Skocz do zawartości

Filmin


muzz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do 26 lutego promocja na dostęp do hiszpańskiego streaming Filmin - 69 za rok. Apka normalnie dostępna w polskim Google store i na android tv. Nie trzeba żadnych apk szukać. Filmy odtwarza bez vpn. Wydaje mi się że rejestracja wymaga vpn (ale nie pyta o adresy ani nr tel). Płatność bez problemu revolutem. 

Od razu mówię że polskich napisów i dubbingu brak. Dubbing po hiszpańsku j katalońsku (plus oryginalny język oczywiście), napisy też (sporadycznie angielski ale niewiele) tak więc serwis dla tych co znają angielski (powiedzmy 70% oferty) lub hiszpański. 

W ofercie ponad 300 seriali i 9000 filmów. 

Warto wykupić chociażby dla niedostępnego nigdzie indziej Przystanku Alaska dodanego przed chwilą. 

Do tego trochę brytyjskich produkcji Endeavour, Grantchester, The Split, Hotel Zacisze, Inside no 9, Traces, This is England 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam Przystanek Alaska i wygląda lepiej niż się spodziewałem. Przeglądając wyrywkowo wszędzie jest HD i jak dla mnie wygląda naprawdę dobrze. Ale co konkretnie proponują to nie wiem. 

Dla mnie jest ok

 

Na różnych stronach piszą FullHD. I znalazłem Crash w 4k

Ok, 53 tytuły w 4k 

https://www.filmin.es/catalogo/tema/4k

Edytowane przez muzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama oferta imponująca, ale obawiam się właśnie tego HD, żeby na dużym telewizorze nie było pikseli. Szkoda, że nie ma triala choćby na 3 dni, aby sprawdzić, zakup trochę kota w worku.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony z jakości (na tv 55 cali), ale oczywiście zależy kto ma jakie oczekiwania. 

To może ryzykowne kupować bez sprawdzenia, ale obserwując tę platformę wiem że dają promocję 2-3 razy w roku więc jedyna opcja testu teraz to wziąć na miesiąc i jak będzie ok to czekać na kolejną promocję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesięczna subskrypcja wychodzi jakieś 40 zł. Podchodzę z pewną obawą, bo widziałam już wiele serwisów i znaczek HD to może być 720p albo 1080p z niskim bitrate, stąd interesują mnie parametry przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Skusiłam się, dla ogromnej kolekcji, ale przy próbie zakupu komunikat: "Przykro nam, płatności nie mogą być dokonywane z kraju, w którym się znajdujesz. Pracujemy nad udostępnieniem go w większej ilości terytoriów. Mamy nadzieję, że wkrótce się tam pojawią."

Pytanie, w jaki sposób zapłaciłeś, trzeba zagranicznej karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Zrobiłam jeszcze jedno podejście, bo mi ta ogromna biblioteka nie dawała spokoju. Można kupić polskim PayPalem, w subskrypcji miesięcznej wychodzi 38 zł. Najbardziej przeszkadza interfejs hiszpański i brak oryginalnych napisów. HD niezbyt ładne, brak zachowania oryginalnego klatkażu (choć są wyjątki), przy niektórych tytułach jest profil z kodekiem HEVC (przepływność rzędu 3,5 Mbps). Dla AVC bywa 4-6 Mbps. Z kolei 4K potrafi mieć 5,8 Mbps... Ewidentnie postawiono na ilość, nie jakość, choć jest dość zróżnicowana. I ilością wygrywa, kolekcja ponad 10 tys. tytułów robi wrażenie. Są nowości i starsze produkcje (konkretna porcja klasyki), naprawdę jest w czym wybierać.

 

Filmin1.jpg

 

Filmin2.jpg

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wyszukiwać po tagu, oryginalnym tytule, nazwisku reżysera, aktora. Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła "Polonia" wyskoczyło mi 77 tytułów, przekrój duży od "Faraona" Kawalerowicza po "Szarlatana" Holland. Są polskie ścieżki dźwiękowe, ale zdarzającą się wyjątki np. film "Życie za życie" Zanussiego ma tylko hiszpańskie audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o audio, to dominuje kodek AAC 200-320 kbps, brzmi całkiem w porządku. Dźwięku przestrzennego brak, przynajmniej pod Android, nie wiem jak pod innymi systemami. Zaskakująco dużo starszych filmów ma profile HEVC.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
Gość Zuzia

Z aktualnych promocji, jest tylko roczna -30%. Obecnie biblioteka liczy 10210 pozycji, co stanowi swoisty rekord, brak odpowiedników wśród znanych platform z podobną ofertą i ogromną porcją klasyków (wyprodukowanych do 1990 r. jest w bazie 3619 tytułów). Dla porównania, hiszpański Netflix liczy całościowo 7642 tytułów, SkyShowtime 784. Polskich serwisów nawet nie ma co porównywać.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...