Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kolejny problem;)

 

Przypomnę, że mam spliltter SmartWi

dekodery:

Pace dsr 2221

Illusion M2

Ferguson 7318

 

Wszystko niby działa a jednak nie do końca

 

Na początku miałem tylko pace i fergusona. Wtedy wieszały mi sie oba. Zmieniłem soft w splitterze na 2.49 i problem zniknął. Teraz podłączyłem tego illusion'a M2 i niestety teraz zawiesza się tylko on.

Pace i ferguson działają bez zarzutu;/ Zaznaczę, że zacina się tylko na niektórych kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Illusiona M3 i splitter przewodowy. Illusion w ogóle przez długi czas nie współpracował ze splitterem- obraz stawał po kilku sekundach. Dopiero zmiana softu czytnika kart w Illusionie rozwiązała problem- nie pamietam w tej chwili co tam wgrałem ale mogę sprawdzić... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozłocę Cię;) Znajomy polecił mi wsadzenie softu vectra 5.24 ale bez zmian;/ nadal obraz staje i ni chu chu.

 

do tego mam tam nMULTiCAM2.v5_beta4 - może tutaj tkwi przyczyna?

edit:

Problem solved: Jeżeli ktoś ma podobny problem to polecam ściągnąć soft 2.52 do SmartiWi ale nie ten, który jest na oficjalnej stronie tylko ten z http://beta.smartwi.net/ a dokładniej

 

SmartWi 2.52 No Null.swi (T=0 Old receivers in Poland)

 

Teraz jak ręką odjął ;) wszystko śmiga jak ta lala;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu ostatniego softu z 10.02.2010 (1.8) do RFLink 100 mam problem ze znikającym EUROSPORTEM HD po około 20 minutach pracy ?! Jak dam kanał wyżej i powrócę pojawia się znowu i tak w kółko. Zmieniałem softy w dekoderze Ferguson HF 8900 i na wszystkich to samo. Inne kanały chodzą dobrze Oprócz tego jeszcze dekoder trudno wchodzi w CARTOON Network i TCM nieraz musze dać kanał wyżej i powrócić. Na poprzednim sofcie 1.7 tego nie miałem . Jak wrócić do poprzedniego softu np. 1.7 (mam jego kopię) lecz aktualizator chce łączyć sie z internetem i łapie nowszą wersję . Jak zainstalować starszy soft i nie łączyć się z internetem - wtedy wyskakuje błąd i nie przechodzi dalsza procedura aktualizacji. Proszę o podpowiedź jak wrócić do poprzedniego softu na RFLink 100 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co mi może pomóc.Tuner HD Philips PVR 250 gb ma opory...czasem wystarczy wyjąc kartę i włożyć z powrotem,a czasem trzeba przyjść z oryginalną kartą i przelecieć po kanałach by aktywować.Spliter Smartwi...i co tu robić jajecko :)

Zastanawiam się czy ten twój proponowany soft by mi pomógł...przy tunerach Pioneer 1730 i Pioneer 1330 chodzi aż miło na tym moim sofcie...niestety problemy są tylko na HD,ale to ten najważniejszy :(

Rozwiązywał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy jest jakiś pewny i niezawodny spliter pod Cyfrę (najlepiej kablowy), na którym nie występują zacięcia na kanałach AXN? Do tej pory miałem dwa tunery Golden Interstar 770 CR Xpeed połączone przez nullmodem i podział przez soft w tunerach na zasadzie "serwer-klient". Niestety w takim układzie (przy obu włączonych tunerach) na kanałach AXN tuner "nie wyrabia" i są ciągłe zacięcia (sygnał zakodowany).

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mam dość spory problem z splitterem ServerWireLink i zaprogramowaniem kart klienckich. Po włożeniu karty oryginalnej c+ nie dzieje się nic z diodami zielonymi tylko świeci się czerwona redy. W instrukcji napisane jest że zielone powinny po czasie zgasnąć, a one nawet nie mrugną. Karta c+ oryginalna, działa bez problemu na tunerach. Czy to może wadliwy splitter? Robię wszystko jak w instrukcji i nic :cry: Tunery to Philips HD PVR i Strong SD. Może ktoś już przerabiał taki problem???

Dodam że próbowałem tak jak radzi NIN (str. 42)

""U mnie teą tak było to robiłem tak. Karte Cyfry wsadziłem do programowania na 10 minut. Potem karty od splitera włożyłem na 20 minut czyli po 10 na każdą.

I działa. Też mi nic nie migało ani świeciło. Prócz czerwonej diody. Karty te programowałem wtykiem do kabla RJ11 do dołu.

A potem jak w intrukcji. Wyłączyłem dekodery, włozyłem karty klienckie, podłączyłem przewody telefoniczne i włączyłem dekodery. Działa."

I nic!

PS. tunery to Philips HD PVR i SAGEM SD a nie Strong. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teą tak było to robiłem tak. Karte Cyfry wsadziłem do programowania na 10 minut. Potem karty od splitera włożyłem na 20 minut czyli po 10 na każdą.

I działa. Też mi nic nie migało ani świeciło. Prócz czerwonej diody. Karty te programowałem wtykiem do kabla RJ11 do dołu.

 

Szkoda czasu... zaprogramowanie splitera i 6 kart zajmuje mi nie wiecej niż 2 minuty... a karta kliencka jest dwustronna, więc obojętne jak ją się wkłada, RJ11 w dół czy do góry.

 

Po włożeniu karty oryginalnej c+ nie dzieje się nic z diodami zielonymi tylko świeci się czerwona redy. W instrukcji napisane jest że zielone powinny po czasie zgasnąć, a one nawet nie mrugną.

