Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie pytanie laika ale co jest na plus/minus w porównaniu pomiędzy DSI87 i Arivą 202e?

 

... rozważam kupno dekodera HD którego używać zamierzam tylko i wyłącznie do Cyfry - DSI87 mogę mieć za 129zł, Arivę 202e za ok 300 z wysyłką i zastanawiam się czy wymieniana w tym wątku kilka razy Ariva 202e zaproponuje mi coś za te dodatkowe 180 zł. Czy zalety zrekomensują wady i cenę ?

 

Pozdrawiam i dziękuje bardzo za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z Sagemcom. Moze mi pomozecie. Podpinam USB 8 gb i dekoder nie widzi tego dysku. Musze go jakos sformatowac czy on to zrobi sam? widac jak na pendrive lampka miga wiec cos jakby sie wczytywalo ale dekoder nie widzi urzadzenia i dlugo tak trzymalem i nic. pomozcie dziekuje

 

Było, było było, wyłącz dekoder w czuwanie, podłącz pena, włącz dekoder, zapyta o formatowanie - potwierdzić, jak nie za pierwszym to może za drugim pomoże, jak nie tzn że twojego pena nie obsługuje albo coś mu nie pasuje, tyle ;)

 

kanałów hd nie złapie, musisz mieć stabilny sygnał ponad 85%

ale zwykłych też nie łapie :/

/edyt: ej a przed wyszukiwaniem programów trzeba dać aktualizacje ?

 

On nie wyszukuje kanałów tak naprawdę, tylko pobiera listę z transpondera cyfry, jak słabo go widzi to pewnie dlatego nie pobiera, albo masz Disec'a i widzi nie tego satelity co potrzeba jako głównego, co do aktualizacji to nie ma znaczenia powinien działać, chociaż dla pewności możesz zrobić może lista teraz inaczej wygląda i przez to nie widzi? Chociaż było by to dziwne.

 

Co do siły i jakości mam 80% siły i 75% jakości, działa HD bez problemów nawet w deszcze mgły itp, więc bez przesady, jak był tylko pasek siły miałem na początku jakieś niecałe 70% potem jak zmienili softa poprawiło się na 80 (bo podobno zaniżało wskazanie i nikomu 100% nie pokazywało ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kkooccuurr Sagemcom jest dekoderem Cyfry i jako taki do czegoś innego go nie użyjesz,Ariva zaś jest tunerem satelitarnym z możliwością oglądania kanałów FTA jak i kodowanych,czy to Cyfry,Polsatu jak i NNK poprzez moduły.Jeżeli chcesz w przyszłości zmienić operatora to wziąłbym Arivę,jeżeli wolisz siermiężność i narzuconą listę operatora dekoderów dedykowanych to Sagemcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie pytanie laika ale co jest na plus/minus w porównaniu pomiędzy DSI87 i Arivą 202e?

 

... rozważam kupno dekodera HD którego używać zamierzam tylko i wyłącznie do Cyfry - DSI87 mogę mieć za 129zł, Arivę 202e za ok 300 z wysyłką i zastanawiam się czy wymieniana w tym wątku kilka razy Ariva 202e zaproponuje mi coś za te dodatkowe 180 zł. Czy zalety zrekomensują wady i cenę ?

 

Pozdrawiam i dziękuje bardzo za pomoc!

Weś Arive 202E o niebo lepszy dekoder a poza tym obsługuje splittery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry dział na takie pytanie, więc zamieściłem tu oraz w odbiornikach do c+

 

Witam mam pytanko dotyczące powiedzmy sagemcoma dsi87 tego w aktualnej promocji. Obsługuje on nagravision, a karty c+ są chyba w seca mediaguard. Pytanie gdzie należy zaaktywować kartę żeby potem można było spokojnie przenosić tą kartę pomiędzy niżej wymienionym sprzętem:

1) w dekoderze sagemcom

2) w spliterze

3) w fergusonie 6900

 

Czy ma to jakieś znaczenie to późniejszego wertowania kartą? Czy zaaktywowana w spliterze bądź w fergusonie zadziała potem z sagemcomem i na odwrót?

 

Gdzieś obiło mi się o uszy że ta karta zaaktywowana w sagemcomie zostaje z nim w jakiś sposób sparowana.

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clone+

Program aktualizacyjny Clone+ Update v3.6.0.0 Data publikacji: 14.12.2011r.

 

Zmiany:

- dodano współpracę z tunerem Sagemcom DSI87 (wersja BETA).

- usprawniono współpracę z systemami Conax, CryptoWorks, MediaGuard, Viaccess.

 

Oprogramowanie dedykowane dla platform: CYFRA+, Orange TP, TNK, SCT, Free-X, Theme-X i wielu innych.

