Skocz do zawartości

TV CRT i PLAZMY BEZ ODŚWIEŻANIA 100Hz W HD


GW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co zauważyłem wynika, że telewizory i plazmy z wejściem HDMI nie odświeżają obrazu HD w swoich układach 100Hz. Być może jedynie komponent przy 576i pracuje w 100Hz ale tego nie sprawdziłem. Pewnie niczego nie odkryłem bo skoro odświeżanie HD pracuje w 50Hz i 60Hz, to tak ma pewnie być. Prosiłbym o jakieś opinie, być może niektóre plazmy i TV crt jakoś sobie z tym radzą. O ile sobie dobrze przypominam, to kiedyś był nawet taki telewizor JVC, który HD odświeżał do 75Hz. Wynikałoby z tego, że jedyną alternatywą w HD są LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Z tego co zauważyłem wynika, że telewizory i plazmy z wejściem HDMI nie odświeżają obrazu HD w swoich układach 100Hz. Być może jedynie komponent przy 576i pracuje w 100Hz ale tego nie sprawdziłem. Pewnie niczego nie odkryłem bo skoro odświeżanie HD pracuje w 50Hz i 60Hz, to tak ma pewnie być. Prosiłbym o jakieś opinie, być może niektóre plazmy i TV crt jakoś sobie z tym radzą. O ile sobie dobrze przypominam, to kiedyś był nawet taki telewizor JVC, który HD odświeżał do 75Hz. Wynikałoby z tego, że jedyną alternatywą w HD są LCD.

Efekt migotania jest widoczny tylko na telewizorach CRT i bardzo starych plazmach. To jedna z ich podstawowych wad.

Plazmy i LCD nie potrzebują 100Hz bo z natury są wyświetlaczami progresywnymi i każdy sygnał nadawany z przeplotem jest go pozbawiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...