Skocz do zawartości

Świetny odbiór Radia Zachód kilka kilometrów od Poznania. Też tak macie?


radiofan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Na wstępie zaznaczam, że korzystam z tunera w swoim pokoju, z daleka od okna. Z racji tego, że zwykła antena teleskopowa nie łapała mi niektórych stacji w należytej jakości, podłączyłem kiedyś kabel od kablówki i tak słuchałem radia, natomiast ostatnio postanowiłem wrócić do tej anteny, przeszukując stacje znalazłem coś na 106 FM, kiedy spojrzałem na RDS myślałem że mi się przewidziało. Z około 200 km od nadajnika z Żagania złapało mi Radio Zachód, od razu wyświetlił się RDS i jakość przyzwoita, natychmiast poszedłem z tunerem do kuchni, tym razem włożyłem zwykłego druta (ok 50 cm), wystawiłem go za okno i było jeszcze lepiej, praktycznie szumów nie było słychać. Czy jest tu ktoś z tych okolic, kto ma tak samo? Dodam, że niektóre stacje z kilkanaście km od nadajnika potrafią grać gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Żagania to się zdziwiłem, bo jednak dają tylko 30 kW, chociaż według mapy na RadioPolsce jakieś szczątki zasięgu kilka km na zachód od Poznania są. Może przytrafiło Ci się jakieś wyjątkowo dobre tropo. Zobacz za kilka dni, czy nadal będziesz miał odbiór :).

Natomiast, 103,0 FM z Jemiołowa spokojnie mi łapie w okolicach Jeziora Maltańskiego, i to na telefonie ze słuchawkami jako anteną. Ale na tej częstotliwości grzeją 120 kW.

Edytowane przez norbitor2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2024 o 00:07, Koz napisał(a):

Radio Zachód słychać również bardzo dobrze na 103FM w Szczecinie, Poznaniu oraz Berlinie !

Odsłuch online FM Poznań https://s5.fmdx.pl/tuner/

 

Faktycznie, sprawdziłem na 103 FM i na moim tunerze jest znacznie lepiej niż na 106 FM nawet. 

W dniu 4.06.2024 o 19:31, norbitor2 napisał(a):

Z Żagania to się zdziwiłem, bo jednak dają tylko 30 kW, chociaż według mapy na RadioPolsce jakieś szczątki zasięgu kilka km na zachód od Poznania są. Może przytrafiło Ci się jakieś wyjątkowo dobre tropo. 

Chyba tak, bo 106 FM już ledwo co słychać a 103 FM perfekcyjnie. Za to nie mogę odebrać ani Radia Plus Gniezno, ani Radia Gniezno, nie wiem dlaczego. 

Edit: zagadka rozwiązana, Radio Plus Gniezno ma tylko 10kw, czyli nie ma się co siłować z anteną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koz napisał(a):

Ciekawostką jest fakt że RMF FM 106,4 (60KW)  jest lepiej słyszalny w Berlinie niż Zachód 103FM (120KW) z nadajnika  Jemiołów oczywiscie.

Potężny nadajnik.

Oprócz Radia Zachód na 103 FM, z tego co wynika z https://s5.fmdx.pl/tuner/, w nocy nie powinno być problemu z odebraniem Radia Wrocław (120 kw) (Nadajnik Góra Ślęża) w Poznaniu. W dzień jest gorzej bo osoba udostępniająca nie łapie już RDSu, ale odbiór jest całkiem przyzwoity. 

3 minuty temu, radiofan napisał(a):

 

 

Edytowane przez radiofan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżając temat, znów złapałem Radio Zachód na 106 FM (103 nie wspominam bo to norma), oraz na 88.1 Radio Koszalin, są szumy ale idzie zrozumieć słowa, wcześniej tuner wykrywał tą częstotliwość, ale nie było praktycznie nic slychsc, no poza szumami. Zarówno 106 FM jak i 88, 1 FM polecam wam sprawdzać w godzinach nocnych/wczesno porannych. 

O proszę, Muzyczne Radio odebrało. Nie wiem, czy mam taką dobrą antenę czy każdemu tak łapie bo coraz więcej stacji się pojawia i to takich ciekawych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja antena jest naprawdę dziwna. 

Radio Zachód 103 FM - Już nie odbiera.

Radio Zachód 106 FM - RDS, bez szumów.

Muzyczne Radio 105,8 FM - RDS, lekkie szumy.

A Meloradio ze Śremu chyba na 99,4 FM ledwo odbiera. Niesamowite, chyba nigdy nie złapię wszystkich stacji na raz.

Mówię tu o odbiorze w stereo, w mono Muzyczne Radio odbiera bez szumów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...