Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tvp ignoruje nawet zdjecia z wypalonym logo tvp na ekranie telewizora plazmowego.

Mógłbym zobaczyć takie zdjęcie? Szczerze, to słyszałem jedynie o wypaleniu się białego paska na ekranie po długim oglądaniu TVN24. :lol: Tak krytykujecie TVP, a czego się po niej spodziewacie? Nie nadają w 16/9, bo jak twierdzą, dużo osób ma stare telewizory. Nie będą więc też nadawać przezroczystego loga dla tej "garstki" osób z plazmą. A co z waszym ukochanym TVN i Polsatem? Pomimo przezroczystego loga, na TVN24 i Polsat News wszystkie paski informacyjne są w tym samym miejscu i kolorze - to wam nie przeszkadza? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No to może ja coś powiem:) Wczoraj około godziny 16 w moim mieście pojawił się pojazd transmisyjny TVP:) obejrzałem go cały...No kasy nie pożałowali;) o to fotka;) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7e6 ... 5e915.html

 

 

No a teraz do sedna;) TVP wg mnie marnuje nasze publiczne pieniądze na 10sekundowe wejście na żywca...Kto oglądał Kurier o 17.30 Mial okazję zobaczyć wczoraj informację z miejsca tragedii jaka wydarzyła się w Bełchatowie.(Kobieta wyrzuciła dziecko przez okno:( ) Wg mnie można było pieniądze przeznaczone na wyjazd wozu przeznaczyć na coś innego niż bezsensowna transmisją którą mogli wykonać przez videotelefon;) I właśnie takie bezsensowne decyzje kierownictwa regionalnych ośrodków TVP powodują straty funduszy..(Z mojej informacji jaką uzyskałem koszt wysłania wozu wynosi średnio 600zł) niezła cena za taki dluugo;):P okres nadawania na żywo;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie nikogo nie bronie. tzn polsat tez nie jest idealny, kanaly polsat cafe,play , tez nie maja chyba polprzezroczystego logo. nie wiem dokladnie bo nie mam cyfrowego polsatu.

polsat i TVN tez nie odpowiada na takie listy. wystarczy napisac kilka argumentow dlaczego logo lub ograniczenia wiekowe powinny byc polprzezroczyste i brak odpowiedzi.

jeszcze jeden argument ze wszystko mozna zrobic i nie jest to wielki problem.pewnie dwa klikniecia mysza i logo moze byc polprzezroczyste . jeden z oddzialow regionalnego tvp od dawna ma polprzezroczyste logo i pasek ktory pojawia sie na dole ekranu.

kupno telewizora crt to nie jest rozwiazanie problemu bo logo moze wypalic sie komus innemu kto kupi nowy telewizor . jeszcze jedna sprawa, problem nie dotyczy tylko telewizorow plazmowych ale w mniejszym stopniu lcd.przyklad z forum elektroda. najlepiej kupic radio wtedy nic sie nie wypali . albo ogladac programy ktore maja logo ktore pasuje do obecnych czasow.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic504784.html

prosze przeczytac ostatni post na forum elektroda

jeszcze jedno. kanalu polsat news nie ogladam wcale bo to co jest na dole ekranu bardzo szybko powoduje odznaczenia. wole niemieckie kanaly fta. prawie wszystkie wykazaly sie kutura techniczna i logo kanalow jest polprzezroczyste, moze polskie kanaly tv tez kiedys beda mialy takie logo.

wzorem do nasladowania jest Piervyj Kanal to kanal rosyjskiej telewizji panstwowej nadawany z hotbirda lub niemiecki kanal telewizji panstwowej ZDF z astry.

na koniec uwazam ze argument jest siła :) lecz sie sila nie jest argumentem . czyli jesli stacje tv nie odpowiadaja na listy to argumenty za zmiana nieprzezrocztystego logo na polprzezroczyste sa sluszne a stacje tv beda bronic nieprzezroczystego logo na sile i pewnie nikt z nimi nie wygra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dla mnie logo nie stanowi problema kupić zwykły tv Kineskop i nie marudzić xD :D nowa technika ahh. Wracając do tematu co myślicie o tym marnowaniu Kasy przez kierownictwo Lokalnych oddziałów TVP:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie napisał o tym że 2 dni temu na tvp1 leciał program w prawdziwym 16:9.

Mianowicie był to program "Raj".

Zapewne to były testy, no ale rewelacyjnie oglądało sie w prawdziwej panoramie.

TVP odbieram drogą satelitarną, za pomocą TNK, która korzysta z przekazu Cyfry.

Ciekaw jestem jak wyglądało to na zwykłych siatkowych antenach, czy był letterbox, czy panorama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do wiary. Nie uwierzę aż zobaczę. TVP jest zdolna do nadawania w normalnym formacie 16/9-bez pasów? Nadal przy niektórych pozycjach programowych w gazetach TV jest zamieszczana informacja że program ten nadawany będzie w formacie 16/9. W wydaniu TVP format 16/9 to pasy na dole o górze ekranu panoramicznego. No ale może wreszcie coś drgnie. Może się wreszcie zawstydzą- choćby Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie przed chwilą w TVP1 Maciej Kurzajewski zaczął mówić komunikat w sprawie skoków narciarskich a TVP1 przerwała w połowie zdania i zaczęły się reklamy. Coraz gorzej z TVP.

Najlepsze było to jak były MŚ w piłce ręcznej mężczyzn i pokazywała je TVP2 (mecze polaków) to gdy był grany nasz hymn narodowy to telewizja publiczna w tym czasie emitowała reklamy to skandal, żeby nie wyemitować naszego hymnu narodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa TVP Sport jest tym bardziej przykra, że ten kanał nie jest wszędzie obecny a kierownictwo TVP zadowala widownia 1 tys. osób...

dla mnie to jakieś nieporozumienie, ale cóż...

