Skocz do zawartości

BOX+ (Philips DSR 6201/91)


dmn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pożyczyłem od znajomego Philipsa, i jednak mam wadliwy tuner. Ale mam jeszcze do was prośbę, ponieważ na moim jak i na znajomego Philipsie jest to samo- na tym nowym sofcie nr 71, po ok 2 godz. od włączenia tunera dziwnie zaczynają działać kanały TV Polonia, TV Plus, Tele5, tzn tak jak by obraz spowalniał na niektórych scenach. Mam prośbę czy moglibyście sprawdzić czy u was tak samo to wygląda. Pomaga jedynie wyłączenie i włączenie tunera. Na poprzednim sofcie było wszystko Ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nagle po załadowaniu karty mroom tuner przestał mi odbierać kilka kanałów m.in. polsat (kanał 7). Wyświetla komunikat : brak uprawnień dla tego kanału.

Nie pomogły: reaktywacja karty, wyłączenie tunera z sieci, wyjmowanie i wkładanie karty, zamiana kart itp "chytre" sposoby.Mam soft nr 68- może nowy soft pomoże czy tuner do wymiany?

Miałem kiedyś podobny przypadek tyle, że z kanałem TVN. Oglądam TVN za pomocą karty MR córki, kończy się 6-cio godzinny okres ważności więc ją doładowuję i powracam do oglądania TVN, a tu komunikat o braku uprawnień. Po sprawdzeniu tej karty na drugim tunerze okazuje się, że TVN tam działa.

Pomogło dopiero ponowne wyszukanie kanałów :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was ogromną prośbę.

Czy moglibyście u siebie sprawdzić na tunerze Philips 6201HD jak zachowuje się pasek sygnału dla paczki Canal+HD:

Częstotliwość - 11278

polaryzacja - pionowa

symbol rate - 27.5

FEC-3/4

sygnał 22Khz-nie

 

U mnie po wejściu do ustawienia anteny wskakuje on dopiero po ok 6 sekundach - poziom 5.

Na podstawowym Cyfry+ po 1 sekundzie.

Z góry serdecznie wam dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kanały 258 - 261 w wersji SD są, ale co z tego jak tak daleko . Wg mnie ta nowa lista, bez mozliwosci utworzenia własnej jest beznadziejna.

Teraz jeszcze raz przeprogramowałem dekoder philips 6201 HD i nic sie nie zmieniło. Inne kanały HD działają.

Dodam informacje z reklamy C+ że nowe programy HD będa dostepne " Juz wkrótce " dostep do tej reklamy w temacie: "Nowości na platformie Cyfra+ - stan aktualny" i tam musimy przejść z naszym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem z tym terminalem.Po wysłaniu przez C+ komunikatu ;Czy chcesz teraz przestroić terminal?;po wciśnięciu OK,po sekundzie następuje całkowity reset odbiornika. A po chwili ukazuje się znajomy komunikat;Czy chcesz....;OK,reset,komunikat, i tak bez końca.Po wciśnięciu "A" wchodzą programy i wszystko działa. Przy próbie przestrojenia przez menu po pojawieniu się paska postępu terminal zawiesza się całkowicie.

Nie reaguje na nic oprócz wtyczki zasilania! Po ponownym uruchomieniu,znajomy komunikat;Czy......Sygnał bezpośredni bdb, pozostałe parametry wpisane odpowiednio no i kicha. Moja własność, po gwarancji.

Czy ktoś by coś poradził? Poza oddaniem do utylizacji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 3 miesiące temu miałem taki sam problem z aktualizacją nowych programów i DVB-T.

Zacząłem naciskać na przyciski na tunerze w różnych kombinacjach np. 2 naraz, trzymałem i wyłączałem tuner (z prądu) i po chwili włączałem (trzymając te przyciski), przycisk reset ( trzymać 5s stand by). I nie wiem która to kombinacja, ale podziałało.

Do dzisiaj tuner śmiga wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem z tym terminalem.Po wysłaniu przez C+ komunikatu ;Czy chcesz teraz przestroić terminal?;po wciśnięciu OK,po sekundzie następuje całkowity reset odbiornika. A po chwili ukazuje się znajomy komunikat;Czy chcesz....;OK,reset,komunikat, i tak bez końca.Po wciśnięciu "A" wchodzą programy i wszystko działa. Przy próbie przestrojenia przez menu po pojawieniu się paska postępu terminal zawiesza się całkowicie.

Nie reaguje na nic oprócz wtyczki zasilania! Po ponownym uruchomieniu,znajomy komunikat;Czy......Sygnał bezpośredni bdb, pozostałe parametry wpisane odpowiednio no i kicha. Moja własność, po gwarancji.

Czy ktoś by coś poradził? Poza oddaniem do utylizacji.

Pozdrawiam.

Jak na razie odpala normalnie, żadnych zwiech itp. wersja programu nr 70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre rady. Ruszył i śmiga. No może przesadzam z tym śmiganiem, im nowsze oprogramowanie [70] tym większy muł. Jak porównać np; 2 letnia Ariva Combo i ten terminal to jest jak Trabant do Mercedesa.

Ale do rzeczy. Stał 24h bez zasilania, anteny i ze starą nie aktywną kartą. Był ustawiony na 65 kanale [stara lista] na nie kodowanym TVP Kultura. Nacisnąłem R i -P. Sieć i po około 5s zwolniłem klawisze. Po sprawdzeniu F-ki.

podpiołem antenę i gały w telewizor.Zaskoczył. wyświetlił pasek z 65k i za sekundę SAM! przełączył na 63k.Pasek obraz i TVP Kul, śmiga. Z kąt pobrał nową listę programów bez anteny bez przeprogramowania to jest jego tajemnica. Dostał aktywną kartę i sprawdzamy. TVN HD jest. Słynny T. 11,411, H. też świeci. Programowanie przez menu ok. Trafił na swoje stałe miejsce i o dziwo Astra też działa Naziemna:komercja działa ,TVP nie

[Kraków] to antena, od 92r nie ruszana. Poprawimy.

Podziękowania za dobre rady Tadzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, że po zmianie parametrów i wyszukaniu nowej listy nie działają niektóre kanały np. HBO z poz. 30

Po zmianie tego "pidu" nie działają (brak sygnału) wszystkie kanały z wysokiej częstotliwości:

- 12265.00 (HBO HD i Foz life HD)

- 12284.00 (np. TVP sport)

- 12322.00 (Sport Klub)

Zmieniłem tylko na satelitę INNY oraz PID.

Co może być przyczyną

Po zmianie na satelitę z Hotbirda (w ustawieniach parametrów odbioru) wyszukuje "starą" listę (tj. kanały HD na kanałach 250 i wyżej) i wszystko śmiga.

Posiadam pakiet full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą kwotę na pewno nie warto (cena dochodzi nawet do 600zl :lol2:). Ponoć można je od Cyfry kupić za 250zł, ale tylko Ci co dotychczas mają taki na własność i skończyła im się roczna gwarancja. Hmmm, zastanowię się (niedługo kończy mi się gwarancja) ale raczej nie ma to sensu, za 250-300zł kupi dziś przyzwoity dekoderek Globo czy Arivę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działają u was może juz kanały Canal+Film HD, czy Canal+Gol HD?. U mnie wogóle nie moge ich wyswietlić - mimo dziszejszej zabawy z instalacją (antena Triax 88, konwerter Golden Interstar). Knały TVN HD i ostatnio włączony TVN7 HD,jak równiez z astry niemieckie kanały FTA HD działaja bezproblemowo, poziom sygnału na Philips DSR 6201 HD przekracza 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...