 

Dioda czerwona sygnalizuje że jest włożona karta Cyfry. Jak kartę wyciągniesz czerwona powinna zgasnąć a wszystkie zielone powinny migać. Z chwilą włożenia karty zapala się czerwona dioda a zielone gasną. I to jest prawidłowy stan.

 

Następnie żeby przydzielić dostęp kartom klienckim, kartę Cyfry wyciągamy ( bez wyłączania zasilacza ! ) i w jej miejsce wkładamy kartę kliencką.

Przez chwilę diody na karcie i w spliterze powinny zamigotać (1-2 sek.). Jak zgasną wyciągamy kartę kliencką i wkładamy następną ( wszystko bez wyłączania zasilacza !). Po przygotowaniu wszystkich kart klienckich wkładamy do splitera kartę Cyfry. Karty klienckie umieszczamy w tunerach i podłączamy wszystko kabelkami.

W czasie pierwszego włączenia tunera na kanale kodowanym, pobierane są uprawnienia co sygnalizowane jest kilkakrotnym miganiem na zmianę diody zielonej i czerwonej na karcie klienckiej(ok.5 sek). Poźniej w czasie normalnej pracy miga cyklicznie co kilka sekund tylko dioda zielona na karcie klienckiej i dioda zielona w spliterze, odpowiadająca gniazdu RJ11 do którego podłączona jest karta kliencka.

I to jest cała procedura uruchomienia splitera WireLink. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem jest dalej z diodami zielonymi, nie migają nawet jak nie ma karty.

Miganie lub nie zielonych diod, może być uzależnione od wersji oprogramowania splitera. Swój spliter kupiłem w październiku 2008 i o ile sobie przypominam, sygnalizacja diodowa na początku wyglądała tak jak u Ciebie, tzn. nie migało. Od tego czasu wyszło 6 nowych wersji oprogramowania do splitera WireLink. Uaktualniałem na bierząco... i od drugiej wersji diody migają po wyciagnięciu karty Cyfry. Możliwe że masz starsze oprogramowanie więc tak do końca nie sugeruj się tą sygnalizacją, może być nieco inna. Jednak metoda programowania się nie zmieniła, za każdym razem postępuję tak jak wcześniej opisałem.

 

Kolejne softy do splitera poprawiały współpracę z różnymi nowymi tunerami i ogólnie pracę z nową kartą Cyfry+, więc jeśli masz problemy z działaniem tego urządzenia to koniecznym może być zrobienie uaktualnienia. Niestety żeby to wykonać należy zakupic interfejs aktualizacyjny do GreenEightSystem ( z tego co czytałem do końca marca jest promocja ). Oprogramowanie i wszelkie instrukcje co i jak zrobić są na stronie producenta splitera PYCH.

 

updateinterface.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interfejs zamówiłem jak tylko pojawił się problem z podłączeniem, ale jeszcze go nie mam (może dziś dojdzie paczka). Na stronie GreenEightSystem jest nowy soft z 10.02.2010, spróbuje go wgrać i zobaczymy czy zadziała jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest objaw zbyt krótkiego kabla między kartą a spliterem bo podłączyłem Pioneera 1430 (z oryginalnym softem) do splitera small 3 muliicam i gra ze 2 minuty i uprawnienia znikają znaczy w opcji uprawnienia co jest tam data do kiedy znika wszystko i niema tam już daty uprawnień kabel ma jakieś 1,5 metra wcześniej grał na nim philips pvr hd z tym samym spliterem i było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zaktualizowałeś soft w serwerze i w kartach klienckich ? Każda zmiana wymaga ponownego przydzielenia dostępu kartom klienckim.

Przydzieliłeś na nowo dostęp kartom klienckim do serwera ? Tunery wykrywają włożone kary do czytnika ?

"Kable sprawdzone"... na oko czy miernikiem ? Kable powinny być zakute kolorami żył jednakowo z każdej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Mam problem.

 

Czy tak powinna wyglądać prawidłowa aktualizacja serwera RFLINK600 i karty klienckiej RF100?

 

Programowanie serwera:

 

http://www.youtube.com/watch?v=h7vJP84LqaY

 

Karty klienckiej:

 

http://www.youtube.com/watch?v=9PwjpArl3xY

 

Z tego oc się orientuje to powinna migać dioda przy hebelkach.

Czyli przy aktualizacji. serwera dioda nr. 1 (8.1)

A na filmiku jak widać migają diody nie związane z hebelkami, ciągle pulsują.

 

Przy karcie powinna migać dioda nr 3. przy hebelku 3 ON (8.3)

A migają boczne 3, które instrukcja określa jako diody 9.1 9.2 .9.3

 

Wiecie co jest grane? Czy to serwer za stary czy aktualizator zwalony? W kompie działa i ładuje software.

 

kolejny problem to nowo zakupionych kart nie mogę programować w tym rflinku 600, za to stare karty się aktualizują prawidłowo. Kupowałem sprzęt w czerwcu/lipcu 2009. Nawet rok nie minął :/

 

Proszę o pomoc, serwisowi już wysyłałem te filmiki i sami nie wiedzą o co chodzi. Do serwisu niestety wysłać w wawie nie mogę, bo kupowałem w firmie cardsplitter.pl :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oglądałeś i przeczytałeś to co napisałem? :)

Ja się pytam czy dobrze programuje karte i serwer. I chyba jak programuje serwer i kupiłem aktualizator to musiałem czytać na stronie producenta jak to się robi, nie?

A skoro moja aktualizacja przebiega strasznie dziwnie, dlatego nakręciłem filmiki oczekując na pomoc z Waszej strony. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...