Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem, pierwszy raz podłączyłem dekoder do telewizora, antenę ustawiłem wg mnie poprawnie, na wyświetlaczu najpierw jest boot przez chwile a później pojawia się się napis INSE. Siłą sygnału wyświetla w menu jako 81% a jakość dobra, zmieniałem już ustawienie anteny kilkanaście razy i tyle udalo mi się max ustawić... Nie wykrywa mi żadnych kanałów. Jak wykonać aktywację karty przez kanał 20? Co źle robię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do rozmowy. Zmieni się coś podczas oglądania tego kanału jak zostaną zapisane uprawnienia na karcie? Dodam, że na razie ten program odbiera bez dźwięku.

 

Już mi tak 1,5h wisi na tym tele 5 i nic się nie dzieje. Ciągle bez dźwięku, a chciałem dzisiaj obejrzeć sobie derby Londynu :D

 

Już zaskoczyło, po prostu dźwięk był ustawiony bardzo cicho w dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko wrocilo do normy, kanaly swieca. Nic nie dotykalem anteny ani tunera, a wiec albo u nich na transponderze byl problem, ktory de facto chyba jeden z najgorszych, odziedziczony trup po kims tam 11411/27502, albo cos bylo w sageme i odezwal sie moze watchdog i cos sie resetnelo mimo, ze robilem reboot i reset do ustawien fabrycznych i to nic nie pomagalo. Mowilem, ze antena jest dobrze ustawiona, poza tym to 115cm dyszel. Tak czy siak juz jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kat skrecenia lnb prawidlowy, tak drim 800tka HD. Mowie, ze dyszel prawidlowo ustawiony, kat elewacji jak i kat lnb. Poza tym to nie 60tka mala tylko 115cm, wiec trzymajac w reku lnb powinno dzialac przy takiej srednicy.

Dreamboxy maja bardzo czule glowice, wiec antena musi byc bardzo precyzyjnie ustawiona, wiec tym bardziej ten sagecom powinien nie miec problemow, ale tak jak pisalem, samo sie naprawilo, albo byl problem na tr albo w samym tunerze. Stawiam, ze mieli jakies problemy z tr.

 

Drazni mnie ten tuner, w plazmie PS51D6900 mam tuner dvb-s2 i mozliwosc wlozenia modulu CI/CI+, tylko nie wiem czy moj stary modul Diablo obsluzy cyfry+ cameleona. Drim 800HD jest wpiety w inny tv. Trzeba bedzie chyba kupic drima 500tke HD bo to nic z tego... Sagecom wzialem tylko dlatego, ze cyfra+ dawala go za darmo, to dlaczego mialbym nie wziac? ;), ale widze, ze ten tuner nie nadaje sie do uzywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co mi przychodzi na mysli, to driver od glowicy jeszcze mocno niedopracowany/zbugowany i tuner moze zaliczyc rozne zonki, ale to takie gdybanie. Tak czy siak tuner od strony technicznej bardzo slabiutki na bardzo slabym procku STi 7111, procek z serii low-cost hdtv. Nic dziwnego ze zamula, ale cyfra nic nie da dobrego bo to koszta dla nich, wszystko jak najtaniej, ale za abonament to juz biora monete konkretna. Wszystkie filmy na c+ i hbo to upscale z SD, totalne oszustwo hehe. NG HD tez same upscale z SD(moze nie wszystko). Kiedys jak ramowka NG SD i NG HD byla inna to na NG HD kazdy material lecial natywnie w HD a teraz jak na SD i HD leci ten sam material to SD jest upscalowany. Jedynie TVP HD prawie wszystko daje natywnie w HD i to widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ja napisalem, ze to ich wina? W pewnym sensie ich bo uczestnicza w tym procederze, upychania na tr ile sie da kosztem zanizania bitrate i dawania upscale dla HD kanalow. To, ze tym zarzadzaja zabojady w tym cyfra to tez zabojadowa firma to nie znaczy, ze nie biora za to odpowiedzialnosci co sie dzieje bo biora. To nie trzeba oferowac HD kanalow, jak nie maja kontentu HD i sciemniac ludziom, ze to HD material leci. Mnie jako usera koncowego interesuje co oferuje cyfra(ma w ofercie HBO i canal+) i g.o.w.n.o mnie obchodzi, ze technicznie nie odpowiadaja moze za material jaki puszczaja chociaz powinni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia taka rzecz ; dlatego w tym dekoderze nie jest aktywna karta sieciowa[Ethernet]

W dekoderach N-ki od dawna są widżety internetowe, nportal czy YT.

Dlaczego w tym dekoderze nie działa połączenie z routerem - nie rozumiem .

Mogliby wprowadzić funkcję pomijana kanałów na liście głównej przy ich przełączaniu klawiszami CH+/CH- . Jeśli trafi się na kanał do którego nie mam uprawnień to dekoder po nacinięciu CH+ trochę zbyt długo myśli . I owiem wam taką rzecz ; na dekoderach N-ki pomimo utworzenia listy ulubionych kanałów , kanały te zachowują swoje pierwotne numery , a na sagemcom D187 kanały na liście ulubionych mają numery ; 1 , 2 , 3 ... itd . To spora zaleta :D

Niestety ale taka jest prawda, canal+ , canal film to substytuty hd

To prawda , ale nie narzekajcie - na N-ce jest jeszcze więcej kanałów pseudo HD np TVP1HD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I owiem wam taką rzecz ; na dekoderach N-ki pomimo utworzenia listy ulubionych kanałów , kanały te zachowują swoje pierwotne numery , a na sagemcom D187 kanały na liście ulubionych mają numery ; 1 , 2 , 3 ... itd . To spora zaleta :D

.

 

To jest faktycznie super sprawa, ale jest przy zmianie któregoś z programów z własnej listy duża wada (niedopracowanie) - nie da się wstawic w miejsce usunietego programu nowego, trzeba od tego miejsca liste od nowa układać lub co jest nie do zaakceptowania przyjąć zmiane numerów wszystkich programów od usuniętego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...