Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu dzisiejszym pojawiła się nowa aktualizacja dokładnie o godzinie 6:43 wersja oprogramowania 0X34 w menu informacji o systemie pojawiła się nowa zakładka grupy ekran aktywacyjny został zmieniony na identyczny jak w dekoderch turbo niestety nadal przełączając z kodowanego kanału na kanał fta obraz przez chwile pikseluje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Jakieś 10 dni temu nabyłem NNK z dekoderem 2849 Ogólnie to jestem zadowolony, lecz dekoder ten kupiłem głównie z myślą wykorzystania go po tych 2 miesiącach do FTA i DVBT. Przeczytałem grzecznie całe to forum i inne, oraz wszystkie wątki związane z NNK i owym dekoderem. Aktywacja po 40 minutach – telefoniczna, pobieranie nowego softu, itd. Wszystko pomyślnie, lecz jak można się domyślać nie ma funkcji skanowania nieba, ani nawet ikonki Dodatkowe Kanały Satelitarne. Konfiguracja nadal 8. Po aktywacji wersja softu 0x25, od wczoraj 0x34, lecz nadal konfiguracja (status) 8 FF BC lub 8 FF B4 (i tak co kilkadziesiąt minut się zmieniają) nie A. Tak sobie myślę czy ta ciągła zmiana statusu nie świadczy o tym, iż dekoder próbuje jednak odebrać nową konfiguracje, lecz jednak jest uszkodzony i nie potrafi? Nie mam żadnych innych dziwnych objawów. Zawiesił się w sumie 3 razy (gdy zbyt szybko męczyłem pilota), działa bardzo szybko, nagrywa na dysk, itd.

 

Zaniepokojony dzwoniłem na infolinie. Uprzejma Pani powiedziała, że mają informacje, iż część dekoderów nie odebrała nowej konfiguracji, i że będą wprowadzać ją stopniowo, jednak jeśli mi zależy to może mi przesłać uprawnienia już teraz. Pytam się, czy w takim razie po 2 miesiącach, kiedy nie wykupię nowych pakietów, czy nawet za pół roku tuner będzie nadawał się do FTA i DVBT – tak, oczywiście – odpowiedziała. Wysłała mi (podobno) ponownie uprawnienia w celu odebrania poprawnej konfiguracji i oznajmiła, że do 24 godzin powinny przyjść. Zapytałem, czy muszę coś robić, nie wyłączać dekodera, zostawić na odpowiednim kanale, itp., ale odparła, że nic, ze dekoder sam sobie ją odbierze automatycznie.

Niestety minęło już od tamtej rozmowy 5 dni i nadal nic. Wnioskuje, ze moj dekoderek jednak nie będzie miał dodatkowych kanałów.

 

Nie wiem co robić, dzwonić ponownie, do skutku, wysłać do serwisu? Obawiam się głównie o odbiór kanałów FTA i DVB-T, ale oczywiście inne satelitki też by się przydały.

 

Moja instalacja to antena 90cm, konwerter Quad Monoblok, LNB1 Hot Bird siła 81%, jakość 100%, LNB2 Astra siła 87%, jakość 100%. Odbieram jakies 860 programow, czesc z Hotbird, od 500 w górę Astra, oraz DVBT powyzej 1000 i nic poza tym

 

Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tunerze są warianty oprogramowania A, B itd. Ja miałem podobny problem po resecie. Raz na jakiś czas lecą softy, wiec wypada czekać bo nic nie poradzisz. Oczywiście uprawnienia lecą na TVP 1 HD, ale to nie znaczy że musi być na tym kanale. Ja miałem na jakimś innym, ale gdy "leciała" aktualizacja, to tuner sam przełączył na TVP1. W nocy najlepiej zostaw tuner na TVP1 i wyłącz go. On w stanie czuwania sam sobie pobierze co mu trzeba. Póki co czekaj jeszcze bo wszyscy mają z tym problem, o ile zestaw (tuner) był kupiony od sierpnia chyba. Każdemu dojdzie aktualizacja softu po jakimś czasie i te aktualizacje są wysyłane.

 

jeśli kupiłeś ten tuner głównie z myślą o DVB-T i FTA to dokonałeś najgorszego wyboru jakiego tylko mogłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje cierpliwie czekac...

He He :) No czasami doladuje na kanaly HD :) Kupilem go bo jeden z TV w domu ma tylko tuner mpeg2 (za to jak pieknie Czechy smigają :) ). W tym pokoju gdzie stoi ten TV mam tez gniazdko SAT, wiec szukalem tuner Combo, a za ta cenę z nagrwaniem to nie jest źle...

Tak, mam juz ustawiona liste DVBt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jeśli myślisz o FTA i DVB-T to ten tuner będzie bardzo dobry. Ustaw sobie tylko oglądane kanały na jednej liście ulubionych.

