Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli w kinie ustawię AFD Multi lub Pro Logic /Pro Logic II to wtedy działają wszystkie głośniki, ale jak rozumiem, jest to taki surround oszukany/wymuszony.

Nie wiem też czy to dobrze czy źle ale możliwość przełączania na amplitunerze trybu dekodowania dźwięku mam zawsze (nawet na kanałach nadawanych w DD).

 

A czy programy typu "Mam talent" nadawane w TVN HD nie powinny być nadawane w DD 5.1? Bo ja nawet taki program słyszę w stereo jeśli w kinie domowym mam ustawione AFD STD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodowanie ProLogic w kinie to nic innego jak rozłożenie sygnału stereo. Do poprawnego dekodowania musi być wyłączone. Dolby Digital to już przesył wielokanałowy. Musisz mieć coś nie tak ustawione. Na Twoim miejscu wziął bym w łapy instrukcje i sprawdził dokładnie. Po optyku z tunera powinien iść sygnał DD. Przy takim obrocie sprawy na AFD Auto musi kino dekodować 5.1. A właściwie nic nie musi wtedy dekodować, bo ma podany surowy sygnał na wszystkie kanały. Na pewno w dekoderze masz ustawione DD na "Tak"? Jeżeli masz możliwość przestawiania dekodowania dźwięku na kanałach z DD to coś jest źle... Ta możliwość powinna być zablokowana. Teraz leci mecz w 5.1 na nSport. Tam sprawdzaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta. Nawet w sygnale DD może być nadawany tylko sygnał Stereo. Robi się to wtedy gdy chce się uzyskać większy bitrate dla dwóch kanałów kosztem reszty kanałów. Jakość dźwęku STEREO wzrasta znacząco. Niezrozumiałe jest jednak dla mnie to, że u nas platform nadają DD 2.0 z obniżonym bitrate. Podejrzewam, że chodzi o oszczędność. Kompresja AC3 przy tym samym bitrate co MPEG na znacząco lepszą jakość.

Dla mnie jak coś ma ścieżkę 5.1 to niech ją ma a jak coś ma DD 2.0 to też niech ma. Gorzej jak kastruje się dane ścieżki dźwiękow w czym POLSKA przoduje moim zdaniem.

 

Reasumując → dekoder jest spawny i Kino domowe też. Niesprawny jest nadawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ale nawet mecze na nSport są w 5.1. Oczywiście że DD może mieć 2.0 Jeżeli jest 2.0 to to amplituner mimo iż dostaje sygnał stereo nie dekoduje go na resztę kanałów w ustawieniu Auto, co jest logiczne. Wtedy można przełączać między trybami ProLogic. Jak wyżej pisałem - można mimo DD przełączać DSP. Ale jeżeli sygnał już ma 3 kanały to nijak nie da się przełączać trybów DSP. Nie mniej jednak zakładam że rbe jest pewien że sygnał jest w postaci 5.1 na danym kanale/programie. Tutaj pewność daje nSport, pod logiem kanału znajduje się info "DOLBY 5.1" jeżeli takowa ścieżka jest dostępna.

 

Więc jeżeli sygnał faktycznie jest w 5.1 to odpowiedź nie jest taka prosta ;)

 

Dobrze jest mieć ustawiony na stałe ProLogic i jednocześnie auto. Zawsze wszystkie kanały będą grały.

 

EDIT:

Chyba FilmboxHD nadaje każdy film w 5.1, ale głowy sobie uciąć nie dam, bo rzadko oglądam. Zawsze jednak trafiałem na DD 5.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz sprzęt z wyższej półki to nie przełączysz na ProLogic jak podasz DD przez Coaxial czy Optical.

Oczywiście można podać sygnał analogowo ale to nie o to chodzi.

W Polsce ciągle próbujemy obejść problem, a szukając niedaleko bo za naszą zachodnią granicą już dawno nie ma proglemu 16x9 czy dźwięk taki czy siaki.

Najlepiej to wszystko przełączmy na Dolbuy Surround bo ProLogic jest za nowe :)

 

A poważnie.

U mnie na dekoderze DD (oparty o układy Crystall Sound) dekoder sam ustawia tryb pracy. Jak dostanie DD 2.0 to mogę nawet uderzyć młotkiem a dekoder i tak nie włączy więcej niż dwa sygnały sterujące przednimi głośnikami.

ProLogic nawet nie mam bo nie chciało mi się bawić z ustawianiem tego. Produkcja dobrego układu ProLogic własnoręcznie nie jest taka prosta. Inną sprawą jest to, że już mało kto nadaje w ProLogic. DD jest standardem.

Czego jednak chceć od Polskich Nadawców skoro ustalono max 4 kanały HD na transponder a my nadajmey 6,8 czy nawet 10 tłumacząc, że nie ma to wpływu na jakość.

 

Jeszcze ciekawostka.spostrzeżenie na koniec. Dlaczego każda ścieżka po przetworzeniu przez polaka ma podbite basy i soprany? Dodają przecież tylko lektora, to po jasną [beep]ę ingerują w jakość i pasmo dźwięku o dynamice nie pisząc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Jeszcze ciekawostka.spostrzeżenie na koniec. Dlaczego każda ścieżka po przetworzeniu przez polaka ma podbite basy i soprany? Dodają przecież tylko lektora, to po jasną [beep] ingerują w jakość i pasmo dźwięku o dynamice nie pisząc?

