Skocz do zawartości

Dekoder SHD-85 (z zestawu Orange)


TomPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy dekoder Samsung SHD 85 z aktualnym oprogramowaniem od TPSA koniecznie musi wyszukać jakikolwiek kanał DVB-S (SAT) aby przejść do procedury wyszukiwania kanałów DVB-T ?

 

 

Dziś miałem okazję wreszcie to sprawdzić gdyż od dziś jestem (wreszcie) w zasięgu emisji testowej DVB-T.

Okazuje się, że dekoder ten nie wyszuka kanałów DVB-T pomimo podłączonej anteny do odbioru telewizji naziemnej, jeśli do dekodera nie jest jednocześnie podłączona antena satelitarna z odpowiednio dobrym sygnałem umożliwiającym odbiór kanałów DVB-S (test instalacji anteny satelitarnej wypada negatywnie - na ekranie pojawia się komunikat dekodera z prośbą o sprawdzenie instalacji tej anteny - a listy "telewizja naziemna" w menu jak nie było, tak nie ma).

 

Mi wyszukał same kanały DVB-T bez podłączonej anteny sat, ale nadal brak TV6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak wiadomo, aby uruchomić dekoder samsung shd 85 należy go podłączyć do livebox'a. Niestety budowa mojej sieci domowej nie pozwala mi na to. Próbowałem więc podłączyć dekoder do komputera (Win7), który jest połączony poprzez wifi z routerem (Pentagram P 6331-42).

Połączenie komputer-dekoder dokonywałem kablem "skrętką" krosowanym.

Co do konfiguracji komputera próbowałem udostępnić internet po przez mostek sieciowy, udostępnianie połączenia włącznie z ręcznym ustawianiem ip, dns, itd.

Dekoder zwykle pokazywał, że:

- nie jest połączony do livebox'a,

- dekoder livebox nie jest podłączony do internetu,

- dekoder zawieszał się na "proszę czekać...".

Problem być może jest gdzieś w zablokowanych portach choć sam już nie wiem. Starałem się wyłączać firewall, ale pośród tylu różnych ustawień mogło mi gdzieś umknąć. Pytanie więc jest czy da się tak podłączyć dekoder jeżeli tak to jak??

Jeszcze raz sposób w jaki chce go podłączyć dla jasności:

 

Router ( ( ( (wifi) ) ) ) komputer <===rj45===> dekoder shd 85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Muszę przyznać że to połączenie wygląda dość egzotycznie i raczej ma małą szansę powodzenia :/ Ale może upewnij się, czy masz wyłączoną opcję "TV ADSL", bo u mnie czasem zdarzy się iż samo jakoś przeskakuje. Pozatym jeśli jest taka możliwość to przenieś dekoder bliżej rutera w celu testu, lub poprostu dłuższy kabel. Ja niestety mam przez dom przeciągnięte 15 metrów skrętki, ale da się z tym żyć :D Może z kablem jest coś nie tak no i postaraj się jakoś sprawdzić, czy port jest aktywny za pomocą jakiegoś innego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy kablu nie krosowanym ("na wprost") zawsze wyskakuje, że nie jest podłączony do modemu livebox. A jaki ty masz router?

 

Edit: Ok. działa, a to co musiałem zrobić:

Pierwsze połączenie musi być normalne z liveboxem, później połączyłem jednak kablem krosowanym (krzysztof_0 być może twoja karta sieciowa sama krosuje..) komputer z livebox'em i utworzyłem mostek sieciowy miedzy wifi i eth wszystko na ustawieniach automatycznych i działa :D . Można..? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu ostatnich paru dni 3 razy zostałem niemile zaskoczony komunikatem w stylu "Livebox odłączony...". Działo się to nie podczas uruchamiania dekodera lecz w trakcie normalnego oglądania programu, po godzinie albo i więcej po uruchomieniu dekodera (livebox był zresztą podłączony). Pierwszy raz takie coś mi sie zdarzyło po ponad 2 latach eksploatacji... Miał ktoś takie przypadki?

 

Telefon na infolinię nic nie wniósł - konsultant radził sprawdzić kabel łączący dekoder z liveboxem, terefere, przecież i tak często wyłączam liveboxa po starcie dekodera i normalnie działa. Czyżby coś istotnego zmienili w sofcie i jeszcze konsultanci o tym nie wiedzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy kablu nie krosowanym ("na wprost") zawsze wyskakuje, że nie jest podłączony do modemu livebox. A jaki ty masz router?

