Skocz do zawartości
  • 0

Dwa sygnały jednym przewodem.


faraday90
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

Otóż chciałbym podłączyć do dekodera samsung shd 85 sygnał z satelity(dvb-s) i sygnał z anteny siatkowej (dvb-t) jednym przewodem. Wiem że temat jest dość popularny, lecz moją sytuacje wyróżnia to, że mam do dyspozycji stary sumator prawdopodobnie używany do sat analogowej. Jego oznaczenie to JS 4162 combiner. Z oznaczeń wynika, że może on pracować jako sumator jak i zwrotnica. Jego zakresy częst. to 0.15-860MHz, 950-2300MHz. Tor idący od wyj./wej 950-2300MHz do 0.15-2300MHz. jest oznaczony jako POWER PASS co to oznacza? Da się coś z tego zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli to tylko możliwe-unikaj,kolego sumowania sygnałów,zwykle odbywa się to ze szkodą dla ich poziomu,również jakości,ponieważ nigdy nie mają różnych poziomów /tzw.zakłócenia intermodulacyjne/.Sumując sygnały,należy je póżniej rozdzielić,najczęściej w gnieździe SAT/TV,przez co tracimy również kilka dB.Ale,jeśli to konieczne,to w końcu po to są sumatory i diplexery /gniazda /,aby ich czasem użyć,choć-powtarzam-zawsze lepiej użyć oddzielnych przewodów.Napis oznacza,że ten tor przenosi również napięcie stałe do zasilania konwertera.Określenie "combiner" oznacza dokładnie to,co piszesz,sprawdż,czy zanadto nie tnie górnego zakresu SAT,jeśli jest "starej daty"Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zeby zrozumieć jednoznacznie-od strony anteny naziemnej.Gdyby drugi tor/ RTV/ był również "power pass"-wzmacniacz antenowy musiałby być zasilany przez tuner SAT,raz napięciem 13 V,innym razem 18 V.Niesposób przesłać jednym przewodem dwu różnych napięć stałych/każde o innej wartości/ równocześnie.Ponadto tuner SAT musiałby być stale włączony,choć niektóre podają napięcie na konwerter w trybie "stand by".Również zasilacz w tunerze SAT mógłby zostać przeciążony.To również argumenty /niezamierzone,nigdy nie forsuję swoich propozycji,są jedną z możliwości/przemawiające za drugim kablem.Lepiej dodać drugi przewód antenowy,niż dodatkowy przewód zasilający wzmacniacz anteny naziemnej.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rzeczywiście chyba jedynie moja skłonność do kombinowania kieruje mnie w stronę tego sumatora bo cenowo też jest lepiej kupić drugi kabel. Co do zasilania to znalazłem sumator taki jak RS-01/DC, którym można niby to zasilanie puścić i gdyby nie argument cenowy to bym go wybrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...