Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To się często zdarza, ale..,przyszedł do mnie niezadowolony klient.Zakupił dekoder "prepaid" wraz z telewizorem i nie mógł się dodzwonić na infolinię.Więc skorzystaliśmy z infolinii dla APS , a że nasz APS nie oferuje odborników " prepiad" w formie znanej z jednego z serwisów aukcyjnych, dopytałem się na infolinii.Okazało się że można z takiego odbiornika korzystać w formie płacisz kiedy chcesz, albo podpisać umowę upgrade z FTA na 29 miesięcy, bez okresu promocyjcnego.Klient stwierdził, że najpierw wykorzytsa miesiąc darmowy a potem się zastanowi.

 

Dzwoniłem raz jeszcze.Umowa na czas nieokreślony z 3 miesiecznym wypowiedzeniem.100%pewne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pewien problem i prosiłbym o pomoc.

Posiadam dekoder CP - Samsung DSB-S305G i zamontowałem monoblocka. Podczas wyszukiwania kanałów niestety ale nie wyszukują mi się wszystkie (np. brak TVP Historia,TVP Info,DSF, i inne które powinny być), kanałów znajduje dosyc duzo ale niestety nie wszystkie. Co zrobić żeby działało i żeby wyszukiwał mi wszystkie kanały ?

zupełnie się nie znam więc proszę o odpowiedź, z góry dz :smile:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

Mój pierwszy i mam nadzieję nie ostatni post na tym forum:) I cieszę się że od razu mogę pomóc.

Owszem mozna podpisać umowę.Jest to klasyczny upgrade z FTA do konkretnego pakietu, na 29 mieisięcy ale UWAGA bez 6 miesięcy promocyjnych.

Pozdrawiam:)

 

Głupoty piszesz - doucz się oferty.

 

Odsyłam do tematu w moim podpisie - z tego tematu bierz informacje... :read:

 

Jeśli cena tego dekodera będzie porównywalna z jednomiesięcznym abonamentem gratis, to warto go kupić.

 

To co udało mi się ustalić toto, że Cyfrowy Polsat nie za bardzo chce podpisać umowę - lojalkę - na dekoder tak zakupiony.

W związku z tym, aby oglądać pakiety Cyfrowego Polsatu, należy wnosić odpowiednio wyższe opłaty takie, jak w systemie prepaid, czyli bez podpisywania stosownej umowy z CP.

 

Może ktoś z przedstawicieli Autoryzowanych Punktów Sprzedaży CP, w tym temacie się wypowie? A może nawet ktoś z Centralnego Punktu Obsługi Klienta CP? Może!

 

Byłoby nam miło :wink:

 

Ja powiem tak - ktoś przynosi do mnie dekoderek z kartą lub po prostu numer seryjny dekodera i numer karty, które zapisał sobie na karteczce.

Jest opcja imię, nazwisko, pesel, a potem boom :)

 

"Brak kontraktu dla podanego numeru karty" = do widzenia :]

Z mojego punktu widzenia - sprzęt nie jest zarejestrowany w systemie, ale może była jakaś specjalna 'numerowana' edycja dekoderów, które są w bazie.

To co napisałem nie jest sprawdzone, ale zapewne tak to będzie wyglądać, chociaż też wydaje się to nielogiczne.

Polecam kontakt 0 801 08 08 08 lub via kom. 222 127 222 - najlepiej dzwonić z 5x żeby się upewnić :P

 

 

W APS powiedzieli mi, że nie ma problemów z podpisaniem umowy. :?:

patrz j.w.

 

 

Jestem pewien,pracuje w APS:)

To się często zdarza, ale..,przyszedł do mnie niezadowolony klient.Zakupił dekoder "prepaid" wraz z telewizorem i nie mógł się dodzwonić na infolinię.Więc skorzystaliśmy z infolinii dla APS , a że nasz APS nie oferuje odborników " prepiad" w formie znanej z jednego z serwisów aukcyjnych, dopytałem się na infolinii.Okazało się że można z takiego odbiornika korzystać w formie płacisz kiedy chcesz, albo podpisać umowę upgrade z FTA na 29 miesięcy, bez okresu promocyjcnego.Klient stwierdził, że najpierw wykorzytsa miesiąc darmowy a potem się zastanowi.

 

Dzwoniłem raz jeszcze.Umowa na czas nieokreślony z 3 miesiecznym wypowiedzeniem.100%pewne

 

Po co dzwoniłeś skoro byłeś pewny ? :crazy:

Po raz kolejny piszesz bzdury, albo na infolinii źle Ciebie poinformowali.

