Skocz do zawartości
  • 0

Cały zestaw do oceny


Arek1980
 Udostępnij

Pytanie

Chce zakupic pakiet podstawowy z cyfry +, do tego pakiet canal+ i ewentualnie jesli kupie tuner hd to pakiet hd. tv to plazma Panasonica 42PV70 PA.

 

ANTENA : TRIAX 100 TD

Uchwyt duosix dla anten Triax typu TD

 

KONWERTER : 2x Konwerter GI-202 Twin Platinum X

lub 2x Konwerter Inverto Black Ultra Twin

 

PRZEŁĄCZNIK DiSEqC : Przełącznik DiSEqC 2/1 WaveFrontier

Przełącznik DiSEqC 3/1+1 Digiality

 

KABEL : Kabel Triset-113

lub Kabel Double Mini-Coax

 

Poniżej zdjęcia.

 

 

 

 

th_37955_antena_122_183lo.jpgth_37956_do_anteny_122_802lo.jpgth_37957_konw_1_122_200lo.jpgth_37961_konw_2_122_527lo.jpg

th_37962_kabel_1_122_246lo.jpgth_37963_kabel_2_122_407lo.jpgth_37969_diseqc_1_122_1179lo.jpg

th_37975_diseqc_2_122_12lo.jpg

 

 

 

 

Moje pytania :

 

1. Czy to wszystko będzie ze soba dobrze współgrało ?

2. Czy warto dopłacać za ten czarny konwerter?

3. co z przełącznikami DiSEqC ? Chce zeby była możliwość ogladania z tunera HD oraz mozliwosc nagrywania

4. KABEL - jesli uzyje triseta to z konwerterow wyjda 4 kable? na przełączniku DiSEqC zredukowane zostana do 2 i tyle by mi weszlo do pokoju?

A jak bedzie w przypadku drugiego kabla? w sumie 2 z konwerterow i po DiSEqC juz tylko jeden kabel do pokoju?

 

5. Jaki byscie polecili dobry tuner w cenie do 300-400 zl ktory by z tym wszystkim fajnie dzialal. Za ok pol roku bym go sprzedal i kupil jakis HD.

A moze kupic dosc tani Ferguson 8500HD ?

 

Dzieki za pomoc. Jestem zielony w tym temacie, duzo poczytalem i teraz mam sporo niejasnosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

1.Będzie z pewnymi zastrzeżeniami.

-Jeżeli chcesz antenę podpiąć do 1 tunera, niepotrzebne są konwertery twin.

-od duosix lepiej kupić uchwyt flexiblock, duosix jest przystosowany do anten td 88, flexiblock ma regulację i powinno dać się lepiej ustawić sygnał.

2.Nie warto dopłacać, wątpie żeby była między nimi większa różnica.

3.Przełącznik może być dowolny. Przełącznik słuchy do przełączania między konwerterami, nic nie ma on do HD ani nagrywania.

4.Jeżeli użyłbyś konwerterów twin(na 2 tunery) to wychodziłyby 4 kable. Natomiast przy 2 konwerterach single wychodziłyby 2 kable, który podłączyłbyś do przełącznika 2/1 gdzieś przy antenie i tylko 1 kabel by wchodził do pokoju.

5.Tunery Globo są niezłe a do tego jeszcze polski producent. Poszukaj na hollex.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To nie tak. Konwertery twin kupuje przyszlosciowo pod tuner HD z mozliwoscia nagrywania (przy nagrywaniu musi byc TWIN).

Flexi duzo lepszy od duosix? bo troche ma wymiary duze a 4 konwerterow nie bede mial potrzeby instalowania.

 

Teraz tak, przy zalozeniu ze mam 2 konwertery TWIN to wyychodza mi 4 kable, czyli DiSEqC musi byc 4/1 ?? Czyli do pokoju wejda mi 2 kable? A czy mozna uzyc tego kabla podwojnego w jednej oslonce? wtedy wszedlby mi chyba 1 kabel do pokoju taki podwojny?

 

5. Tuner zdecydowalem kupic Interstar GI-T/S 870 Xpeed CRCI. Podobno bardzo dobry tuner.

 

Prosze o dalsza pomoc.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Flexi wcale nie jest dużo większy od duosix, po prostu duosix ma odległość między konwerterami ustawioną na antenę 80cm, a Flexi ma możliwość regulacji gdy jest większa antena.

DiSEqC 4/1 musiałoby być jakby były 4 konwertery single, pod tuner HD to trzeba by było 2x DiSEqC 2/1, ale wtedy mogłyby być problemy z sygnałem, najlepiej kupić http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=920 i powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...