Skocz do zawartości
  • 0

Wahania przepływności (bitrate) sygnału


S_beast
 Udostępnij

Pytanie

W niedzielę narywałem na żywo relację z Grand Prix Malezji na nadawaną na Polsat Sport HD i według programu Mediainfo przepływność (bitrate) nagranych plików .ts wahała się wokoło wartości 6 Mb/s. Wczoraj wieczorem nagrałem na tym samym kanale powtórkę tej imprezy i uzyskałem wynik około 11 Mb/s

Dekoder Opticum x403p, antena 80cm, konwerter to Inverto IDLP-40SL White Tech.

Co może być powodem aż tak dużych wahań?

 

Mam następujące mocne hipotezy:

1. Chmury? No tak w niedzielę było większe zachmurzenie, a jak wiadomo sygnał z satelity musi obejść chmurę żeby dotrzeć do konwertera. A jak się używa skrótów, bądź objazdów to zawsze można się zgubić.

2. Kurz na konwerterze? Po niedzielnym nagraniu spojrzałem krytycznie na stan czystości konwertera a następnie wziąwszy pieluchę i płyn "Ludwik" doprowadziłem go do stanu "psich jajec", czyli świeci się tak, że z satelity widać. A skoro był zakurzony to sygnał z satelity odbijał się od cząstek kurzu i dlatego sygnał był rzadszy.

 

Dobra koniec tych wygłupów, bo jeszcze to google zindeksują i ludzie będą te bzdury brać na poważnie jak wskazania wiki. :lol:

Bardzo pokornie proszę o wsparcie w usunięciu tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mój kolega uzyskuje regularnie wyniki około 12 Mb/s, ale on korzysta z kablówki, więc nie do końca mogę porównywać swoje wyniki z jego wynikami.

Najlepiej jakby wypowiedział się inny abonent Cyfrowego Polsatu.

 

Dzisiejszy wynik podczas porannego treningu to prawie 11Mb/s - różnice w mojej ocenie są ogromne i bardzo proszę o pomoc w wyjaśnieniu tych skoków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...