Odsyłam raz jeszcze do tematu w moim podpisie...

FTA ---> Familijny || porozumienie - brak okresu podstawowego || 37,90 zł || 3mc okres wypowiedzenia || Deklaracja nieprzedłużania umowy po upływie okresu podstawowego - brak możliwości || Kara za zerwanie umowy - brak kar || Możliwość Upgradu do poziomu wyższego niż Pakiet Familijny - podpisanie Porozumienia na wybrany Pakiet Dodatkowy || Możliwość Upgradu w przyszłości - podpisanie porozumienia na wybrany Pakiet Dodatkowy

 

Czyli tak (mam pakiet familijny po umowie i chcę wymienić dekoder na HD):

1. Robię podmianę zgodnie z ofertą CP

koszt 299 zł, umowa na 24 miesiące, gratis 6 miesięcy kanałów HD (tylko), bez HBO.

2. rezygnuję i zawieram nową umowę

koszt 299 zł, umowa na 29 miesięcy, gratis 1 miesiąc max. +5 miesięcy familijny.

3. rezygnuję i kupuję dekoder w sklepie RTV

koszt 117 zł (aktualnie i tanieją), gratis 1 miesiąc

3a) pozostaję na pre-paidzie umowa 0 miesięcy, abonament +5 zł, płacę kiedy chcę, obowiązują mnie podwyżki

3b) zawieram umowę na 29 miesięcy (upgrade z FTA), abonament gwarantowany przez okres umowy 37,90 zł

 

Abstra[beep]ąc od okresu umowy (wytrzymałem 8 lat wytrzymam i 2 :D

Ad1. 299 zł - (3kanały*6zł)*6miesięcy =180 zł

Ad2. 299 zł - 87,80 (o ile dobrze rozumiem) -37,90*5miesięcy = 21,70 zł

Ad3. 117 zł - 87,80 = 29,20 zł

 

Jak widać podmiana najmniej się opłaca. Pozostałe opcje mniej więcej porównywalne 7,50 różnicy, ale więcej trzeba wywalić od razu.

Oceny, opinie, komentarze, a przede wszystkim poprawki w rozumowaniu mile widziane. (punkt 1 naprawdę mnie wkurzył :evil:

 

ad1 - OK

ad2 - kara umowna przy zerwaniu umowy wynosi bodajrze 500zł - musiałbym to sprawdzić. Tylko po co podmieniać dekoder - zrezygnuj ze starej umowy - masz 3mc okresu wypowiedzenia i od razu weź nowy dekoder z nową promocją - pomijasz wtedy krok numer 1

ad3 - być może nie da rady zarejestrować sprzętu w systemie - pozostaje infolinia - patrz to co napisałem powyżej

ad3a - w opcji pre-paid nie ma umowy ;) opłata za pakiet Familijny jak ktoś już napisał wynosi 42,80

ad3b - zerknij do tematu w moim podpisie - nie ma opcji 29mc - taka opcja będzie dostępna o ile powiedzie się krok 3a :|

 

 

Co do tych obliczeń to nie zaczaiłem co liczyłeś :P

 

 

//Edit do El-Cid

 

Może po prostu zamocuj konwerter odwrotnie - lub jeżeli jest wszystko ok to zmień w dekoderze ustawienia LNB i dodaj opcję, żeby wyszukiwało kanały z Astry ---> Skanowanie Selektywne / Skanowanie Transponderów [wybierz opcję wszystkie] - jedna z tych możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak (mam pakiet familijny po umowie i chcę wymienić dekoder na HD):

1. Robię podmianę zgodnie z ofertą CP

koszt 299 zł, umowa na 24 miesiące, gratis 6 miesięcy kanałów HD (tylko), bez HBO.

2. rezygnuję i zawieram nową umowę

koszt 299 zł, umowa na 29 miesięcy, gratis 1 miesiąc max. +5 miesięcy familijny.

3. rezygnuję i kupuję dekoder w sklepie RTV

koszt 117 zł (aktualnie i tanieją), gratis 1 miesiąc

3a) pozostaję na pre-paidzie umowa 0 miesięcy, abonament +5 zł, płacę kiedy chcę, obowiązują mnie podwyżki

3b) zawieram umowę na 29 miesięcy (upgrade z FTA), abonament gwarantowany przez okres umowy 37,90 zł

 

Abstra[beep]ąc od okresu umowy (wytrzymałem 8 lat wytrzymam i 2 :D

Ad1. 299 zł - (3kanały*6zł)*6miesięcy =180 zł

Ad2. 299 zł - 87,80 (o ile dobrze rozumiem) -37,90*5miesięcy = 21,70 zł

Ad3. 117 zł - 87,80 = 29,20 zł

 

Jak widać podmiana najmniej się opłaca. Pozostałe opcje mniej więcej porównywalne 7,50 różnicy, ale więcej trzeba wywalić od razu.

