Skocz do zawartości
  • 0

pierwszy zestaw sat co kupić?


gogulinek
 Udostępnij

Pytanie

Witam

Przymierzam się do zakupu pierwszej tv satelitarnej w życiu swoim :P chce wszystko podłączyć pod monitor komputerowy gateway hd2201 i dźwiek pod wzmacniacz monitorek posiada hdmi dvi nie ma wejscia euro wiec tuner musi miec hdmi z tego co się orientuje. Sprawa numer dwa to dźwięk mogę go tylko puścić przez chinche bo innych wejść nie mam we wzmacniaczu (radmor 5102 te)

Ogólnie chodzi mi odbiór kanałów tv takich 1 2 polsat tvn tv4 no i jakiś muzycznych i jakiś euro-sport jakby byl to by było miło i abonament za to może być maksymalie 60 pln

Pytanie drugie kupić dekoder z abo np cyfra czy jakas inna telewizja czy po prostu zbudowac zestaw od podstaw bo jeżeli od podstaw to na dekoder mam maks 500 pln ogólnie by było miło żeby koszt reszty potrzebnej do działania czyli kable czaszka dwa konwentery (podobno wtedy może łapać z dwóch satelit) nie przekroczył drugiego 500

Co mi możecie poradzić co kupić ewentualnie jakieś alternatywy wiadomo najlepiej żeby było jak najtaniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

jak chcesz własny dekoder to tylko cyfra. Jednak na początek polecałbym coś co oferuje platforma sat. W przypadku cyfry w grę wchodzi wynajem więc nie inwestujesz zbyt dużo kasy, w polsacie musisz kupić w promocji a w N to chyba nawet za aktywację tylko dają więc taniocha. Tylko w cyfrze możesz zrezygnować z dekodera i kupić coś własnego. No ewentualnie w polsacie zamiana na moduł i własny odbiornik. Generalnie najciekawszy sprzęt ma chyba N. Te z Cyfry i Polsatu uznałbym za porównywalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czasza 100cm Triaxa z zezem Astra + HB + diseq = max.350zł (2 x Inverto Black Premium) - jako dekoderek proponował bym coś z Fergusona. Ariva100, Ariva200. Kartę z Cyfry + i abonamencik do 60zł. Antena z dekoderem wyjdzie coś około 650-850zł w zależności od dekodera. Myślę że to dobry zestaw na długie lata. Można oszczędzić też, inwestując np. w antenę Corab 80 z zezem... Wyjdzie w komplecie około 110-120zł plus dekoder Ariva100 i razem max. 400-430

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...