 

w środę było nieoczekiwane okienko TVP Sport z Astry - trwało ponad 1h i tyle...

miejmy nadzieję, że za czas bliżej nieokreślony (czyt. wkrótce) kanał ten znajdzie się we wszystkich platformach i sieciach kablowych... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Panowie Kupić TNk i macie;P a na serio to skoro TVP i ośrodki regionalne wydają 600zł razy 3 bo tyle osób potrzeba przy transmisji live dla 30sekund to wg mnie marnowanie Pieniędzy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna sprawa tvp 1 i tvp 2 w rankingu najchetniej ogladanych programow w Polsce jest na pierwszym miejscu. tzn ze dwa programy tvp powinny prezentowac jeszcze lepsze logo od polsatu lub TVN. powinno byc bardziej przezroczyste a nie jest wcale.

dlaczego panstwowa Rosyjska i Niemiecka telewizja ma bardzo dobre polprzezroczyste logo?

tylko niech nikt nie pisze ze w rosji jest wiecej telewizorow plazmowych niz w polsce. nawet gdyby bylo wiecej to tez nie jest argument.

dlaczego to takie wazne?.wystarczy przeczytac poprzednie posty. strona 39.trzeba klinac na dole na 39 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna sprawa tvp 1 i tvp 2 w rankingu najchetniej ogladanych programow w Polsce jest na pierwszym miejscu.

A dlaczego? Bo do TVP dostęp ma najwięcej Polaków, dzięki obecności w telewizji naziemnej. Nie rozumiem więc czemu pozostali nadawcy komercyjni blokują rozwój DVB-T argumentując to koncesją analogową do 2015 roku, skoro dzięki temu zyskaliby dostęp identyczny jak TVP. I nie byłoby wtedy bezsensownych informacji w "Wiadomościach", że "pobiliśmy rekord" i "Wiadomości oglądało więcej osób niż Fakty i Wydarzenia", bo jest to oczywiste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i TVP nie blokuje DVB-T, ale blokuje dostęp do swoich kanałów w inny sposób. Kodowanie w Videoguard na Astrze oraz niechęć dodania swoich kanałów do pozostałych platform satelitarnych skutecznie ogranicza im widownię. 5000 widzów TVP Sport to dla nich największy sukces od uruchomienia kanału? Gratuluję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP dostrzeglo problem z nieprzezroczystym logo prawie rok temu . pewnie wiecej osob zglaszalo podobny problem. polprzezroczyste logo wlaczane jest najczesciej w niedziele w czasie wybranych programow., np szansa na sukces, Maklowicz w podrozy,Wojceich Cejrowski- boso przez swiat.

Uwazam ze polprzezroczyste dobre logo takie jak np rosyjski panstwowy program Piervyj Kanal to sposob na zwiekszenie ogladalnosci kanalu bo jesli ktos przyzwyczaji sie ze na ekranie nie ma nic co przeszkadza w ogladaniu programow to nie bedzie chcial ogladac innych programow ktore maja nieprzezroczyste logo. w pierwszej chwili gdy ktos przelacza kanal zwraca uwage jaki jest program, pozniej na logo i ograniczenia wiekowe. jesli ktos wybiera sie do kina to chcialby ogladac w czasie ogladania filmu wielkie logo np napis multikino? na pewno nie.

gdybym to ja pracowal w tvp zwiekszylbym ogladalnosc kanalow tvp z 20 do 40% :smile: mam jeszcze inne bardziej ciekawe pomysly.

teraz tvp wlaczylo polprzezroczyste logo , w czasie programu , zacisze gwiazd. tvp 2. kazdy moze sprawdzic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tvp ignoruje nawet zdjecia z wypalonym logo tvp na ekranie telewizora plazmowego.

Mógłbym zobaczyć takie zdjęcie? Szczerze, to słyszałem jedynie o wypaleniu się białego paska na ekranie po długim oglądaniu TVN24. :lol: Tak krytykujecie TVP, a czego się po niej spodziewacie? Nie nadają w 16/9, bo jak twierdzą, dużo osób ma stare telewizory. Nie będą więc też nadawać przezroczystego loga dla tej "garstki" osób z plazmą. A co z waszym ukochanym TVN i Polsatem? Pomimo przezroczystego loga, na TVN24 i Polsat News wszystkie paski informacyjne są w tym samym miejscu i kolorze - to wam nie przeszkadza? 8)

 

Ja mam czysty dowód na to :/ Oglądałem mecz Irlandia - Polska który oczywiście leciał w letterboxie, a logo było na czarnym pasku. Po 2 godzinach oglądania przełączyłem na inny kanał i co widzę? Logo TVP1, które zostało odbite na matrycy, szlak mnie chciał trafić. I to nie było takie jak kolega wcześniej umieścił czyli prawie znikome, było widać czarno na białym! Na szczęście TV był na gwarancji i udało mi się wymienić matrycę. Polityka polskich telewizji jest beznadziejna, już dawno główne stacje np. Polsat, TVP1, TVP2, TVN, TVN7 powinny nadawać w 16/9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ale dla mnie jako posiadacza tv kineskopowego tyle że płaski ekranik z przodu jest to mało wygodne wkurzają paski czarne na dole i u góry;/Mało ogladając tv na laptopie nie mam monitora 16:9 ani 4:3 tylko jakieś dziwne...więc też robi się problem gdy przełączam z 4:3 na kanał w 16:9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...