Wybitnie widać to na wspomnianym przeze mnie wyżej FilmboxHD. Krew człowieka zalewa, no ale cóż... Po co? A no po to żeby z byle kina wycisnąć "lepszy dźwięk" o charakterystyce korekcji 'disco'. To samo tyczy się stacji radiowych. Życzył bym sobie i nam żeby można było w pełni kiedyś wykorzystać możliwości przekazu cyfrowego, który dał by nam dużo satysfakcji, gdyby tylko najsłabszy punkt całego procesu miał rozum :roll:

 

faktycznie. wyglada na to, ze samo DD o niczym nie swiadczy. sprawdzilem jednak, ze Mam Talent w TVN HD nadawany jest w 5.1 a wiec chyba dziala jak trzeba. dzieki wszystkim za pomoc!!

Cały czas zakładałem że o tym wiesz... No ale jak widać nie wiedziałeś i miałeś prawo bo to dosyć zawiłe. Włączaj ProLogić na kinie i po problemie. Proste rozwiązanie i właściwie to jedyne, bo jeśli nie ma 5.1 po optyku w danej chwili to wyboru nie masz, chyba że chcesz słuchać stereo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem opóźnienia wizji w stosunku do fonii.

Objawia się to szczególnie na kanale FILMBOX HD (a ostatnio na TVN TURBO HD i STYLE HD).

Mam ogólne wrażenie że od kiedy włączyli właśnie te nowe kanały w HD czyli Turbo, Style, 7, to jakoś zaczęły mi się te opóźnienia pojawiać.

Posiadam dekoder ADB 2850ST

Sygnał: Siła 90%, Jakość 100% więc chyba z ustawieniami anteny jest wszystko ok.

 

Czy ktoś z Was też zaobserwował takie problemy u siebie?

Co z tym zrobić aby owe opóźnienia wyeliminować?

Poradźcie coś bo mnie normalnie trafi - nie da się tak oglądać telewizji :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś z Was sprawdzić, czy jest na liście wszystkich kanałów TVP Historia z Astry 19,2*E, ponieważ na moim tunerze gdzieś mi się zapodziała.

Kanał TVP Historia nadawany z Astry 19,2*E pojawił się z powrotem na liście wszystkich kanałów, na pozycji 556.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam ten dekoder, przez 3 m-ce działał Ok, jednak od niedawna "nie trzyma kanałów" tj. po zakończeniu oglądania TV, na następny dzień po włączeniu nie ma kanałów. Muszę ponownie przez setup je wyszukiwać. Tylko jeśli po krótkim czasie po wyłączeniu TV, włączę ponownie (tak do godziny) to jeszcze "trzyma kanały". Obecna wersja oprogramowania to x025, nie chce mi pobrać nowej wersji x034 - aktualizacja z poziomu setup jak i po restarcie nic nie daje. Macie jakieś pomysły jak zrobić coś samemu, bo nie chce mi się czekać aż serwis coś zrobi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz dekoder od prądu na noc,rano go podłącz powinien się pokazać panel aktualizacji.Jak mam problem z tym dekoderem to zawsze go odłaczam z prądu przeważnie kiedy śpie,po ponownym uruchomieniu wszystko wraca do normy.Kiedyś miałem problem z pilotem i na tym forum znalazłem informację że trzeba wyjąć baterie i ponaciskać przyciski przez kilka minut i pomogło.Wiec zanim zdecydujesz się oddać do serwisu poczytaj to forum a napewno jakaś rada na różne dolegliwości tego dekodera się zawsze znajdzie.Mam ten dekoder od stycznia tego roku do ideału trochę mu brakuje ,miejmy nadzieje że z każdą nową aktualizacją będzie lepiej-pozdrawiam... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości i nudów rozkręciłem dzisiaj swojego ADB. Widzę że na płycie jest sporo miejsc pod które można dodatkowo założyć elementy chociażby sterujące wyświetlaczem (miejsce na niego również jest). Patrząc po rozkładzie PCB i jednocześnie na fotki produktów ADB można wywnioskować że na tej płycie również jest produkowany 2850S. Ale zaciekawiło mnie jedno złącze 4ro pinowe opisane jako CN10. Ciekawe czy ktoś coś przy tym tunerze już dłubał i czy cokolwiek dało się zrobić, albo z nim jakkolwiek połączyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVR-M32.jpg

 

Tylko na 4ry piny w rzędzie. Nie wiem czy to złącze od JTAG. Aż zaraz zbadam czy napięcie po nim idzie. Jak będzie 5V to możliwe że jest to opcjonalne drugie złącze USB.

 

adbsatellite2850srear.jpg

 

Tak wygląda tył od ADB 2850 S, a ten tuner na tej płycie jest na 100% robiony.

 

EDIT:

3.27V, ale miernik mam lipny. Co jak co, ale nie tylko na bocznych pinach jest to napięcie. Może to od wyświetlacza po prostu. Z resztą, gdyby ktoś miał już coś z tym tunerem zrobić to już by dawno zrobił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby między wszystkimi pinami było napięcie?

 

EDIT:

Dokładałem 3ci konwerter zezujący na eurobirda 9E. O ile z astrą poszło mi w 5 minut, o tyle z ustawieniem własnego satelity w menu disceqc jest problem. Zero sygnału. Coś robię nie tak? Coś trzeba robić dodatkowo? Coś trzeba kombinować więcej? Ma ktoś zeza na satelitę która nie jest w pamięci tunera? Pół dnia machałem konwerterem po milimetrze. W menu dodałem sobie ze 3 transpondery żeby sprawdzać i nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...