Skocz do zawartości

Wybór najlepszego Fergusona


pabloaimar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o poradę jaki model Fergusona wybrać. Zastanawiam się nad modelami Ariva 102E/202E/120 Combo/210 Combo. Przejrzałem forum w poszukiwaniu pomocnych opinii ale niestety wiele jest sprzecznych.

Mam następujące potrzeby:

1. Mam Canal + HD Optimum z dodatkowym pakietem kanałów HD. Najwięcej oglądam sport, filmów i muzyki. Dodatkowo N HD na kartę na doładowania, głównie ze względu na NSport. Czy jest możliwe używanie zarówno C+ i N na jednym dekoderze? Fergusony mają czytnik kart kodowanych i czytnik CI – czy N na kartę można więc bezpośrednio umieścić w czytniku CI, czy tez potrzeba jakiegoś dodatkowego modułu?

2. Mam telewizor 32’’ HD Ready, ale niedługo zmienię na większy LED Full HD. Tak więc oczywiście zależy mi na jak najlepszej jakości HD. Czy modele Fergusona róznią się jakością HD. Niektóre mają rozdzielczość 1080i a inne 1080p. Jakie ma to znaczenie?

3. Nagrywanie programów kodowanych na twardym dysku (z tego co widzę to jest tylko jeden model Fergusona z wbudowanym dyskiem za ponad 1100zł, wiec chyba raczej odpada). Zostaje więc chyba jedynie nagrywanie na dysku zewnętrznym. Niestety czytałem gdzieś na forum, że niektóre modele Fergusona nie pozwalają nagrywać na zewn HDD programów kodowanych. Czy to prawda? Podobno równiez nie wszytkie dyski działają z Fergusonami, jeśli to prawda to na co zwracać uwagę przy zakupie dysku?

4. Oglądanie TV naziemnej cyfrowej – mam wprawdzie dekoder HD NnaKartę, ale oczywiście preferowane rozwiązanie to wszystkie programy na jednym dekoderze i jednym pilocie. Jedyne dekodery z odbiorem naziemnej cyfrowej to 120 Combo i 210 Combo – niestety znowu czytałem opinie, że są to stare modele i nie są polecane. Głównie ze względu na brak obsługi DivX i YouTube. Prawda to?

5. Ogólna ergonomiczność i funkcjonalność. Moja rodzina ma Sagemcom DSI87 HD z Cyfry Plus i faktycznie chodzi dziadosko. Wolno się przełącza i do tego czasami ma zawiechę nawet do 1godz po włączeniu. Podobno Fergusony śmigają o niebo lepiej niż ten Sagemcom. Czy to prawda? Czy może jednak go kupić w Cyfrze, bo w sumie jest najtańszy (za 149zł przy ofercie Multiroom).

6. Oglądanie Youtube. Podobno niektóre modele mają taką opcję? Jak to działa? Czy dekoder widzi siec W-Fi w domu, czy trzeba połączyć się kablem z modemem?

7. Preferuję port USB z tyłu, niestety widzę że chyba wszystkie modele Fergusona mają go z przodu pod klapką. Czyli przy podłączeniu zewnętrznego HDD będę musiał mieć klapę ciągle otwartą. Czy są jakieś modele z USB z tyłu?

8. Funkcja timeshift. Niektóre modele Fergusona mają tę funkcję mimo że nie mają dysku twardego. Jak to możliwe?

9. Miałem kiedyś starego Fergusona SD, którego używałem na działce. Niestety bywały problemy z odbiorem niektórych kanałów np. Eurosportu lub TVN. Czy obecne modele też miewają takie problemy?

10. Czy są modele na których można zdefiniować jedną listę ulubionych z różnych źródeł, np. C+, N i naziemnej cyfrowej?

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta N na kartę (tnk hd) działa tylko z dekoderem lub modułem z którym została zakupiona, więc twoja karta z zestawu nie będzie działała w innym dekoderze. Musisz kupić zestaw z modułem jeśli chcesz obierać dwie platformy na jednym tunerze. Timeshift - podłączasz zewnętrzny dysk i wszystko jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Ariva 202E dodatkowo musisz dokupić moduł do karty N , miałem wcześniej Arive 120 Combo i 200 Combo pozbyłem sie ich i kupiłem właśnie Arive 202E i jestem bardziej zadowolony chodzi sprawniej może dlatego że ma nowszy szybszy procesor, ale tak czy inaczej jestem bardzo zadowolony z odbioru i jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam,jeśli nie potrzebujesz combo ( a jak zakupisz nowy TV to będziesz miał NTC wTV) to Ariva 202 będzie najlepsza.

Mam 120 i 202 , zdecydowanie lepsze wrażenie robi 202. Ma 2 porty USB -1 tyłu , 2 z przodu, więc spełnia jeden z twoich warunków jakie preferujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój obecny TV to tak jak pisałem HD Ready 32'' LG, zakupiony jeszcze w 2006 roku i wtedy nie był przystosowany do odbioru DVB-T. Ale chyba go zmienię niedługo na nowszy wiec chyba rzeczywiście daruję sobie Combo.

Dziękuję za dotychczasowe porady, chyba faktycznie skłonię się w kierunku 202E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrania z arivy 100( o innych modelach poczytaj sobie w dzial) bez problemu zrzucisz na kompa. Pliki są w formacie .ts.Godzinny program w sd zajmuje ok.1,2 giga a w hd ok.3 giga w zależności od bitrate danego kanału. Nagrany materiał możesz sobie przekonwertować do formatu jaki odtwarza twój sprzęt stacjonarny.Dodam że na bluray sony będzie ci otwarzał pliki .ts po przepuszczeniu ich przez ts muxera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szczegółową odpowiedź. Na allegro znalazłem ten dekoder, w nazwie ma Ferguson Ariva 120 100 Combo, ten model nada się do takich nagrań? Czy w tym modelu Arivy jest możliwość usuwania reklam, czy jest wskaźnik zapełnienia dysku? Czy mógłbyś podać jeszcze inne modele Arivy z nieszyfrowanymi nagraniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Joke

Modele umożliwiające nagrywanie niezakodowanego materiału: ariva 100, 100E, 200, 120 combo, 200 combo, 210 combo, 220 combo.

Reklamy usuniesz jedynie zewnętrznym programem. Jeżeli odtwarzasz je bezpośrednio w odbiorniku, to masz możliwość ustawienia znaczników i przeskoczenia reklam.

Wsaźnik zapewełnienia dysku jest w menu->DVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam a ja mam takie pytanko jaki polecicie tuner o nagrywania zakodowanego sygnału mam na myśli że nagrywam na pendrive i z pendrive mogę dane zrzucić na kompa rzecz jasna w przystępnej cenie obecnie mam nc+ najniższy abonament ale za 2 miesiące chcę wziąść nc+ mix więc przy okazji żeby ten dekoder obsługiwał te karty co mi polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...