No nie wiem, brak możliwości ręcznego wklepania parametrów, układania listy z numeracją za kolejnością, niemożliwość korzystania z niego jeśli nie opłacisz kanałów w ogóle przez dłuższy czas to niezbyt fortunne rozwiązanie moim zdaniem. Ale co kto lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe, no wlasnie o tej niemoznosci. Pani z infolinni zapewniala mnie, ze po mimo wygasniecia aktywnych pakietow funkcje DVBT i FTA pozostaja, bez koniecznosci doplacania za kolejne miesiace. Tylko, ze do tego potrzeba jest konfiguracja A i funkcja : "pomin aktywacje"

 

Generalnie na pewno jest 100x lepszy od tego szrota TPSA SHD 85, ktory mialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spędziłem tu i na innych forach wiele tygodni. Z tego co wyczytałem wnioskuje, ze to działa, ale tylko wtedy gdy jest konfiguracja A (Status). Wtedy na ekranie aktywacyjnym pojawia się opcja "pomin aktywacje" i hulają wszystkie FTA i DVBT. Karta natomiast zawsze musi byc wlozoa. Ja caly czas czekam na tą złota konfiguracje i mam nadzieje, ze sie doczekam przed uplywem 2 miesiecych (zanim wygasną platne kanaly, albo chociaz zanim wyłaczą analogową telewizję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiór DVB-T nie może być uzależniony od wnoszenia jakichkolwiek opłat poza opłatami abonamentowymi na TVP. Od początku była informacja na stronie TNK że bez opłat oglądać można FTA i DVB-T

 

*Kanały FTA i DVB-T działają bez doładowanej karty. Sygnał naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) dostępny jest testowo w wybranych województwach. Aktualne mapki zasięgu znajdują się na stronie http://www.polskacyfrowa.org
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie już krew zalewa z tymi uprawnieniami i brakiem ikony „dodatkowe kanały satelitarne”.

 

W zeszłym tygodniu pani wysłała uprawnienia, powiedziała, ze nie musze nic robić, ze do 24h powinny przyjść, że nie muszę mieć włączonego dekodera, ani na kanale TVN HD, bo pobierze je automatycznie. Oczywiście nic nie przyszło, zero komunikatów, zero zmian.

 

Wczoraj ponownie dzwoniłem na info, pan ponownie przesłał uprawnienia, jednak powiedział, ze mam przez 2h nie wyłączać dekodera i zostawić na TVN HD, bo na tym transponderze lecą uprawnienia. Oczywiście nic nie przyszło, zero komunikatów, zero zmian.

 

Co inny człowiek, to inne informacje, co oni tam mają za szkolenia? Pewnie tez przeprowadzają je różni ludzie. Co mam robić, skoro tyle razy dekoder nie pobrał prawidłowo uprawnień? Co robić, skoro aktualizacje oprogramowania nie przynoszą rozwiązania problemu? Spróbuje jeszcze przywrócić ustawienia kodem, ale wątpię czy to cos da poza skasowaniem list ulubionych. Proponuje stworzyć ankietę, kto ma, a kto nie ma tych funkcji. Jaki rodzaj dekodera, oprogramowania, itd. Może wspólnie dojdziemy gdzie leży przyczyna, skoro informatycy ADB lub N nie potrafią? Jakiś wspólny mianownik

 

U mnie jest tak:

 

Rodzaj dekodera: 2849ST

Telewizja: NNK

Pakiet: Premium HD

Data zakupu aktywacji: październik 2011

Wersja oprogramowania po aktywacji/ obecna: 0X25 / 0X34

Status: 8 FF BC/ 8 FF B4

dodatkowe kanały satelitarne: BRAK

 

A u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem obszerniejsze info na temat wprowadzonych zmian w sofcie po ostatniej aktualizacji bo nie wielu zobaczyło jakieś wielkie różnice.

Informację podał przedstawiciel n na ich forum:

Potwierdzam, 1.11.2011 wysłane zostało nowe oprogramowanie dla dekoderów 2850ST oraz 2849ST - oprogramowanie nosi oznaczenie 0x0034. Zmiany:

- nowy trójwymiarowy ekran startowy

- komunikat "KANAŁ NIEDOSTĘPNY. Poszerz ofertę lub jeśli wykupiłeś ten kanał, poczekaj i zgłoś błąd. Jeżeli chcesz poszerzyć ofertę abonamentową: zadzwoń 801 05 55 05, 12 294 78 00 (opłaty według stawek operatorów); na kartę: patrz przewodnik po ofercie" obecnie dotyczy oferty abonamentowej jak i na kartę (pre paid).