 

Edit: Ok. działa, a to co musiałem zrobić:

Pierwsze połączenie musi być normalne z liveboxem, później połączyłem jednak kablem krosowanym (krzysztof_0 być może twoja karta sieciowa sama krosuje..) komputer z livebox'em i utworzyłem mostek sieciowy miedzy wifi i eth wszystko na ustawieniach automatycznych i działa :D . Można..? ;p

 

Witam

Sprawdziłem czy aby się nie mylę lecz mam kabel "prosty" pomiędzy kartą sieciową w komputerze a SHD 85 , kiedyś też miałem wszystko na ustawieniach domyślnych lecz po pewnym czasie zaczął wyskakiwać komunikat "Livebox odłączony " wpisałem IP ręcznie i działa .Komputer-Livebox = WI-FI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu ostatnich paru dni 3 razy zostałem niemile zaskoczony komunikatem w stylu "Livebox odłączony...". Działo się to nie podczas uruchamiania dekodera lecz w trakcie normalnego oglądania programu, po godzinie albo i więcej po uruchomieniu dekodera (livebox był zresztą podłączony). Pierwszy raz takie coś mi sie zdarzyło po ponad 2 latach eksploatacji... Miał ktoś takie przypadki?

 

Telefon na infolinię nic nie wniósł - konsultant radził sprawdzić kabel łączący dekoder z liveboxem, terefere, przecież i tak często wyłączam liveboxa po starcie dekodera i normalnie działa. Czyżby coś istotnego zmienili w sofcie i jeszcze konsultanci o tym nie wiedzą?

Mi też coś takiego się też zdarza w trakcie programu pokazuje się ten komunikat po czym dekoder sam się wyłącza i włącza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

Sprawdziłem czy aby się nie mylę lecz mam kabel "prosty" pomiędzy kartą sieciową w komputerze a SHD 85 , kiedyś też miałem wszystko na ustawieniach domyślnych lecz po pewnym czasie zaczął wyskakiwać komunikat "Livebox odłączony " wpisałem IP ręcznie i działa .Komputer-Livebox = WI-FI

 

Heh u mnie tylko na krosowanym xD. Nieodgadnione pozostają tajemnice tego dekodera.

Podłączyłem teraz zamiast cerberus'a, liveboxa i działa tv na życzenie (na cerb. nie działało).

 

 

Mam teraz osobne pytanie w sumie nadające się na osobny temat. Otóż chciałbym podłączyć do tego dekodera sygnał z satelity(dvb-s) i sygnał z anteny siatkowej (dvb-t) jednym przewodem. Wiem że temat jest dość popularny, lecz moją sytuacje wyróżnia to, że mam do dyspozycji stary sumator prawdopodobnie używany do sat analogowej. Jego oznaczenie to JS 4162 combiner. Z oznaczeń wynika, że może on pracować jako sumator jak i ?rozdzielacz? . Jego zakresy częst. to 0.15-860MHz, 950-2300MHz. Da się coś z tego zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam problem z tym dekoderem,problem polega na tym że nie wyszukuje mi żadnych kanałów pisze że antena nie jest podłączona do dekoder ale jest sprawdzałem chyba z 5 razy kabel ,i wszystko jest ok jak dla mnie,jakość sygnału jest 100% moc -37dbm i pisze że wszystko jest w porządku i można wyszukiwać kanały ale znajduje 0.

Panowie poradźcie coś, jestem lalikiem w tych sprawach telewizje sat ma pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co odbierasz na kanale 201, 202,... NTC?

Wg mnie skoro sa dwa wejscia sygnalu (sat i ant) to musisz sygnal rozdzielic. Zmiana softunw dekoderze chyba nie pomoze bo to kwestia HW

...więc jednak odbieram dvb-t.

Cyzli najpierw muszę je zsumować sumatorem, a później rozdzielić zwrotnica? A co z zasilaniem anteny ma zostać tak jak jest tj. przy tv?

 

Rozpoczołem nowy wątek z tym tematem jak by kogoś interesował to https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=5&t=21846&p=507353#p507353

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...