Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy przycina wam się ten tuner czasami?? Bo mnie czasem sie przywiesi i nie reaguje na żadne komendy z pilota. Potem sie odblokuje i wykonuje wszystko co mu naklikałem na pilocie :D

 

Po pierwsze cześć wszystkim!

 

Mam ten sam problem, można coś z tym zrobić? Odłączenie od prądu nic nie pomaga.

 

Po dogłębniejszych testach, na pilocie działa przycisk OK, 0 i 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również, po kilku dniach prób, nagraniu kiku filmów na twardym dysku 500 GB jak i pendrive 16 GB, wszystko działa bez zarzutu (w ramach możliwości nowego softu, a nie pobożnych życzeń, mam tego świadomość). Także głosy "soft totalnie do poprawy" dla mnie brzmią niewiarygodnie. Zapewne niektórzy z niecierpliwości swojej lub innych obiektywnych technicznych przyczyn (np wiatr ruszający anteną) mają wgrany soft z błędem, inni stosują uparcie pendrive z za małą pezepustowością lub pojemnością (już ktoś pisał wcześniej o bezsensie używania pamięci flash do timeshift'u, ze względu na ograniczoną żywotność i prędkiść transmisji) i nie przyjmą do wiadomości, że mogli (no jakże to ONI MOGLI?) popełnić błąd - zawsze winny jest inny. Trochę obiektywizmu. Powtażam: nie u wszystkich nowy soft źle działa i proszę nie generalizować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Zapewne niektórzy z niecierpliwości swojej lub innych obiektywnych technicznych przyczyn (np wiatr ruszający anteną) mają wgrany soft z błędem,

 

Czy to jest możliwe, aby z tej przyczyny [wiatr]źle się wgrał soft i przez to pilot przestał działać? Pare godzin po aktualuzacji chodziło dobrze. W sumie wiało mocno mieszkam nad morzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że nie u wszystkich nowy soft wyczynia cuda :D Ale u mnie też przełączania kanałów nawet nie da się nazwać przełączaniem, tylko paru sekundowym wczytywaniem. Nie mówie już o zamulaniu się dekodera przy przełączaniu P+ a niebieski obraz przy włączaniu którego aby się pozbyć trzeba wyjąć wtyczke pokazuje się średnieo raz na 3-4 uruchomienia dekodera i te wszystkie cuda bez dopinania żadnej pamięci. Akurat funkcja PVR średnio mnie interesuje (jakby intersowała to pewnie miałbym pod telewizorem PUDŁO PVR). A już ten dekoder tak fajnie działał po ktorejś wiosenno/letniej aktualizacji. Teraz trzeba czekać na kolejną a obecnie niektórzy jakby go teraz zakupili to po uruchomieniu byliby bardzo zdziwieni, by mogli pomyśleć że jest wręcz popsuty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również, po kilku dniach prób, nagraniu kiku filmów na twardym dysku 500 GB jak i pendrive 16 GB, wszystko działa bez zarzutu (w ramach możliwości nowego softu, a nie pobożnych życzeń, mam tego świadomość). Także głosy "soft totalnie do poprawy" dla mnie brzmią niewiarygodnie. Zapewne niektórzy z niecierpliwości swojej lub innych obiektywnych technicznych przyczyn (np wiatr ruszający anteną) mają wgrany soft z błędem, inni stosują uparcie pendrive z za małą pezepustowością lub pojemnością (już ktoś pisał wcześniej o bezsensie używania pamięci flash do timeshift'u, ze względu na ograniczoną żywotność i prędkiść transmisji) i nie przyjmą do wiadomości, że mogli (no jakże to ONI MOGLI?) popełnić błąd - zawsze winny jest inny. Trochę obiektywizmu. Powtażam: nie u wszystkich nowy soft źle działa i proszę nie generalizować!

 

Wiatr ruszający anteną, źle wgrany soft :brawo: Pozostawie to bez komentarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podczas aktualizacji nie wiał żaden wiatr ba nawet chmur nie było na niebie więc teoria o wadliwie wgranym sofcie przez złe warunki atmosferyczne jest nieco naciągana. Soft jest po prostu kiepski i już. Wcześniej dekoder działał bez zarzutu po aktualizacji zamula i przycina tak ze żaden przycisk na pilocie nie działa i po chwili dopiero zaczyna reagować dodam iż nawet nie próbuje podpinać żadnego dysku żeby już całkiem go nie zamulić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też potwierdzam poprawność działania tunera po aktualizacji. Poza dłuższym rozruchem i minimalnie wolniejszym poruszaniu się po menu nie mam żadnych niemiłych niespodzianek. Nagrywa, odtwarza, TS działa i tak ma być. To nie jest wyspecjalizowana nagrywarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dopiero przeczytalem co daje ta aktualizacja, sprawdzilem na pendrivie i zatrzymywanie, przewijanie dziala. Pozniej sprawdze nagrywanie, podlaczylem tez swoj dysk 750gb ale czy format, ktory na poczatku jest potrzebny sformatuje tylko 1 partycje? Bo nie mam ochoty tracic kilkuset giga danych, wie ktos moze? bo jezeli nie sformatuje to w menu dekoder nie wie ile dysk ma miejsca, wiec nie wiem czy wykrywa 1 partycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po napisani do cyfry o problemach z dekoderem po zmianie softu odpisali

Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, zalecam sprawdzenie dekodera w punkcie dystrybucyjnym. Lista placówek dostępna jest na stronie internetowej:

 

http://www.cyfraplus.pl/

 

Proszę o wybranie punktu oznaczonego jako ?wymiana sprzętu? z zakładki punkty sprzedaży CYFRY+.

