Skocz do zawartości
  • 0

Jaka antena do sygnału dvb-t z odbicia?


Adasko
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

W zwiazku z umiejscowieniem mojego domu jestem zmuszony odbierać sygnał tv dvb-t z odbicia -zaraz za moim domem znajduje się piękna wysoka góra która zasłania mi kierunek Ślęża.Z drugiej strony kolejna góra która zasłania Śnieżne kotły.Jednak z odbicia góry która zasłania mi Ślęże na antenie siatkowej odbiera mi sygnał o mocy ok 22 db dając na tunerze 52 % siły oraz 100% jakości jest to sygnał z Śnieżnych kotłów.

Czy zmieniając antenę na np:

1.OPTICUM AX 1000

2.MITON GALAXY 925

3.ATX 55s

4.Tri Digit

Zyskam cos na jakości ,stabilności czy mocy sygnału?

Która będzie odpowiednia?

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam,

w przypadku odbioru z odbicia właśnie antena siatkowa /nie jestem ich fanem/ jest jak najbardziej na miejscu /dla DVB-T/.Kąt odbioru szeroki,cztery dipole w piętrze.Jakość masz,Kolego 100%,więcej nie będzie. :wink: Jeśli chcesz mieć stabilniejszy sygnał,zamontuj drugą siatkę zaraz obok już istniejącej.W obydwu siatkach symetryzatory.Kable od obu anten powinny być tej samej firmy i równej długości.Potem sumator,/może być pasywny splitter podłączony odwrotnie/i wzmacniacz masztowy o niewielkim lub regulowanym wzmocnieniu,niskoszumny.Najlepsze na rynku są obecnie f-my Terra,niestety drogie...

Cały post dotyczy wyłącznie odbioru DVB-T,z analogiem jest nieco inaczej.

Pozdrawiam.

P.S. Skąd te 22 dB? Jakim miernikiem mierzyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Nie posiadam miernika do dvb-t ale posiadam tuner telewizji N ITI-2849ST który wyświetla parametry sygnału łącznie z stopą błędów.Czy można mu wierzyć ,chodzi mi o wiarygodność pomiarów?

Temat sygnału Dvb-t jest dla mnie mało znany częściej mam do czynienia z montażem anten satelitarnych.

Dziekuję za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

zatem jest to moc sygnalu 22%,a nie 22 dB/ten byłby nieco za niski/.Paski wskazujące moc i jakość sygnału w tunerach n-ki dają instalującym dosyć surowe oceny w porównaniu z innym sprzętem.Wskazania BER są podobne do wskazań na innych tunerach i np.mierniku Neon.Używając tunera jako miernika,należy korzystać stale z tego samego egzemplarza /niezły jest do tych celów Technisat Digyboxx T4/.Wtedy wskazania dla wielu różnych instalacji można miarodajnie porównać.Fakt,że temat jest dla Ciebie,Kolego,mało znany jest nie tak istotny,jak to,że starasz się go zgłębiać,to właściwa droga.Życzę sukcesów i pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Drogi Ojcze Satelitniku dobrze prawisz z tymi siatkowymi połączone razem tylko pytanie mam, czy one mają się stykać metalem razem czy jakieś spięcie się zrobi z tego 12V, jak mogą to czy poprawi jeszcze czułość czy może normalnie obok na osobnej sztycy ? nasuwa się drugie pytanie czy można uzyc jakeigoś wzmacniacza w puszcze na zewnątrz na obydwóch zamiast symetryzatora ? mam podobną sytuacje co kolega, mniej wiecej kilometr w lini prostej do bocznego grzbietu góry jakieś 180 m. n.p.m. (399m) i po załamaniu jeszcze ze 40 km do nadajnika, yagi nie daje rady zupełnie, szczegolnie taka 12 el. co ma ojciec, myślałem o kobyle jak armata ponad 20 el jakos ale sam nie wiem czy nie będzie czasem lepiej siatke, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...