Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz posiadać 3 dekodery Cyfry+ lub programowalne i podłączyć je do anteny SAT. Następnie polecam zakup Clona+ i tyle. Jedyny dekoder, którego musisz unikać to SagemCom HD

 

Z tego co widze to potrzeba ponad tysiaka zeby rozdzielic? ok 700zl Clone+ oraz 3 dekodery po ok 150-200zl to razem 1100-1300zeta :/ myslalem ze to "troche" tansza sprawa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz taniej, zależy dokładnie jaki pakiet masz / weźmiesz. Jeżeli skorzystasz z multiroomu to już ci ucieka koszt 1 kart do CLONE+ no i dwa dekodery od Cyfry zmieszczą się w cenie 300zł.

Możesz też skorzystać ze splitera przewodowego, też taniej wyjdzie niż CLONE+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzialbym pakiet Optimum za 54zeta bo przeszedlbym z CP. Multiroom 10zl miesiecznie wiecej wiec lacznie 64zeta za miesiac. Czyli jak wezme multiroom ze wystarczy clone z 2 kartami? a jakis dekoder chyba dostane w zestawie :) widze ze jakies strongi srt sa za 50zeta ale czy one nadaja sie do podzialu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Card Splitter mediumIV,działa bez zarzutu(przewodowy),oraz MR,splitterem z jedną kartą rozdzielam sygnał na sąsiadujące pokoje,a druga karta obsługuje dość odległy pokój,do którego dość trudno przeciągnąć przewód.Mam od cyfry 2 Pace 2221,oraz philipsa 6201.Splitter kosztował 129 zł,a za opcje cyfry płacę łącznie 69 zł,w sumie trzy pokoje z niezależnym sygnałem i tanio.Też myślałem o clonie+,ale wybrałem to rozwiązanie,może ze względu na układ mieszkania jest optymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzialbym pakiet Optimum za 54zeta bo przeszedlbym z CP. Multiroom 10zl miesiecznie wiecej wiec lacznie 64zeta za miesiac. Czyli jak wezme multiroom ze wystarczy clone z 2 kartami? a jakis dekoder chyba dostane w zestawie :) widze ze jakies strongi srt sa za 50zeta ale czy one nadaja sie do podzialu?

Sam widzisz, że dodatkowy koszt drugiej karty zwraca się przy zakupie dodatkowej karty Clona+. Dekodery są od 1zł. - Sagem SD, a Pace 2231 od 49zł. Na aukcjach jednego z serwisu można kupić dekodery bez umowy, miewamy takie w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich serdecznie!

Jestem nowy na tym forum.

Mam pytanie odnośnie zakupu splittera przewodowego - jakiej firmy kupić? WireLink czy divISO ??

Mam z tym ogromny dylemat.

Jeszcze mnie interesują tunery, bo jeden będzie oryginalny CYFRY+ ale trzy sztuki będę musiał zakupić i tu też pytanie jakie tunery najlepiej współpracują. Jeden tuner ma być HD i dwa SD , czwartym tunerem będzie ten który zakupie razem z kartą CYFRY+.

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź divISO. Jeżeli chodzi o tunery to kup np. 2 dekodery OPTICUM 4060 CX (są bardzo tanie i dobre) i OPTICUM HD X403p. Jeżeli chodzi o dekoder od Cyfry i ma być on HD, to wynajmij Pace'a PVR albo Philips'a PVR, bo zwykły Philips HD nie jest już w sprzedaży przez Cyfrę a Sagemcom nie współpracuje ze splitterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam splitter Medium IV i dwa dekodery podłączone do niego philips pvr i sagem (ten co był za 1 gr sprzedawany). Od jakiegoś czasu mam następujący problem. Gdy oglądam coś na philipsie i ktoś włączy sagema to na philipsie na chwilę znika obraz. Wyskakuje na dosłownie sekundę komunikat typu brak sygnału, sprawdź w opcjach czy jest dobrze ustawiony typ konwertera. Przy samym oglądaniu to nie przeszkadza, chodzi o nagrywanie, które mam cały czas przerwane jak ktoś włączy drugi telewizor. To wina philipsa ?? Może wymienić go na pace ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Sagem po uruchomieniu chodzi bez zarzutu to prawdopodobnie wina jest po stronie Philipsa. Zrób tak: odłącz na jeden dzień Sagema od sieci splittera, zostawiając na chodzie tylko Philipsa i splitter. Nagrywaj, oglądaj i obserwuj co się dzieje. Jeżeli wtedy dalej będzie znikał obraz na Philipsie to masz jasność, żeby go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fergusona

 

Ja miałem taki sam problem gdy do philipsa i pace sd używałem także fergusona 6018,mam też taki sam splitter.Oddzielnie ferguson chodzi idealnie,ale razem zamula.Sprzedawca splittera z góry zaznaczył,że w trójkę będą problemy,dokupiłem więc od cyfry drugiego pace i jesk ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też od kilku dni jestem posiadaczem Diviso. Standardowa konfiguracja 1 klient po kabelku Pace HD 500 oraz drugi wireless Ferguson 7600. Oba ładnie działają nawet z włożonym blockerem. Zero problemów, nie zauważyłem spowolnienia włączania się kanałów. Trochę drogi ale może za jakość trzeba zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...