Skocz do zawartości

Refresh Rate i Amazon Fire TV Stick 4K Max - automatyczna zmiana odświeżania


Emilio1985
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

 

Rozpracowałem kwestię uruchomienia aplikacji Refresh Rate na Amazon Firestick 4k Max oraz Firestick HD (2021). Obie przystawki pochodzą z amazon.pl. Dzięki tej aplikacji, Firestick będzie automatycznie zmieniał częstotliwość odświeżania dla każdej aplikacji osobno. Dzięki temu pozbędziemy się problemów z zacinającym obrazem.

 

Jakiś czas temu opisywałem jak uruchomić Refresh Rate na Chromecast 4k (oraz HD), działającym na systemie Android TV. Firestick działa również na Androidzie, ale nie jest to to samo co Android TV. Oprogramowanjie Firesticka nie pozwala na proste, łatwe i przyjemne nadanie odpowiednich uprawnień wymaganych przez aplikację. Trzeba je zdobyć trochę okrężną drogą, aczkolwiek nie jest to trudne.

 

Etap I. Przygotowanie

1. Na Firesticku aktywujemy tryb deweloperski: Trybik --> Mój Fire TV --> Informacje --> Na napisie Fire TV Stick 4k Max wciskamy w miarę szybko przycisk OK na pilocie tak z 7-8 razy, aż na dole pojawi się informacja że jesteśmy programistą.

- dodatkowo wchodzimy w Sieć i spisujemy sobie Adres IP naszego Firesticka.

 

2. Po wyjściu z Informacje, przechodzimy do nowego menu Opcje dewelopera, a następnie włączamy Debugowanie ADB.

 

3. Wracamy do "trybika" i wybieramy Obraz i dźwięk --> Wyświetlacz:

- Rozdzielczość wideo: automatyczna

- Włączamy Dostosuj oryginalną szybkość odtwarzania

 

Etap II. Instalacja niezbędnych aplikacji.

Będziemy potrzebowali następujących aplikacji. Każdej z poniższych nadajemy wszystkie uprawnienia, których będą potrzebowały przy pierwszym uruchomieniu.

 

- X-plore - menadżer plików, dostępny na Amazon App Store. Po instalacji należy dodatkowo przyznać uprawnienia do instalacji nieznanych aplikacji: Trybik --> Mój Fire TV --> Opcje dewelopera --> Instalowanie nieznanych aplikacji --> włączamy X-plore.

 

- Send Files to TV - aplikacja do przesyłania plików z telefonu do naszego Firesticka. Te aplikacje należy zainstalować także na smartfonie. Jest dostępna zarówno a Amazon App Store jak i Sklepie Google Play. Jeśli preferujecie inne metody przerzucania plików na Firesticka - droga wolna. Co kto woli. Dla mnie ta aplikacja jest najwygodniejsza.

 

- Refresh Rate w wersji 3.3.0 - nasz główny bohater. Do pobrania np z apkpure: https://apkpure.com/refresh-rate/mobi.bytearray.refreshrate

 

Accessibility Permissions Manager v1.8 autorstwa Sweena Wolfa (to chyba ten koleś od słynnego Wolf Launcher). https://forum.xda-developers.com/t/app-firetv-accessibility-permissions-manager-for-firetv-devices.4144057/ - aplikacja będzie potrzebna do nadania jednego z dwóch wymaganych przez Refresh Rate uprawnień. W Android TV znana jako Usługa do aktywowania w menu "Ułatwienia dostępu".

 

- SDK Platform Tools: https://developer.android.com/tools/releases/platform-tools to narzędzie pobieramy na komputer. Plik będzie się nazywał platform-tools_r34.0.4-windows.zip. To narzędzie będzie potrzebne do nadania aplikacji jednego z dwóch wymaganych przez Refresh Rate uprawnień i można to zrobić tylko z linii komend. Będzie to uprawnienie znane z Android TV jako "wyświetlanie na innymi aplikacjami"

 

Dla ułatwienia, aplikacje: Refresh Rate, Accessibility Permissions Manager v1.8 oraz SDK Platform Tools wrzuciłem do pobrania TUTAJ

 

Co do instalacji, to:

- X-plore i Send Files to TV instalujemy z Appstore (+ Send Files to TV także na smartfonie)

- Refresh Rate oraz Accessibility Permissions Manager pobieramy na smartfon i przesyłamy do Firesticka

- SDK Platform Tools - pobieramy na komputer archiwum .zip i rozpakowujemy.

