Skocz do zawartości

TNK i MTV Unlimited na Fergusone FX-7600UCI?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie bardzo wiedziałem, gdzie napisać ten temat, ale chyba mogę tutaj. Mam w planach zakupić tuner Ferguson FX-7600UCI z podwójnym czytnikiem kart. Pierwsze pytanie. Czy na tym fergusonie będą chodziły karty TNK i MTV bez żadnych dodatkowych modułów? Drugie pytanie, jeżeli tuner ma podwójną kieszeń na karty, to czy będą chodziły obie, jednocześnie? No i trzecie pytanko, czym różni się czytnik CR od CI? No i w sumie jeszcze jedno pytanko, czy ten tuner jest dobry jak na swoją cenę i czy można znaleźć coś tańszego z podwójnym portem CI i CR? A oto link do tunera: http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=4&id=808 . Proszę Was o pomoc. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam Fergusona FX-7600 UCI tylko że u mnie w czytnikach kart mam włożoną kartę TNK i Multipakiet Canal+. Musiałem zmienić soft na starszy 1.75 ze wzglęgu na to że tuner robił restarty. Nie wiem jak to wyglada w przypadku TNK i MTV. W każdym bądz razie po zmianie softu wszystko działa poprawnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie pytanie, jeżeli tuner ma podwójną kieszeń na karty, to czy będą chodziły obie, jednocześnie?
Oczywiście, że tak. Co do kart TnK i MTV razem, jest większe prawdopodobieństwo, że obie karty nie będą się ze sobą "gryźć", zdaje się, że problem leży tylko po stronie stosowanych jednocześnie kart TnK i C+ w tym tunerku i zależy od softu (przykład - @ciacho007 wyżej pisał). Jeżeli chcesz poznać więcej komentarzy i problemy, z jakimi borykają się posiadacze tego tunera to zerknij do działu Ferguson'a: viewforum.php?f=16
No i trzecie pytanko' date=' czym różni się czytnik CR od CI?[/quote'] CR czyli jest to czytnik kart - wystarczy tylko aktywna karta do odbioru pakietu. CI to wejście na moduł, a więc zamiast karty trzeba jeszcze posiadać dodatkowo moduł (koszt 200-300PLN) - np. gdy zdecydujemy się np. na odbiór CP na tym tunerze.
No i w sumie jeszcze jedno pytanko' date=' czy ten tuner jest dobry jak na swoją cenę i czy można znaleźć coś tańszego z podwójnym portem CI i CR?[/quote'] Tuner na pewno rozwojowy, więc wart jest uwagi. Coś tańszego? Hmmm, dla Twojego przypadku ciężko będzie coś znaleźć, choć np. z serii FX6600 2CR - tuner tylko z dwoma czytnikami kart, ale jednocześnie mało rozwojowy, no i też nie na wszystkich softach TnK będzie działać.

 

W sumie najlepszym miejscem na takie pytania byłby dział Ferguson'a... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No RafiX, to jak zwykle wszystko elegancko wyjaśni :brawo: A w sumie zapomniałem zapytać się jeszcze, czy C+ chodzi bez żadnego modułu i czy nie będzie się gryźć z MTV Unlimited? Bo posiadam C+, a dekoder Strong 6880 bardzo mi się nie podoba i w ogóle jest słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdecydować się na taki zestaw, jakby umieszczone w czytniku karty C+ i TnK gryzły się ze sobą, to możesz kartę TnK przełożyć do modułu, a kartę MTV do czytnika. Oczywiście do pełni szczęścia pozostaje jeszcze odpowiedni soft, np. ten podany przez @ciacho007. Ale czy będzie gwarancja, że wszystko będzie ze sobą grać? Trudno powiedzieć.

 

Ewentualnie proponuję taki tuner - byłoby pewniej, ale więcej trzeba zainwestować, bo potrzebujesz dwa moduły, a i tuner o parę złotych droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że aby jednocześnie chodziły karty C+ i MTV muszę dokupić moduł :? Nie za ciekawie, bo to jednak spore koszty. A może jednak jest jakiś soft, na którym bezproblemowo chodzą obydwie karty. Kurcze, mam dylemat, bo naprawdę chcę zakupić ten tuner, a posiadam już C+, a interesuję mnie głównie MTV Unlimited. Wiem, że zadaję męczące pytania, ale może ktoś zna odpowiedź na to pytanie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...