Skocz do zawartości

TVN w Tomaszowie Mazowieckim jaka antena??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

chciałbym odebrać TVN w tomaszowie na warszawskiej a konkretnie kolo tesco. obecnie używam ATX-55, z ktorej odbieram :

 

TVP1 z Tomaszowa Mościckiego (VHF)

z Łodzi Komin EC-4 (andrzejewskiej) :

TVP2

TVP INFO/Łódź

POLSAT

TV4

Puls ale bardzo śnieży, czasami można oglądać

a TVN idzie z Sienkiewicza tylko, że po nim ani śladu.

 

lista nadajników w łódzkim http://radiopolska.pl/wykaz/pokaztv_nwoj.php?pid=5

 

w sklepie zaproponowano mi ATX-91, jednak ja myślę o YAGI z symetrazorem tylko na Łódź, a na Tomaszów tą co mam

 

jak to oceniacie?? odległość od odbiorników w Łodzi to jakieś 45km, słyszałem tez o takich, co nawet z siatkówki to odbierają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje zaczekać na przeniesienie TVN-u do nadajnika w Raszynie. Ma to nastąpić na tych wakacjach. TVN ma zająć tam kanał 35 na którym obecnie jest nadawany Polsat z PKiN w Warszawie. Jeśli TVN dostanie taką samą moc jak ma teraz Polsat z PKiN tj. 100 kW, to przy odległości do Ciebie z Raszyna około 83 km i dzięki wysoko umieszczonym anteną w Raszynie nie powinno być problemów z odbiorem TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena ATX-91 jest jedną z najlepszych na rynku. Może tylko jej trwałość (te plastikowe elementy) lubią z biegiem czasu się łamać, chociaż moja ma już z 10 lat i na razie jest w całości. Jeszcze lepsza powinna być ATX-107 bo jej zysk energetyczny jest największy.

Ta którą Ty proponujesz też jest dobra, ale słabsza od tych ATX-ów, za to na pewno trwalsza od ATX-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Trzeba się zastanowić, czy na pewno jest sens inwestować w antenę, jeżeli - jak mówisz - w ogóle nie ma nawet śladu sygnału. Gdyby odbiór był, ale słaby, to można by było starać się go poprawić, a w tej sytuacji nie wiem, czy dużo się da zrobić. Wieżowiec przy Sienkiewicza, to bardzo dobra lokalizacji dla nadajnika... dla miasta, a nie województwa (takie było założenie, gdy powstawał tvn...) Z drugiej strony dziwne, że w ogóle nie łapiesz tvn, skoro odbierasz Puls (to tylko 1 kW i do tego wysoki kanał, już na drugim końcu miasta obraz jest zaśnieżony, co prawda tylko na antenie teleskopowej, ale jednak...). Ewentualnie, czy jesteś pewien, że odbierasz Puls z Łodzi na kanale 59? Bo w województwie łódzkim nadaje jeszcze jeden Puls, na kanale 54. Co prawda nie ma go w żadnych wykazach, dlatego nie wiadomo dokładnie skąd nadaje, według mnie z Przysuchy, ale nie jestem tego pewien w 100%. W Tomaszowie powinieneś bez problemu odbierać stamtąd wszystkie kanały, bo i w Łodzi da się je oglądać. Dlatego sprawdź dokładnie, który to kanał, jeśli faktycznie 59 z Łodzi, to może dałoby się złapać TVN z Amelina pod Radomskiem? To też ta sama moc, co Pulsa z Łodzi (1 kW), co prawda trochę większa odległość (ok. 65 km), ale za to kanał 9., a niższe częstotliwości mają znacznie większy zasięg przy tej samej mocy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten puls to bardzo rzadko da się oglądać. i nie moge ustalic jego czestochliwosci, bo sygnał jest rozdzielony, a tylko na telewizorze w kuchni(ktory ma gorszy odbior, i nie odbiera PULS-u) moge ustawic dokladna czestochliwosc. najcheteniej bym kupił YAGI (narazie bez wzmocnienia), tylko, ze nigdy nie mialem z nimi do czynienia i nie wiem co bedzie. a na ATX-107 wydaje mi się, ze sięgnie.

 

a dzisiaj w nocy było widać bardzo leciutko logo TVN i skaczący obraz, czyli konkretnie nic nie bylo widac orpocz kółeczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje zaczekać na przeniesienie TVN-u do nadajnika w Raszynie. Ma to nastąpić na tych wakacjach. TVN ma zająć tam kanał 35 na którym obecnie jest nadawany Polsat z PKiN w Warszawie. Jeśli TVN dostanie taką samą moc jak ma teraz Polsat z PKiN tj. 100 kW, to przy odległości do Ciebie z Raszyna około 83 km i dzięki wysoko umieszczonym anteną w Raszynie nie powinno być problemów z odbiorem TVN.

 

Emitel napisał pare dni temu:

"W nocy z 21 na 22 lipca 2008 roku nastąpi zmiana nadajnika emitującego w Warszawie i okolicach sygnał telewizyjny stacji TVP (TVP1,TVP2, TVP Info), POLSAT, TVN, TV4 i PULS. Spowoduje to przerwę techniczną w emisji między 3.00 a 5.00 rano.

 

W dodatku Puls i TV4 dostaną chyba moc 20kW, TVN chyba minimum 100kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...