 

Informujemy, iż w celu poprawnego działania urządzeń Clone+ należy zaktualizować oprogramowanie cyfrowych tunerów satelitarnych dostępnych w serwisach producentów.

 

W celu aktualizacji oprogramowania urządzeń Clone+ należy pobrać plik, a następnie postępować zgodnie z procedurą podaną w instrukcji obsługi.

 

Uwaga, przy uruchamianiu zainstalowanego programu automatycznie sprawdzana jest dostępność nowej wersji.

 

Wymagania systemowe:

- Microsoft Windows (32bit, 64bit) NT, 2000, XP, Vista, 7,

- zainstalowany .NET Framework 2.0.

czy jest ktoś to wstanie sprawdzić czy naprawdę to działa w końcu z clone +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z glowy. Dekoder sie zawieszal i raz chodzil a raz nic nie widzial. Czasem stanal na jednym kanale i nie dalo sie przemienic. Wymiana dekodera weszla w gre i ten juz chodzi oki pozdro

 

Witam,

 

Mam problem z Sagemcom. Moze mi pomozecie. Podpinam USB 8 gb i dekoder nie widzi tego dysku. Musze go jakos sformatowac czy on to zrobi sam? widac jak na pendrive lampka miga wiec cos jakby sie wczytywalo ale dekoder nie widzi urzadzenia i dlugo tak trzymalem i nic. pomozcie dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten tuner od wczoraj , za 0 zł w promocji 3x0 .

Podłączyłem do niego pena 4 GB , został on wykryty i zformatowany .

Jednak gdy naciskam przycisk REC[ten czerwony z kółkiem] - nic się nie dzieje , nie rozpoczyna nagrywania.

We właściwościach nagrywania pokazuje że pen jest i to zajęty w 9 % .

Pendriv to Kinmgston DataTraweller.

Pisze tu w innym poście że dekored daje mu system plików EXT 2 .

Ja znam i używam linuksa - w tej chwili Suse 12.1 i ubuntu 11.10

Linuksy te też nie odczytują zawartości pendriva ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam Sagemcom DSI87 (HD) od cyfry. Nie wiem co się s[beep]yło, ale na nniektórych kanałch HD wywala mi, że "źle skonfigurowana antena", wcześniej było OK, jest to na kanałach Planete HD+, Mini HD, Kuchnia HD, Domo HD chyba te wszystkie co nowe doszły.

Kanały HD jak TVN HD, TVN 7 HD, TVP HD czy NG HD wszystko OK, poprawnie.

 

Normalnie jakieś cyrki z tym tunerem. Podkreślam tutaj nie chodzi o uprawnienia odbioru z karty, tylko ten tuner wyje teraz, że źle ustawiona antena na tych kanałach co napisałem. Tuner bezpośrednio wpięty do LNB, więc nie ma żadego diseqc. Konwerter dobry bo pod niego wpięty jest też dreambox i te kanały co nie działają na sagemszajsie to na drimie działają z tego samego LNB.

 

Moc sygnału i jakość sygnału jest super.

 

Poza tym wcześniej wszystko było OK, o tak sobie coś jemu się po[beep]yło. Reboot czy zassanie nowej listy nic nie daje.

Jakieś sugestie co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sagemcom DSI87 (HD) od cyfry. Nie wiem co się [beep], ale na nniektórych kanałch HD wywala mi, że "źle skonfigurowana antena", wcześniej było OK, jest to na kanałach Planete HD+, Mini HD, Kuchnia HD, Domo HD chyba te wszystkie co nowe doszły.

Kanały HD jak TVN HD, TVN 7 HD, TVP HD czy NG HD wszystko OK, poprawnie.

Masz niedokładnie ustawioną antenę, a w efekcie brak sygnału na częstotliwości, na której są nadawane te kanały. Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne (czasem pomaga), a jak to nie przyniesie efektu, to korekta ustawienia anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu z tego samego LNB na dreamboxie te kanaly działają? OK, pojdę obadam antenę, może coś sie zruszyło w co wątpię. Tutaj można mówić, że dreambox ma lepszą głowicę niż sagemszajs bo sagem to budżetowy tuner na budżetowym procku sti 7111, to i głowica musi być do d.u.p.y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na bank jest nie kwestia anteny. Chodzilem ustawialem na nowo, jest idealnie. Na drimie kanaly dzialaja. Jak pisalem SNR i AGC jest super jak i na sagem i dreamboxie. Cos jest nie tak z tunerem. Poza tym pisalem, ze wczesniej bylo OK i te kanaly dzialaly, o tak sobie zdechly. Moze glowica juz sie wali? ma gdzies dziure w pasmie jakims? ale watpie.

 

Poza tym to jest Triax TD 115cm, wiec tutaj reka nakierujesz konwerterem i dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...