Skocz do zawartości

TV LG od Cyfry+


zibi-s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak koleżanki i koledzy - zadowoleni z efekyów Simena 3D w LG ?

Mały troszkę ten TV , ale pasywne (polaryzacyjne) okulary to wg mnie klasa sama w sobie.

Próbowałem oglądac u znajomego 3D w okularach aktywnych (migawkowych) - efekt jak napisałem tylko próbowałem, męczą wzrok niesamowicie już po kilkunastu minutach ogladania.

A muszę przynać że gdyby nie Cyfra+ nigdy nie interesowałbym sie tym sposobem odbioru 3D preferownym przez LG, a obecnie też juz Philips.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tez mam ten sprzęcik, do mnie przyszedł bardzo szybko, jakieś 6 dni od rozmowy telefonicznej.

Używam tylko z komputerem i wrażenia mam pozytywne. Podpiąłem przez kabel DVI-HDMI do radeona 6850 i wszystko gra i buczy.

Dźwięk puściłem z karty dźwiękowej do wejścia AUDIO IN (RGB/DVI) bo jak wiadomo obraz z dźwiękiem łącznie leci tylko przez "czysty" kabel HDMI.

Jednakże używam słuchawek podłączonych do kompa, bo głośniki w tym sprzęcie są oczywiście słabiutkie, ale to normalka.

 

Obejrzałem trochę filmów stereoskopowych z youtube i niektóre bardzo fajnie widać, dużo zależy od materiału.

Przykładowo: http://www.youtube.com/watch?v=SiYHcTI0ZwE&feature=related oraz

Najlepiej oglądać takie "Side by Side" czyli ekran z dwoma połówkami, wtedy wystarczy włączyć opcję stereo 3D z pilota i zazwyczaj ładnie leci, czasem u mnie pomagają dodatkowe ustawienia.

Żeby coś ustawić potrzebujemy programu do odtwarzania.

Najpierw używałem Stereoscopic Player, ma dużo szczegółowych ustawień ale potrzebuje klucza rejestracyjnego bo odcina nam odtwarzanie po 5 minutach.

Dlatego zdecydowałem się na darmowy http://stereo.jpn.org/eng/stvply/files/stvplye041.zip.

Dzieło japońskiego programisty ma trochę mniej zaawansowane funkcje, ale te najważniejsze działają i można oglądać.

Czasem widzę, że pomaga zamiana obrazu z PRAWEGO na LEWY, oraz zmiana wyświetlania na 50% wielkości. To już każdy musi się pobawić indywidualnie. Zależy od materiału wejściowego.

 

EDIT: właśnie dopatrzyłem się, że poniższa aplikacja TriDef (patrz gry 3D) oprócz odpalania gier dodaje także dla plików filmowych opcję w eksplorerze "odtwarzaj w programie TriDef Media Player" a więc super.

Także mamy to wszystko o czym piszę wyżej w aplikacji poniżej. Bardzo fajny odtwarzacz i ekstra aplikacja.

 

Odnośnie gier 3D:

Jest jedna bardzo fajna aplikacja, polecam.

Jest dostępny jej specjalny wariant specjalnie zmodyfikowany dla tych modeli LG !!!

http://tridef.com/download/TriDef-3D-Games-LG-3D-Monitor-TV-1.5.1.html

Wystarczy pobrać , zainstalować, program przy starcie automatycznie znajdzie nam obsługiwane gry.

Można tez dodać ręcznie. Po dodaniu odpalamy gierkę z poziomu tego programu.

Ja testowałem, Call of Duty 4 i muszę powiedzieć, ze jest bardzo dobrze, nawet nie musimy przełączać trybu w telewizorze, wystarczy tylko okulary założyć na nos.

Podczas gry można też ustawić sobie głębię sceny, wyostrzanie oraz włączyć opcję "prawdziwe 3D" która też fajnie wyświetla.

polecam się pobawić szczególnie "głębokość sceny" i "procent z przodu", czasem można zrobić jeszcze lepiej, ale jest całkiem nieźle już na starcie.

Najlepiej mieć oczywiście porządek ze sterownikami karty graficznej oraz aby nasz komputer był w miarę przygotowany do takiej zabawy (widzę, że u mnie zużycie pamięci skacze powyżej 3GB, a wentylator grafiki zaczyna kręcić mocno, znaczy dostaje ona trochę w kość)

 

Ogólnie sprzęt daje radę, ta technologia pasywna jest naprawdę mocna.

Oczywiście przydałby się większy ekran, ale "darowanej promocji w zęby się nie patrzy" :D

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aby był aktywny SURROUND X (Ta opcja zapewnia większą głębię i czystość dźwięku dzięki maksymalizacji efektu przestrzennego) nalezy WYŁĄCZYĆ funkcje CZYSTY GŁOS II w telewizorze.

Ze strony LG sciąg sobie pełną, po polsku instrukcje obsługi ( http://www.lg.com/pl/sprzet-komputerowy ... 80D-PZ.jsp )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie. Prócz tego telewizora 3D mam jeszcze drugi tez LG 42" na ktorym ogladam sobie filmy z dysku w formacie mkv i jezeli na tym 42" działa wszystko oraz filmy 3d (oczywiscie obraz podzielony na pol bo nie ma w nim opcji 3d) to na tym od cyfry niektore filmy nie działaja objawem jest to ze pisze iz film trwa 0.00.00 i zawiesza sie wszystko i po minucie lub dwóch wychodzi z funkcji usb i przelancza sie na dekoder. Wiec jezeli film dziala na jednym tv to jest ok i nie w filmie tkwi problem ma ktos moze jakies pomysly co moze byc przyczyna lub tez mial takie objawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa kupiłem sobie 2 kable HDMI w wersji 1.4 i po podłączeniu tv zarówno do dekodera cyfry jak i PS3 wyskakuje brak obrazu. Z wersją 1.3 wszystko jest ok natomiast na nowszej nie idzie. Na innym tv LG działa bez problemu, czym to może być spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...