcik (żonie wytłumaczyłem że nie da się naprawić) i zakupiłem tv LCD 37', podłączyłem i mały szok: krawędzie kolorowych elementów obrazu (w szczególności czerwonych) nie są ostre, a złożone jakby z kilku poziomych linii (podobny efekt był na starym tv jak dałem sygnał composite a nie RGB, ale teraz jest RGB i ciągle to samo!). Wygląda to dość nieładnie - i po to kupowałem tv za kilka tys.?? O co chodzi? Czy ma to coś wspólnego z tzw. progresywnym skanowaniem? Ale takiego wyjścia nie mam w tunerku, tylko scart który zawsze myślałem że jest the best :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W sumie dziwne troche. Moze masz SCART uszkodzone ewentualnie cos z TV nie tak jest jak trzeba. Mozesz sprawdzic czy czasem nie jest made in rusia to trzeba pierwsze walnac zeby dobrze dzialalo. A tak na powaznie to moze sprawdz ustawienia moze wlasnie gdzies sie standarty nie zgadzaja w dekoderze vs TV. Np. wlaczyc zamiast RGB -> PAL

 

tylko scart który zawsze myślałem że jest the best :?

 

Jak to przeczytalem to sie poplakalem ze smiechu.

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ogólnie jakość obrazu jest ok, przy przesiadce z crt najbardziej zauważalna jest czerń, to znaczy jej brak - to co ma być czarne, jest szare niestety, ale tak to już jest z lcd (plazma tego nie ma). Za to całkowity brak efektu lustra - nawet w słoneczny dzień widzę co się dzieje na ekranie a nie oglądam własnego odbicia jak to było w starym tv. No i 37' rzeczywiście jest wieelki - kino domowe w pełnym tego słowa znaczeniu.

 

Scart był dotąd najlepszy bo ma oddzielne sygnały RGB, ostatnio wchodzi YCC nie wiem czy to lepsze i dlaczego, no a najlepiej HDMI oczywiście, połaczę tak jak przywiozą mi z kraju nowy hdtv box od c+. Ustawień praktycznie żadnych nie ma w menu, tv wszystko automatycznie rozpoznaje pal/ntsc/rgb/svhs.

PS. Made in Hungary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie mówimy, że zła tylko niezadowalająca. Ze wspomnianą czernią u mnie o dziwo wszystko jest dobrze. Efektu lustra oczywiście nie ma prawa być, a najlepsze jest HDMI. Problem jest inny. Przy zbliżeniach twarzy, np. na TVP oglądanym z 3,5 m występuje leciutkie smużenie. Możliwe, że przy większej odległości tego nie widać. Na forum HDTV twierdzą, że to wina dziadowskiego sygnału samej C+. Jedno co można zrobić to zamienić scart na jakiś lepszy (nie taki za 9,99 PLN :) ) Pawelu jakim kablem masz podłączony dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zwykłym, czyli takim za 10 PLN??? Taka odległość (4m) dla twojego LCD to absolutne minimum, no ale jak jesteś zadowolony to nic innego nie ma znaczenia. To w takim wypadku, czy jest sens wydawać od 60 do 150 PLN na pozłacane scarty (Tech-link, Proline, Profigold)??? Nie jest to majątek, ale jak nic nie da to po co? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
czy jest sens wydawać od 60 do 150 PLN na pozłacane scarty (Tech-link, Proline, Profigold)??? Nie jest to majątek, ale jak nic nie da to po co?

Według mnie nie ma sensu, żadne złote kable itp. nie są w stanie poprawić jakości, przenoszą tylko to co dostają z tunera. Jedynie w przypadku przewodów głośnikowych jakość kabli może mieć zauważalny wpływ na dźwięk, gdyż przenoszą one duże prądy (kilka amperów w impulsie) a poza tym są długie (głośniki stoją na ogół w pewnej odległości od wzmacniacza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie zgodze sie z tym jakosc kabla SCARD na pewno ma duzy wplyw. Mysle ze nie oplaca sie wydawac 160zl ale kupienie na targu za 4zl to porazka. To juz od kazdego zalezy ile wyda na kabel. Mysle ze miedzy kablem za 30-40 zl nie bedzie wiekszej roznicy z tym za 160zl, ale w porownaniu z tym za 10 czy 4zl to przepasc bedzie

 

Krzychu

 

Ps. Ten tamat gdzies byl bardziej wnikliwie walkowany tylko poszukacj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...