Oceny, opinie, komentarze, a przede wszystkim poprawki w rozumowaniu mile widziane. (punkt 1 naprawdę mnie wkurzył :evil:

 

ad1 - OK

ad2 - kara umowna przy zerwaniu umowy wynosi bodajże 500zł - musiałbym to sprawdzić. Tylko po co podmieniać dekoder - zrezygnuj ze starej umowy - masz 3mc okresu wypowiedzenia i od razu weź nowy dekoder z nową promocją - pomijasz wtedy krok numer 1

ad3 - być może nie da rady zarejestrować sprzętu w systemie - pozostaje infolinia - patrz to co napisałem powyżej

ad3a - w opcji pre-paid nie ma umowy ;) opłata za pakiet Familijny jak ktoś już napisał wynosi 42,80

ad3b - zerknij do tematu w moim podpisie - nie ma opcji 29mc - taka opcja będzie dostępna o ile powiedzie się krok 3a :|

 

 

Co do tych obliczeń to nie zaczaiłem co liczyłeś :P

 

 

 

No to piszę jeszcze raz :)

Jak wspomniałem obecnie mam pakiet familijny i umowę, gdzie skończył mi się okres obowiązkowy. Chcę mieć dekoder HD, więc:

1. Korzystam z oferty polsatu na wymianę dekodera na HD. Kosztuje mnie to 299 zł dekoder i umowa na 24 miesiące. Dostaję 6 miesięcy kanałów HD (bez HBO), więc "oszczędzam" 6 miesięcy*3 kanały*6 zł (razem 108 zł) ogólny koszt 299-108= 191zł (moja pomyłka poprzednio napisałem 180)

2. Wypowiadam umowę, czekam 3 miesiące, kupuję dekoder od Polsatu (jako nowy abonent). Koszt to 299 zł dekoder i umowa na 29 miesięcy. Koszt ogółem 299 dekoder - 87,80 (1 miesiąc super film) - 189,5 (5 miesięcy familijnego 37,90) = 21,70 zł

3. Wypowiadam umowę, czekam 3 miesiące, kupuję dekoder w sklepie za 117 zł, dostaję 1 miesiąc pakietu relax mix warty 57,80, więc ogólny "koszt" to 117 - 57,80 = 59,20 (też ,mój błąd bo poprzednio liczyłem miesiąc pakietu super film, ale już wiem, że chodzi o RM). Umowa na czas nieokreślony (bez lojalki) z 3 miesięcznym wypowiedzeniem, albo Pre-paid bez umowy i okresu wypowiedzenia (płacę kiedy chcę) ale +5 zł miesięcznie do abonamentu.

Dodatkowo istnieje niewielkie ryzyko, że nie uda się aktywować dekodera.

 

W międzyczasie kilka kwestii się też rozjaśniło i dzięki wam za to.

Jak widać stare prawdy okazały się nadal aktualne:

Nie ma to jak być nowym abonentem, bo tylko takich się kocha (i nie dotyczy to tylko CP), i za wolność trzeba płacić, a inaczej długa umowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. OK.

2. OK.

3. wg starej promocji z Euro 2008 masz wybór 6mc Familijnego lub 4mc Relax Mix. Taka obowiązywała przy euro 2008. I tylko z taką promocją był sprzedawany dekoder Samsung DSB-H370G. Więc jest lepiej niż przypuszczałeś w tej opcji :)

A i co do aktywacji po tym okresie (dekoderów z Euro – to nie ma problemów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. wg starej promocji z Euro 2008 masz wybór 6mc Familijnego lub 4mc Relax Mix. Taka obowiązywała przy euro 2008. I tylko z taką promocją był sprzedawany dekoder Samsung DSB-H370G. Więc jest lepiej niż przypuszczałeś w tej opcji :)

A i co do aktywacji po tym okresie (dekoderów z Euro – to nie ma problemów)

 

Punkt 3 , odnosi sie do chyba do promocji TV + Dekoder SAMSUNG DSB-H370G. Koszt zakupu dekodera HD może być w tym wypadku nawet 0 zł (nie licząc kosztów zakupu telewizora). Można je kupić osobno w różnych sklepach i na aukcjiach. W "zasadach korzystania z usługi" o aktywacji takiego dekodera jest tylko jeden punkt który wskazuje , że taki dekoder nie może być aktywowany - "aktywacja powinna nastąpić nie później niż w terminie 30 dni od dnia dokonania zakupu dekodera" (nie jest wskazane ,że ma to być zakup dekodera z telewizorem lub z czymś innym).

