Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1] gdzie stosujesz ten moduł aston 2.26 ?
...tak jak w stopce

 

2] czy za każdą razem włączając urządzenie karta klienta łączy się z serwerem ?
Tak

 

Bo ja mam właśnie taki problem. Moduł pracuje z TV samsungiem. [pomaga kilka krotne wł/wy TV lub zawachlowanie kartą]
Ponawiam pytanie, bo rozmawiamy o czymś, czego nie wiem...
A z czym konkretnie masz problem? (bo detale bardzo by pomogły w odpowiedzi... :) )
...tzn. czym się "właśnie taki problem" objawia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2] czy za każdą razem włączając urządzenie karta klienta łączy się z serwerem ?

Bo ja mam właśnie taki problem. Moduł pracuje z TV samsungiem. [pomaga kilka krotne wł/wy TV lub zawachlowanie kartą]

Tadam no i kolejny przypadek z Clone+ identyczny jak był i u mnie :( czytaj viewtopic.php?f=6&t=1101&start=2355#p696420 :roll: W skrócie Clone+ nie radzi sobie z Astonem w Samsungu w przeciwieństwie do divISO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może @zabek i @karooluss sprawdźcie i napiszcie CO dokładnie Wam nie działa :idea: ...lub tak jak inny kolega sugeruje w w/w topic...

Karta Clona źle łączy się z serwerem lub źle współpracuje z modułem. Włóż oryginalną kartę C+ i zobacz,czy kanały odrazu będą odkodowane. Jeśli nie,to znaczy,że TV ma problem.
, ...a potem napiszcie co się konkretnie ("niestabilny" :?:) dzieje.

 

Mogę poza tym jeszcze zasugerować, aby Clone nie stał bardzo blisko jednego i bardzo daleko od drugiego odbiornika/karty - gdzieś po środku pomiędzy nimi - rzekomo to może pomóc.

Ja na swoim Panasonicu z Astonem w CI+, Diablo w CI+ i z innymi dekoderami (Ferguson, Opticum) nie mam żadnego problemu z Clone+/Cyfrą+.

 

pozdro...

~V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja na Clonie mam v.3.9 (standardowa, bez żadnych dodatkowych zmian) i na Astonie (v.2.26) hula normalnie. A z czym konkretnie masz problem? (bo detale bardzo by pomogły w odpowiedzi... :) )

Chodzi o to że np wlaczam tv po jakims czasie i widnieje napis "sygnał zakodowany" widze jak uprawnienia migaja na serwerze ale jakby karta ich nie odbierała? pomaga restart servera. Zastanawia mnie opcja w narzedziu do aktualizacji o Ograniczonym napięciu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karooluss

Karta Clona źle łączy się z serwerem lub źle współpracuje z modułem. Włóż oryginalną kartę C+ i zobacz,czy kanały odrazu będą odkodowane. Jeśli nie,to znaczy,że TV ma problem.

Jeżeli to nie pomoże, to znaczy że odbiornik lub interfejs (CI+), a nie karta Clona czy Twój CAM. A jeśli pomoże (tzn. z oryginalną kartą Cyfry+ działa) to zresetuj jeszcze raz Clona, sformatuj i załaduj ponownie (nową) wersję, zaprogramuj ponownie w klonie wszystkie karty, sprawdź i daj znać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No poczekajmy, aż @karooluss i @zabek coś napiszą w odp. na powyższe testy i wtedy będziemy pytać dalej... U mnie działa, ale parę rzeczy musiałem (prze-)robić po kilka razy. Teraz hula... natomiast chyba prawdą jest, że na divISO nie ma takich problemów :shock::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to też zastanawia dlaczego Clone+ nie radzi sobie z Astonem w tv Samsung podczas gdy divISO nie robi żadnego problemu i działa bardzo stabilnie o czym wszystkich zaświadczam bo ten temat przerabiałem niestety na własnej skórze i za własne pieniądze :-( I te kilkukrotne włączanie tv aby karta clone zaskoczyła nie byłoby problemem gdyby nie to, że planowanie nagrań przez to nie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak karta oryginalna siedzi to wszystko jest OK !

Przychodze do domu odpalam "szkiełko" ;) i najpierw sygnał zakodowonay (serwer nie mrugnał na zielono) a potem komunikat ASTONa "scrambled audio, check your rights", zmienianie kanałów nic nie pomaga , serwer nie komunikuje sie z karta . na karcie swieci sie tylko czerwona lampka przy zmienianiu .... chyba zamienie to na chinskie smartwii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to też zastanawia dlaczego Clone+ nie radzi sobie z Astonem w tv Samsung podczas gdy divISO nie robi żadnego problemu i działa bardzo stabilnie o czym wszystkich zaświadczam bo ten temat przerabiałem niestety na własnej skórze i za własne pieniądze :-( I te kilkukrotne włączanie tv aby karta clone zaskoczyła nie byłoby problemem gdyby nie to, że planowanie nagrań przez to nie działało.

No i właśnie ja też się do tego przyzwyczaiłem,bo gdy karta zaskoczy to jest OK.[problem jest na clone+ i na RFLink 100 ...sprawdzone !]

Natomiast jak chcę coś nagrać programuję ARIVĘ 202E [posiadam dwie karty]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem decoder peace 500 i ferguson hd splitter nieloguje sie na tym sprzęcie na innych dekoderach nie hd chodzi bez problemu problem wystąpił pod koniec zeszłego roku ,do tamtej pory wszystko działało bez problemu.

proszę o pomoc tel.602298439 zbyszek

ps.splitter to FR link 100 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykły spliter przewodowy Medium IV kupiony za 119 zł ponad trzy lata temu,obsługuje 3 tv.Skoro przeciąga się kable od konwertera do kolejnych dekoderów,to żadnym problemem jest dołączenie cieńkich przewodów do kart.Jak dotąd nie miałem żadnej zwiechy,wszystko chodzi bardzo stabilnie.Wiem,że każdy ma inny układ mieszkania,ale nieraz można iść w tym kierunku,tzn. splitera jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem na innym forum że działa na 100% z clone+ i RFLink 100/600 ''Uniwersalny moduł Panaccess ''

Tylko cena jego......

I co z tego Aston 2.26 też miał działać i wg producenta Clone+ poprawnie współpracuje z tym modułem, a jednak nie działa poprawnie jak widać po ostatnich postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...