Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie ten dekoder jest wporządku, tylko jedna rzecz mnie irytuje, nie ma funkcji ustawienia drzemki, chyba, że ja nie mogę po prostu jej znaleźć. Ktoś wie jak to jest z tą drzemką, bo oglądam telewizję w łóżku ( szybciej mi się zasypia :smile: ) i nie na rękę jest mi manualne wyłączanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@picken

Telewizor się wyłączy ale dekoder dalej będzie chodził. :? No trudno, trzeba będzie zostawiać włączony albo zrobić coś w rodzaju gilotyny z czasowym zapalnikiem, tylko, że zamiast głowy będzie pilot ustawiony na przycisk od wyłączania. :lol: just kidding

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym EPG też to zauważyłem, u mnie nie ma na Polsat 2, TV 4, Polsat News, Polsat Cafe. Problemy pojawiły się mniej więcej po dodaniu nowych kanałów przez CP na początku maja ale nie wiem czy to wina CP czy dekoder nie ogarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, u mnie nie ma EPG na kopiach Polsat Cafe i Discovery oraz na TLC, FoxLife HD, 4 fun.tv i HBO 2 HD, HBO Comedy HD

Problemy rowniez zaczely sie po dodaniu nowych kanalow do CP. Trzeba napisac do nich w tej sprawie, jak dostana kilkadziesiat e-maili to moze to poprawia.

 

PS: a moze na liscie CP jest juz za duzo kanalow, i super dekoder hd 5000 nie ma wystarczajacej pamieci zeby pobrac epg z wszystkich kanalow i je zapamietac? :lol::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartek0395, nie zrozumiałeś problemu. Winny jest dekoder CP, bo tylko hd 5000 gupi EPG na WYBRANYCH kanałach. U jednych gubi EPG na polsacie, u innych na Foxach, u innych na kanałach hd, a u mnie tak jak już pisałem, epg nie nie ma kopiach kanałów polsatu oraz na kilku kanałach HD i TLC.

Jak sam widzisz, Twoj dekoder ma problem z EPG tylko i wylacznie na kanalach TVN. Hd5000 rowniez, ale wystarczy chwile poczekac i epg sie wczytuje, ale dodatkowo jest problem z innymi kanalami, nie ma mozliwosci zeby epg bylo na wszystkich kanalach listy (oczywiscie mowa o kanalch ktore epg nadaja) - zawsze ktorys kanal, losowo wybrany, jest bez EPG. Pomaga reset dekodera, ale tylko czasowo.

 

BTW: TVN HD jest na tp enki wiec cp nie ma nic do gadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po błędzie O1 dekoder wymieniłem. Ogólnie jak dla mnie menu ekranowe niezłe, szybko szuka się dany kanał. Tylko dziwna sprawa, bo wczoraj ustawiłem sobie trochę innych kanałów z różnych częstotliwości i po włączeniu dekodera rano zostałem poproszony o ponowną instalację. Po instalacji wszystkie te dodatkowe zniknęły a zostały tylko polsatowskie. Załóżmy że nastawie sobie listę kanałów ulubionych, namęczę się i co rano to wszystko może zniknąć?

 

Sam wygląd dekodera jest przyzwoity, bez żadnych wodotrysków. Dosyć szybkie przełączanie kanałów, dobre EPG, lepsze moim zdaniem niż w moim poprzednim Samsungu HD, listy własne programów można tworzyć bez problemów.

 

Pilot to tragedia, najgorszy jaki widziałem w życiu i tu już nie chodzi tylko o badziewny wygląd, ale o słaby sygnał z tego pilota, trzeba trzymać na wprost żeby cokolwiek przełączyć. Porażka szczególnie dla ludzi starszych. Nie rozumiem tego przecież pilot to wizytówka sprzętu, to jego najczęściej trzyma się w ręku a tu takie coś. Po prostu chińska zabawka i do tego źle działająca. Pilot jest do wymiany na uniwersalny.

 

W związku z czym mam pytanie, na Allegro kupiłem pilot Logitech Harmony 300 i słyszałem że spokojnie obsługuje HD 5000, ma ktoś na forum ten pitot i jak go zaprogramował? Bo na liście sprzętu obsługiwanego przez Harmony 300 tunera HD 5000 nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dziwna sprawa, bo wczoraj ustawiłem sobie trochę innych kanałów z różnych częstotliwości i po włączeniu dekodera rano zostałem poproszony o ponowną instalację. Po instalacji wszystkie te dodatkowe zniknęły a zostały tylko polsatowskie. Załóżmy że nastawie sobie listę kanałów ulubionych, namęczę się i co rano to wszystko może zniknąć?

 

Miałem to samo i odkryłem, że dekoder po prostu nie ogarnia kanałów które znajdują się na transponderach na których Sky zmieniła symbol rate z 27500 na 29900, więc nie wyszukuj kanałów z 29900 (np. Discovery Real Time), a wszystko powinno być dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem e-mail do CP w sprawie bledu w sofcie HD 5000 zwiazanego z niepoprawnym dzialaniem EPG. Opisalem im problem dokladnie i szczegolowo, wyjasnilem co i jak oraz wspomnialem ze problem dotyczy wszystkich dekoderow HD5000 a nie tylko mojego egzemplarza. Jaka dostalem odpowiedz? Prosimy przywrocic ustawienia fabryczne oraz informujemy, ze EPG zalezy od nadawcy kanalu i nie zawsze jest dostepne na wszystkich kanalach. Co najfajniejsze, EPG nie dziala mi miedzy innymi na Polsat HD :lol2::lol: Oni sobie robia zarty czy im placa za glupie odpowiedzi? ;) Pisac maile w sprawie tego bledu, moze naprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie brak też EPG na: FoxLifeHD, 4funTV, Polsat Cafe. Na Play jest. Wczoraj nie miałem EPG kanałów Disneya i iTV na pewno, dziś są.

 

Natomiast, po odłączeniu zasilania, EPG na Polsacie HD, 4 FunTV i Polsat Cafe powróciło

A znikło na Discovery World, Science, ESPN, Extreme, TLC, Disney Channel, ITV

 

Nie mam też EPG na CSB, TVR, ESKA, Edusat - no może nie nadają po prostu.

 

Resumując, dekoder ten nie jest w stanie wyświetlić EPG wszystkich kanałów. Czyżby poskąpiono mu pamięci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...