 

Etap III. Instalacja i konfiguracja.

Na Firesticku uruchamiamy menadżera plików X-plore, a następnie:

1. Instalujemy Refresh Rate

2. Instalujemy Accessibility Permissions Manager.

3. Uruchamiamy Accessibility Permissions Manager.

- pojawi się plansza z pytaniem o zezwolenie na debugowanie USB. Zaznaczamy: zawsze zezwalaj z tego komputera i klikamy OK

- otworzy się program. W prawym górnym rogu włączamy Accessibility Service, stawiamy ptaszka przy Refresh Rate i klikamy SAVE. Właśnie przyznaliśmy pierwsze z dwóch wymaganych uprawnień.

4. Przechodzimy na komputer. Firestick zostawiamy włączony.

5. Wypakowujemy archiwum platform-tools_r34.0.4-windows.zip

6. Wchodzimy do przed chwilą wypakowanego folderu (domyślnie ma on nazwę platform-tools)

7. Wciskamy lewy klawisz Shift i trzymając go naciskamy prawy klawisz myszy gdzieś w oknie folderu. 

8. Pojawi się menu kontekstowe, z którego wybieramy: Otwórz tutaj okno programu PowerShell. W zależności od systemu operacyjnego, ta opcja może się nazywać inaczej. Przykładowo w Windows 7 opcja ta nazywa się: Otwórz okno polecenia tutaj, natomiast w Windows 10 jest to właśnie "Otwórz tutaj okno programu PowerShell"

9. Pojawi się okno z wierszem poleceń.

10. Wpisujemy komendę: .\adb connect 111.111.1.11:5555 i naciskamy ENTER, gdzie 111.111.1.11 to jest adres IP naszego Firesticka (Etap I, pkt. 1), natomiast :5555 to port. Przykładowo, jeśli adres ip firesticka będzie 192.168.110.34, to komenda będzie wyglądała następująco: .\adb connect 192.168.110.34:5555

11. W tym momencie na ekranie telewizora powinna pojawić się plansza z pytaniem o zezwolenie na debugowanie USB. Zaznaczamy: zawsze zezwalaj z tego komputera i klikamy OK

12. W oknie poleceń wpisujemy komendę: .\adb shell pm grant mobi.bytearray.refreshrate android.permission.SYSTEM_ALERT_WINDOW i wciskamy Enter. Jeśli zrobiliśmy wszystko dobrze, to nie pojawią się żadne logi z błędami i to oznacza, że nadaliśmy drugie wymagane uprawnienie.

 

Etap IV. Konfiguracja Refresh Rate

1. Uruchamiamy w/w aplikacje

2. Jeśli wszystko zrobiliśmy poprawnie, to nie wyświetlą się żadne ostrzeżenia.

3. Generalnie zasada jest taka, że wszystkie Amerykańskie serwisy zostawiamy na System default, natomiast serwisy europejskie, takie jak C+ Online, Viaplay ale też pewnie Polsat Box Go, Player, WP Pilot itd, ustawiamy na odświeżanie 50Hz. 

 

Przykład: wybieramy z listy Canal+ --> Startup display mode --> wybieramy z listy 2160p 50Hz i zatwierdzamy przyciskiem OK. Pozostałych opcji nie ruszamy. I tak robimy z każdą aplikacją, która powinna działać płynnie na odświeżaniu 50 Hz

 

Od teraz, gdy uruchomimy nasz przykładowy C+ Online, wówczas Firestick automatycznie zmieni odświeżanie z 60 na 50Hz. Natomiast po wyjściu z aplikacji, odświeżanie powróci na 60Hz.

 

"U mnie działa" :)

 

 

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...