Skocz do zawartości
  • 0

Spliter i cyfra +. Obraz zacina się!


gosiekpunk
 Udostępnij

Pytanie

Witajcie

Od dłuższego czasu mam pewien problem. Otóż posiadam cyfre +, sygnał dzielony jest na 3 dekodery (przez spliter) Podczas oglądania obraz zacina się, żeby oglądać dalej muszę przełączyć na inny kanał. Posiadam takie dekodery:

- Mediasat Thomson TS3P (na tym tunerze nic się nie zacina, wszystko działa jak należy, jest najbliżej anteny)

- LinBox 5818 (tuner zaczyna "szaleć" w godz. 23:00, wygląda to tak jakby sam się resetował co parę sekund, a nawet co sekundę)

- Ferguson Ariva 100E (a ten tuner jest tragiczny.... zacina się obraz i muszę przełączyć na inny kanał, żeby się odcięło, znajduje się najdalej anteny)

 

Myślałam, że to wina innych anten, więc postanowiłam zrobić małą podmiankę i wymieniłam talerz na większy a pozostałe anteny zlikwidowałam, niestety bez rezultatu. Do Fergusona Aria 100E wgrałam nowe oprogramowanie, również bez zmian. Ostatnio kupiłam nowy tuner F. Ariva 120 Combo z którym mam takie same problemy. Wymieniłam konwerter na nowy, bez zmian.

 

Posiadam spliter Small III coś takiego: http://www.smartcardsplitter.com/small3.html

 

Zauważyłam, że przy pracy samego tunera F. Ariva 100E lub 120 wszystko jest ok. Obraz nie zawiesza się.

Sama już nie wiem co jest grane. Parę osób twierdzi, że to wina splitera. Co mam robić... Nie będę wiecznie oglądać zacinania obrazu, to jest bardzo wkurzające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Miałem podobny problem,ale z innym splitterem i dekoderami.Wina jest jakby pośrodku.U mnie okazało się,że jeden z dekoderów nie współpracuje ze splitterem gdy są trzy podłączone...oddzielnie każdy działał prawidłowo,wystarczyła podmiana jednego i już jest ok.Należy skontaktować się z producentem splittera odnośnie współpracy z poszczegółnymi odbiornikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Problem rozwiązany!!

Po długich poszukiwaniach przyczyny zacięć tunera, znalazłam winowajcę którym okazał się SPLITER.

Zainstalowałam nowszą wersję oprogramowania Splitera oraz przeprogramowałam karty i koniec kłopotów!! :brawo::brawo::jupi:

Szczerze mówiąc, nie wiedziałam że splitery trzeba programować, a osoba która wprowadziła mnie w świat telewizji cyfrowej sama zapomniała o takich możliwościach. Problem uważam za zamknięty! :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...