 

Sumując:

- można z niej skorzystać z dekoderem zakupionym osobno (regulamin tego nie zabrania)

- obowiązują wszystkie prawa konsumenta - reklamacje itp.

- 1 miesiąc pakietu familijny i relax mix. Po tym okresie na tak zakupiony dekoder można podpisać umowę lub korzystać jako Pre-paid (informacje z BOK - "..umowę na pakiet lub pakiety można podpisać w APS")

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam takie pytanie czy da się jakoś złamać blokadę dekodera tak aby karta z innego na nim działała?

Pytam się ,bo miałem echostara 616 ale się zepsuł i już nie ma możliwości naprawy. Więc kupiłem sobie na allegro samsunga DSB S305G ,ale jak wsadzam kartę to piszę że zablokowane. Dzwoniłem z tym do CP ale oni powiedzieli że karta jest przystosowana tylko do mojego echostara i na innym nie będzie działać i że powinienem sobie kupić nowy dekoder u nich i podpisać nową umowę na 24 miesiące. Nie chce kupować jeszcze raz dekodera (a poza tym oni proponują mi tylko echostara ,a ja wolę samsunga) więc proszę powiedźcie mi czy jest jakiś sposób aby obejść tą blokadę. Nie chodzi mi o piratowanie kanałów tylko żeby na tym moim samsungu stara karta działała.

 

Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Forumowiczów!!!

 

Jestem tutaj nowy i mam kilka pytań a może bardziej to proszę o poradę. Chcę zakupić Cyfrowy Polsat i wziąć pakiet familijny. Zastanawiam się nad dekoderami a konkretnie nad dwoma modelami Samsunga, model HD Dekoder HD Samsung DSB-H370G i SD Samsung DSB-S305G. Moje pytanie brzmi. Czy brać na własność od razu DSB-H370G ale poczekać z wybraniem kanałow hd gdy będzie ich sensowny wybór czy może lepiej zapłacić podobno 50 zl za wynajęcie modelu DSB-S305G? Mam telewizor LCD Samsung 37 LE37A615 i zastanawia mnie jakość kanałow SD po HDMI. Czy jest warto wydać 300 zl a nie wiem kiedy zdecyduję się na jakikolwiek kanal hd za 6 zł bo to za wysoka jak na razie cena .

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...brać na własność od razu DSB-H370G ale poczekać z wybraniem kanałow hd gdy będzie ich sensowny wybór...

Sam sobie odpowiedziałeś bardzo dobrze :smile: . Następna sprawa. Pytasz o model DSB-S305G i jakość kanałów SD poprzez złącze HDMI. Z tego co wiem, model DSB-S305G nie posiada wyjścia HDMI, tylko jedynie SCART.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie łapie Tobie BBCi, to już wiele wyjaśnia... Wiele odbiorników, szczególnie z platform cyfrowych nie obsługuje przekazów BBCi, a widzę, że w Twoim przypadku też mozaik nadawanych przez CanalSat z Astry 19.2E. Możliwe, że nadawca stosuje jakieś specjalne zabezpieczenia by niektóre tunery tych kanałów "nie widziały", ewentualnie coś soft zawiera, że przekazów nie da się wyszukać. Chyba pozostaje się pogodzić z tym faktem, albo kupno drugiego tunera niepowiązanego z platformą.

 

A odbierasz inne mozaiki z Astry 28.2E?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne mozaiki ktore odbieraja dekodery CP to (wzorujac sie na moim przypadku) Astra2 11954H 27500

Dzieki za zainteresowanie sie moim przypadkiem

 

 

uzupeniajac moja wczesniejsza wypowiedz ostatnio w wykazie zmian na orbicie pisalo ze radio TOK FM jest FTA niech ktos kto posiada dekoder od CP odpowie czy odbiera to radio jak tak to w jaki sposob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem dekoder mini . Posiadam TV Panasonic LCD. Poprzednio posiadałem sagema . I przy ustawieniu automatycznym w telewizorze obraz dopasowywał się do wielkości ekranu.Obecnie w nowym dekoderze nie cały obraz mieści się na ekranie. Logo w programach ucieka poza ekran. Pasek informacyjny podobnie. . Przy ustawieniu16/9 telewizora postacie w czasie niektórych emisjii są nieproporcjonalne . :?:Czy można to jakoś ustawić????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...