- tekst na ekranie aktywacyjnym "Brak lub niska jakość z anteny satelitarnej. Wskazówki..." - na tym ekranie znajdują się podpowiedzi, co należy zrobić, aby wyeliminować problem braku jakości sygnału antenowego

- tekst na ekranie aktywacyjnym "Odbierasz sygnał z satelity Hot Bird..." - pojawiła się na nim informacja "Naciśnij klawisz INFO na pilocie w celu uzyskania dalszych instrukcji"

- przesyłanie diagnostyki oraz parametr 'Grupy' – na tym ekranie możliwe jest odczytanie parametrów dekodera, dodatkowo Abonent będzie mógł przesłać te dane do BOK (warunkiem jest dekoder podłączony do internetu). Oprócz pozycji statusu, numeru karty, pojawił się nowy: Grupy. Parametr ten będzie wykorzystywany w przyszłości

- poprawka pozwalająca dyskowi przejść w stan uśpienia (przejście zależne od oprogramowania dysku USB) - w momencie kiedy dekoder zostaje przełączony w tryb "czuwania" (stanby) dysk również zostaje wyłączany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej ciekawi, czy kiedyś tam przy kolejnej aktualizacji softu, na listach ulubionych kanały będą mieć kolejne numery. Skoro można tworzyć listy ulubionych kanałów, co jest oczywiście wielkim plusem dla tego tunera, to moim zdaniem, nie powinno sprawić trudności wprowadzenie takiej poprawki w oprogramowaniu. Przydałaby się jeszcze funkcja usuwania kanałów z listy wszystkich kanałów. Gdyby jeszcze pojawiła się możliwość wpisywania parametrów technicznych, żeby wyszukać dowolny kanał, to już byłaby super sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu/zdiagnozowaniu usterki dotyczącej emisji dźwięku w formacie stereo (tylko) z kina domowego Sony (DZ780) do którego podłączony jest kablem optycznym dekoder TNK (2850ST).

 

W menu tunera oczywiście dźwięk DD ustaiony jest na tak, a emisja sygnału na DVI.

W kinie wybrana jest emisja ścieżki dźwiękowej w oryginale (czyli w zależności od tego jak została nagrana: 2 kanały=stereo, DD=5.1, itp.) jednak na żadnym z odbieranych kanałów dźwięk nie jest słyszany w głośniku centralnym/głośnikach tylnych (mimo, iż kino informuje, iż np. na TVN HD emitowany jest sygnał w DD).

 

Przy odtwarzaniu płyt DVD oczywiście wszystkie głośniki działają jak należy. Problem dotyczy tylko sygnału przekazywanego przez dekoder TNK.

 

Zmieniałem już kabel optyczny, jednak nic to nie dało i dalej słyszę tylko stereo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś czy amplituner dekoduje sygnał? W kinie wybierz opcje auto, a w tunerze setup -> ustawienia -> dolby digital -> tak

 

U mnie na kanałach gdzie jest dolby digital i dolby digital+ amplituner blokuje możliwość zmiany dźwięku przestrzennego, na kanałach gdzie jest stereo (o dziwo nie na wszystkich), mogę sam wybrać dekodowanie - domyślnie mam dolby pro logic II. Sprawdź dokładnie ustawienia.

 

EDIT:

Tak mnie jeszcze naszło... Podciągnij tuner do TV tylko po kablu HDMI, a z TV optykiem do kina. W ustawieniach TV wiadomo, wszystko żeby było bez zmian. Może to coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Podczas oglądania kilku kanałów TV (np. TVN HD) na wyświetlaczu kina domowego pojawia się ikona DD (na innych kanałach jej brak). W menu kina jest właśnie ustawione auto (w przypadku Sony nazywa się to A.F.D. STD) a w dekoderze TNK oczywiście dolby digital na tak ustawiłem (próbowałem też zmieniać w opcjach język dźwięku Polski>Org. ale i to nic nie dało).

 

Podłączałem też kino z TV optykiem (pozostawiając połączony dekoder z TV kablem HDMI) ale i to nic nie dało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nawet na DD ma stereo.

 

rbe Ustaw na A.F.D. Multi i sprawdź co się dzieje.

 

EDIT:

Fakt, zapomniałem o jednej rzeczy o której wspomniał niki172012. Przykładowo nSport - na meczu np nie można przełączyć się między trybami music, movie, pro logic, ze względu na to że jest nadawany sygnał DD (ampli blokuje możliwość wyboru). W chwili obecnej jest jakiś program na którym można zmienić tryb dekodowania dźwięku. rbe przeleć się po kanałach z DD i sprawdź działanie kina w takiej sytuacji jak podałem. Jeżeli nie będziesz miał możliwości zmiany trybu to znaczy że jest DD, wtedy sprawdź czy wszystkie głośniki grają. I jak wyżej, spróbuj A.F.D. Multi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...