 

W przypadku pojawienia się pytań, proszę o kontakt.

 

przetestowałem trzy pendrive kingston data traveler 100 g2 8gb działa dobrze czasem moze sie przytnie tak jak na corsair 8gb a na scan disk 16gb to sie zawiesza, dekoder sie nie wlacza z pendrive w usb widac moze soft jest w miare ale niektore modele pendrive nie wspolpracuja dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również, po kilku dniach prób, nagraniu kiku filmów na twardym dysku 500 GB jak i pendrive 16 GB, wszystko działa bez zarzutu (w ramach możliwości nowego softu, a nie pobożnych życzeń, mam tego świadomość). Także głosy "soft totalnie do poprawy" dla mnie brzmią niewiarygodnie. Zapewne niektórzy z niecierpliwości swojej lub innych obiektywnych technicznych przyczyn (np wiatr ruszający anteną) mają wgrany soft z błędem, inni stosują uparcie pendrive z za małą pezepustowością lub pojemnością (już ktoś pisał wcześniej o bezsensie używania pamięci flash do timeshift'u, ze względu na ograniczoną żywotność i prędkiść transmisji) i nie przyjmą do wiadomości, że mogli (no jakże to ONI MOGLI?) popełnić błąd - zawsze winny jest inny. Trochę obiektywizmu. Powtażam: nie u wszystkich nowy soft źle działa i proszę nie generalizować!

 

Wiatr ruszający anteną, źle wgrany soft :brawo: Pozostawie to bez komentarza

 

Naturalnie zaniki sygnału nie mają wpływu na treść informacji... również pozdrawiam bez komentzarza :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jaki dysk polecacie do tego tunerka ? Rozglądałem się za 250-500GB to najtaniej `250zł.

A co powiecie na te pendrive'y ? :

1. Pendrive 128GB

2. PENDRIVE pamięć flash 128GB SKÓRZANY

Można je brać czy jakiś pic ? Dobra prędkość transmisji danych ?

Ile nagrania w HD zmieści się na 128GB a ile na 500GB. ?

Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie testuje nagrywanie...włożyłem czytnik usb a w środku karta micro sd 8GB... od razu czytnik wykryty i sformatowany...jak dziecko skończy oglądać minimini to spróbuje coś nagrać:)

Można zapytac jakiej marki masz tą kartę micro SD, ponieważ wolałbym kupic 16 GB karte SD i używać z czytnikiem, niż pendrve`ra

 

Włączając się do dyskusji to dekoder na nowym sofcie z PVR - działa normalnie, może kilka sekund dłużej sie uruchamia i z włożonym pendriverem o 1 sekunde wolniej przełącza kanały, głównie HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jaki dysk polecacie do tego tunerka ? Rozglądałem się za 250-500GB to najtaniej `250zł.

A co powiecie na te pendrive'y ? :

1. Pendrive 128GB

2. PENDRIVE pamięć flash 128GB SKÓRZANY

Można je brać czy jakiś pic ? Dobra prędkość transmisji danych ?

Ile nagrania w HD zmieści się na 128GB a ile na 500GB. ?

Proszę o pomoc :)

Chcesz dobrą i życiową radę za darmo? Nie pchaj się w sprzęt "no name"... i tyle w temacie. Poszukaj czegoś droższego, ale znanego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już rozwiązał może problem z tunerem po aktualizacji.

Z pilota nie da się załączyć tunera ( zawiesza się i jest niebieski ekran - dopiero wyciągnięcie wtyczki z kontaktu pomaga ).

u mnie tez tak było ale tylko wtedy ja w usb byl scan disk 16gb po wyjeciu wszystko dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po napisani do cyfry o problemach z dekoderem po zmianie softu odpisali

Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, zalecam sprawdzenie dekodera w punkcie dystrybucyjnym. Lista placówek dostępna jest na stronie internetowej:

 

http://www.cyfraplus.pl/

 

Proszę o wybranie punktu oznaczonego jako ?wymiana sprzętu? z zakładki punkty sprzedaży CYFRY+.

 

W przypadku pojawienia się pytań, proszę o kontakt.

 

Pisałem z moim problemem i to samo, jutro zaatakuje cyfre zobaczę co powiedzą. W międzyczasie przez godzinie działał ok, teraz nawet OK 0 i 7 nie działa, cyrk normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...