Skocz do zawartości

Brak plomby Phipils pvr HD. Jakie konsekwencje?


Legons
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mysle, ze problem nie pasuje nigdzie.

 

Oddawalem dzis dekoder pvr HD i sie okazalo, ze nie ma plomby. Sprzedawca zaznaczyl to w protokole i tyle.

 

Co mi grozi i jak temu zaradzic? Slyszalem, ze kara za to jest 800zl, jednak czy godzi sie na to, ze plomba z NIE MOJEJ winy zerwana powoduje fakt, ze ja zaplace takie pieniadze? Gdzie sie odwolywac, jak to robic i w ogole jestem w szoku, bo po co mialbym oddawac dekoder HD skoro w nim grzebalem niby ( bo pewnie po to plomba, zeby nie grzebac...logiczne ) czy moze ktos to z nich sprawdzic, ze nie byl dekoder otwierany, dysk nie byl ruszany itd? Czy mam isc do sadu z tym, do jakiegos urzedu czy nie wiem gdzie indziej, jesli kara bedzie naliczon, moze pisac najpierw reklamacje itd, itd...

 

Moze ktos mialo podobny przypadek i wie jak sie sprawa zakonczyla.

Blagam o pomoc, bo mnie nie stac zwyczajnie na to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da sie od niej odwolac?

Albo isc z tym do sadu? Nie uszkodzilem dekodera, a jedynie plombe warta coi najwyzej 5zl. W umowie jest...bla bla...jezeli w umowie mamy cos niezgodnego z prawem a czasem logika, czyli uszkodzenie warte 5zl kara 800zl to takie prawo nie dziala.

Jak myslicie?

 

 

Na razie kara nie zostala naliczona, w BOK powiedzioano mi ze DEKODER jest SPRAWNY, nie ze jest uszkodzony, ale ze jest SPRAWNY co drugi raz podkreslam ale nie ma plomby,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie dekodery trafiają po zwrocie na serwis, jeżeli stwierdzą, że mimo braku plomby nikt w nim nie grzebał itp. to nie powinni obciążać abonenta karą za zniszczenie/uszkodzenie sprzętu..

 

ETkarczy - czy spalisz, zniszczysz, zgubisz, zerwiesz plomby, czy po prostu nie oddasz dekodera, to kara jest ta sama - 800zł, tak mówi regulamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zgodnie z procedurami logistycznymi zerwanie plomby nie powoduje automatycznego naliczenia kary 800 zł 8) W przypadku braku plomby, dystrybutor zaznacza w formularzu zwrotu lub wymiany uszkodzenie - brak plomby, na tej podstawie po odebraniu dekodera od dystrybutora, firma przewozowa przekazuje dekoder do serwisu i tam jest on sprawdzany :D

 

Jeżeli nic nie brakuje, nie ma śladów ingerencji wewnątrz urzadzenia nie masz sie czego obawiać 8)

 

Gdyby dystrybutor nie zaznaczył braku plomby to on byłby obciążony np. brakiem twardego dysku, który ktoś np. wyjął ze środka 8) A własnie takie sytuacje się zdarzały...

 

Pozdr 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest Pan przedstawicielem firmy? Czy po prostu maPan nick ktory to sugeruje? Bo widzi Pan, co osoba to opinia :/ Przez tel powiedziano mi to samo co Pan. Specjalnie poprosilem ludzi z punktu zeby mi dekoder sprawdzili czy dziala i wszystko ma, bo domyslilem sie ze to moze byc istotne i napisali/ zaznaczyli, ze dekoder sprawny.

 

Najbardziej mnie boli to, ze przez to nie mam juz C+, mialem multipakiet i chcialem brac C+ od razu po zdaniu dekodera ale ta plomba wszystko przekreslila, teraz mam tylko Nke...a ta jednak ekstraklasy i premier ligue nie ma i nie bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grzebałes w dekorze to kara zostanie naliczona.

Jak ci kaza zapłącic to napisz im aby sprawdzili czy dekoder jest uszkodzony z wyniku braku plomby

Bo jak nie jest i wszystko jest OK to proś o anulowanie kary bo kazdemu może się zdarzyc np: przy przenoszeniu dekodera zerwanie plomby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...