Skocz do zawartości

Problem z odbiorem stacji radiowych


prezi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

posiadam tuner Ferguson Ariva 200 wraz z TnK. Nie mogę wyszukać i dodać niektórych stacji radiowych FTA, np. Dwójka, Trójka i Czwórka. Szukam z transpondera o częstotliwości 10892 Cyfry+. Znajduję tylko Jedynkę i TOK FM. W czym może być problem?

 

Pozdrawiam serdecznie,

Prezi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Witam.

Ponawiam temat. Mam wierze philips podłączoną do gniazda abonenckiego tam jest sygnał r-tv antena radio jest na strychu ma wzmacniacz zasilacz bo inaczej nie działało to odbiór nie był wystarczający. Grały wszystkie radia planeta konin eska toruń z łodzi nawet odbierały radio hit włocławek gra włocławek. Od wczoraj nie wiem co się stało wszystkie radia graja tak samo jednak radio hit szumi okropnie i nie wiem dlaczego. Moja mama zawsze słuchała teraz nie może niestety a ja nie wiem z czego to wynika jeśli radio gra odbiera i te dalsze tak a te niestety nic;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunek Mr. Expert, ale to nie o to mnie chodziło. Znajomy zapytał mnie {bo tego słuchał i mu znikło}cz coś wiem w tym temacie.Wklepałem parametry do tunera no i rzeczywiście nie ma. Ja z Astry mam tylko Sexysat

i Trwam Jak wklepię całość to póżniej kasowanie "śmieci' przez parę godzin? Są fani zmian na orbicie, i do tych skierowane było moje pytanie, czy kanał zamilkł czy wywędrował na nowe miejsce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam - czy odbiera kolegom paczka francuskich kanałów radiowych FTA z Astry 1 poz. 19,2 E, 11568 V, 22000, 5/6 ? U mnie tuner pokazuje że sygnał jest Ok ale jakość zero - latem nie było problemów i wszystko śmigało ale teraz cisza i głusza - czy mam problem z anteną ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous
Szukam z transpondera o częstotliwości 10892 Cyfry+. Znajduję tylko Jedynkę i TOK FM. W czym może być problem?

Stacje radiowe na tp Cyfry+ są nadawane jako stacja radiowa z wieloma ścieżkami audio. To był typowy standard Canal+.

Ponadto Cyfrowy Polsat emituje stacje radiowe jako serwisy TV (bez PID'u video ale typ serwisu jako TV)!!! i niestety tunery dostępne w sklepach nie umieszczają ich na liście "radiowej".

Kanały niekodowane z takich serwisów albo nadawanych jako TV możesz sobie zdefiniować przez skanowanie z podaniem PID'ów - niestety nie nadaje się ta metoda dla radii kodowanych (bo tuner nie znajdzie danych o kodowaniu).

 

Co do serwisów wielościeżkowych to ten model stosowano do kanałów TV z wieloma ścieżkami video. Szkoda że "nowoczesna" technologia ADB nie wykorzystuje tego dla nSport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam - czy odbiera kolegom paczka francuskich kanałów radiowych FTA z Astry 1 poz. 19,2 E, 11568 V, 22000, 5/6 ? U mnie tuner pokazuje że sygnał jest Ok ale jakość zero - latem nie było problemów i wszystko śmigało ale teraz cisza i głusza - czy mam problem z anteną ? Pozdrawiam.

Edit: potrzebna była wymiana konwertera - wszystko gra jak należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...