Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłbym o pomoc.

 

Mam spliter SmartWi i 3 karty klienckie. Wszystko śmiga, poza tym ze na Philipsie 6201 HD (soft 67 dtt) nie działają niektóre kanały , zwłaszcza większość HD i są lekkie przycinki. Czy to wina starego softu w philipsie czy jak ?

 

Mam Server Wire Link i u mnie w takim samym przypadku pomogło zaktualizowanie kart klienckich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Właśnie dotarł do mnie spliter ServerWireLink na samym początku miałem z nim problemy a mianowicie nic nie przebiegło tak jak było napisane w instrukcji czyli przy próbie instalacji serwera i kart powiną mignąć zielona dioda a u mnie nic takiego nie miało miejsca paliła się tylko czerwona ale jakoś się to wszystko po instalowało bo po podłączeniu kart do tunerów (2xpioneer bct 1630) pojawił się obraz ale to na krótko bo po około 10 min obraz znika i tak za każdym razem w rożnych odstępach czasu raz po 2 min obraz znika a raz po 30 min (czarny obraz i tekst aby umieścić kartę w tunerze i pali się zielona dioda na kartach pomaga tylko restart splitera wyczytałem na necie ze powina pomóc aktualizacja splitera i kart i tu tez mam problem pobieram program Aktualizator GreenEightSystem uruchamiam jako administrator (win7 64 bit) instaluje się ale jak już się uruchomi program to nie widzi interfejsu aktualizującego który jest podpięty pod USB(na interfejsie aktualizacyjnym pali się zielona dioda) w statusie programu jest tekst ze interfejs aktualizacyjny nie podłączony i nic się nie da zrobić proszę o pomoc bo już nie mam siły ani pomysłów co z tym zrobić dalej

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam C+ 2 dekodery Pioneer Mediasat i Sagem SD (oraz posiadam kabel telefoniczny, którego starczy na podłączenie do siebie dekoderów, nie wiem czy to potrzebne) , co jest mi potrzebne do oglądania telewizji na dwóch telewizorach (w pierwszym i ostatnim pokoju, mam jakieś 18m, jednego do drugiego dekodera)

Chodzi mi o oglądanie różnych kanałów w tym samym czasie na dwóch telewizorach, możliwe to?

 

Możecie mi napisać jaki splitter będzie mi potrzebny i jak to wszystko zamontować, żeby działało

Liczę na was że mi pomożecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do każdego tunera musi dochodzić osobny sygnał z konwertera ( konwerter może być na antenie jeden - podwójny czyli twin) lub 2 osobne anteny.

Do tego tańszy zakup to splitter przewodowy - do jednego tunera karta kliencka od splittera plus kabel ( moze być ten długi 18m do bazy/serwera splittera) i np. krótki kabelek do drugiej karty w drugim dekoderze od serwera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem bo gdy przeczytałem serwer, to myślałem że będzie potrzebny internet heheh.

a mógłbyś mi pomóc w wyborze tego splittera? mam wymagania tylko żeby na każdym tunerze można było oglądać różne kanały no i żeby się nie wieszał.

Mam na to 100 zł, może być używany sprzęt.Posiadam Pioneer mediasat i sagem sd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśneieposiadam MEDIUM4 z trzema kartami. Działa zupelnie bezproblemowo i bezobsługowo jak narazie. Proste urządzenie bez żadnych dodatkowych wodotrysków. Niestety gdyby zmienili kodowanie na stałe i wymyslili nowe oprogramowanie do splitterów to jego załadowanie nie będzie pewnie łatwe. Ale nie wiem czy jest narazie sens wybiegać aż tak w przyszłosć. Na stronie prodcucenta możesz kupić z dwoma kartami za 100zł z gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,zamierzam kupić Splitter Bezprzewodowy, mam tunery globo hd s1 (czytnik dla cyfry+) pace 2231, globo 6010(czytnik c+),nie znam się aż tak,i proszę o rady który wg was byłby bez problemowy,bez awaryjny i bardzo łatwy w instalowaniu splittrer na 3 tunery,oraz też potrzebował bym Interfejs miękki.

 

znalazłem te: Bezprzewodowy splitter Clone+ z 3 kartami w 648zł

Bezprzewodowy splitter RFLink600 350zł + dokupić 3 karty wychodzi drożej.

Bezprzewodowy splitter SmartWi 2.0 + 3 karty ok 570zł

Bezprzewodowy splitter SmartWi + 3 karty za 500zł

i czy do każdego pasował by Interfejs miękki.

 

dom 1 rodzinny parterowy,od nadajnika z pokoju rodzica do pierwszego i drugiego pokoju było by po 10 metrów.

 

wyczytałem że Clone+ jest najlepszym od pozostałych,jak sądzicie?

 

mile widziane linki i fotki.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiam sie nad cyfra (Polsat dostal wlasnie kopa z powodu bbc)

I mam pytanie czy splittery dzialaja tak samo z kartami CI jak z tunerami bo sprzedawcy z allegro nie potrafa jednoznacznie odpowiedziec

 

Rozumiem ze taka karte CI od cyfry lub z allegro moge wsadzic do swojej plazmy z wejsciem CI (Panasonic 42`) i mam wszystko w 1 pilocie bez tunera (i w dodatku na splitterze)

 

Przy podpisywaniu umowy na pelen pakiet + multiroom mozna wziasc np 2 dekodery Philips HD + karte CI ? czy tylko 2szt czegokolwiek ?

 

z gory dzieki za odp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie karta CI, tylko moduł dostępu warunkowego ( który musi obsługiwać system kodowania C+ i najlepiej by to był moduł autoryzowany przez C+ ) plus normalna karta, którą wkładdasz do tego modułu.

Sadzę, że karta od splittera ( z odpowiednim wsadem) powinna być rozpoznawana przez moduł jako seca i poprawnie dekodowana.

Może to zależeć od splittera, jak i właściwości samego gniazda CI w TV i jego oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś różnica między kablem telefoniczny 4 żyłowym a skrętką komputerową. Chodzi mi czy ma to wpływ na stabilność i pracę splittera?

 

Prawie taka jak między Syreną a Mercedesem :) Jest = inne ekranowanie, inne tłumienie, inna ilość (grubość) żył... jeśli ma to chodzić na większą odległość, zdecydowanie polecam skrętkę zwłaszcza że cena jest do przyjęcia, a jak Ci się znudzi przewodowy Spliter, zawsze można pomyśleć o użyciu tego samego kabla do sieci lokalnej lub np. monitoringu. Choć oczywiście to samo można zrobić bezprzewodowo, jeśli masz na tej samej częstotliwości monitoring i WiFi, to często jest sieczka zamiast obrazu z kamerek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,zamierzam kupić Splitter Bezprzewodowy....

 

dom 1 rodzinny parterowy,od nadajnika z pokoju rodzica do pierwszego i drugiego pokoju było by po 10 metrów.

 

wyczytałem że Clone+ jest najlepszym od pozostałych,jak sądzicie?

 

...

 

Mam Clone+ i sprawdziłem, że z teoretycznego zasięgu 100m w terenie otwartym, 2 ściany zmniejszyły faktyczny zasięg do ok 30 metrów. Wszystko zależy od tego co Masz w ścianach (zbrojenie, okablowanie itp). Bezpieczniej jest pożyczyć dosłownie na chwilę taki spliterek i sprawdzić, by nie ryzykować nieudanej 'inwestycji'. Clone+ ma niewątpliwą zaletę = możliwości aktualizacji softu z internetu - nie wiem jak jest w przypadku pozostałych podanych modeli. RFLink600 jest tego samego producenta + karty mają dodatkową antenkę, więc powinien lepiej się spisywać (dlatego droższy). Miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś różnica między kablem telefoniczny 4 żyłowym a skrętką komputerową. Chodzi mi czy ma to wpływ na stabilność i pracę splittera?

 

Prawie taka jak między Syreną a Mercedesem :) Jest = inne ekranowanie, inne tłumienie, inna ilość (grubość) żył... jeśli ma to chodzić na większą odległość, zdecydowanie polecam skrętkę zwłaszcza że cena jest do przyjęcia, a jak Ci się znudzi przewodowy Spliter, zawsze można pomyśleć o użyciu tego samego kabla do sieci lokalnej lub np. monitoringu. Choć oczywiście to samo można zrobić bezprzewodowo, jeśli masz na tej samej częstotliwości monitoring i WiFi, to często jest sieczka zamiast obrazu z kamerek.

O taką odpowiedź mi chodziło :) obecnie splitter hula mi na kablu telefonicznym (4 żyłowym) ale chcę go zastąpić skrętką. Mam jeszcze pytanie, jaki wybrać kabel prosty czy krosowany?

Chodzi o podłączenie splittera z kartą kliencką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie karta sieciowa tylko karta splitera... w zależności od rodzaju potrzebuje 2, 3 lub 4 żyły w kabelku i zwykle łączy się je 1:1 a to powinno być, jest napewno napisane w instrukcji obsługi splitera.

 

Dokładnie... (patrz w instrukcji). A jak będziesz potrzebował kiedyś (już bez wiercenia ścian) podłączyć tym kablem internet lub np. obraz z monitoringu + zasilanie do kamerki (skrętka kat 5e), to i tak będzie inny układ połączeń i inna instrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe, żeby nowe (mniejsze) uprawnienia odbioru zostały skutecznie zablokowane przez Spliter Clone+ i będzie to działało poprawnie do czasu (przeprogramowania) włożenia oryginalnej karty w dekoder (wymuszonego datą z karty) ?

Nadal mam programy z promocji trwającej oficjalnie do 15 lutego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, jaki wybrać kabel prosty czy krosowany?

Chodzi o podłączenie splittera z kartą kliencką.

Żaden, bo nie użyjesz tu gotowego kabla sieciowego z wtykami- trzeba go sobie zrobić :D Kabel jest skrętką sieciową ale wtyczki muszą być małe, telefoniczne, połączone zgodnie z instrukcją splittera. Chcąc kupić gotowy kabel z wtyczkami można taki zamówić np. tam, gdzie sprzedaje się splittery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na znanym serwisie aukcyjnym sprzedają kable (skrętki) na metry z zaciśniętymi końcówkami RJ45 (czyli takie jakie wchodzą do splittera i kart).

Tylko teraz pytanie, czy jest sens żebym kupował skrętkę, jak od splittera do jednej karty mam kabel o długości 1 metra (telefoniczny 4 żyłowy) pociągnięty, a do drugiej karty 14 metrów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...