Skocz do zawartości
  • 0

Pomoc w wyborze anteny.


kowcio
 Udostępnij

Pytanie

Witam serdecznie na Forum.

Jestem tutaj nowy, nie wiem czy w dobrym miejscu utworzyłem temat (jeśli nie- proszę Moderatora o przeniesienie).

 

Kupiłem niedawno telewizor Samsunga CW21Z453, moja antena którą do tej pory mam w pokoju nie odbiera za dobrze TVN. Mieszkam w Poznaniu, chciałbym kupić najlepiej małą antenę, która umożliwi mi odbiór TVN.

Znalazłem w Media Markt albo w Saturnie (nie pamiętam już dokładnie) anteny Thomson'a.

 

 

http://www.photo.thomson.pl/?lg=pl&mm=1&gr=Accessories&pg=Antennas&mo=ANT957&co=1&sid= taką widziałem za 199 PLN

 

http://www.photo.thomson.pl/?lg=pl&mm=1&gr=Accessories&pg=Antennas&mo=ANT535&co=1&sid= taką za 169 PLN

 

http://www.photo.thomson.pl/?lg=pl&mm=1&gr=Accessories&pg=Antennas&mo=ANT530&co=1&sid= oraz taką za 139 PLN.

 

Którą wybrać? Jest sens w ogóle kupowania takiej anteny? Która z nich będzie mi dobrze odbierać TVN?

 

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wiesz, te anteny o cenach wręcz kosmicznych jak na takie coś (100-200 zł) są warte góra 40 zł, nawet mniej.

 

Uzyskanie dobrego odbioru z pokojowej anteny praktycznie nie jest możliwe, chyba, że antenę nadajnika widzi się z okna.

 

Zainwestuj w antenę zewnętrzną (tylko nie siatkowa bo to nie antena!), a odbiór zdecydowanie się poprawi, a nawet będzie idealny.

 

A tak w ogóle to napisz gdzie mieszkasz, z jakiego nadajnika odbierasz i jakie kanały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mieszkam w Poznaniu, niestety nie wiem z jakiego nadajnika odbieram (po prostu jestem zielony w tej kwestii. Znalazłem taką stronkę http://www.dipol.com.pl/dane_nadajnikow_tv_naziemnej_w_polsce_bib07.htm wg. której, TVN nadawany jest na Poznańskim Piątkowie). Do tej pory idealnie odbiera mi TVP1, TVP2, TVP3 (TVP INFO) oraz Polsat. Większy problem jest z TVN na którym zależy mi, obraz jest podwójny, często zamazany, dźwięk idealny (ustawienie odpowiednio anteny, którą do tej pory mam nie pomaga za bardzo).

 

Mieszkam na drugim końcu miasta od Piątkowa, okna także nie mam na tamtą stronę :|

 

Jak widzę te anteny od Thomson'a- im droższa- tym większe wzmocnienie w dB ma. Taka za 200 PLN ze wzmocnieniem 45 dB nic nie da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ta z kosmicznym wzmocnieniem 45 dB wzmocni tylko jeszcze bardziej wszelkie zakłócenia i odbicia.

 

Te kanały, które odbierasz idealnie, nadają ze Śremu. To maszt położony chyba na południe od Poznania. Nadają z bardzo dużą mocą i dlatego odbiór jest dobry.

 

TVN z Piątkowa ma moc tylko 1 kW (w porównaniu z 100, 200 oraz 300 kW ze Śremu), dlatego jest tak źle.

Raczej nie ma szans na idealny odbiór TVN-u na antenie pokojowej, natomiast na zewnętrznej jak najbardziej, powinien być idealny, ale warunkiem jest, żeby antena miała odsłonięty kierunek na nadajnik, czyli, skoro zapewne mieszkasz w bloku i nie masz okna od tamtej strony, musiałbyś umieścić antenę na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ehh, dzięki.

Mieszkam w wieżowcu, niestety nie mam jak dać antenę na dach.

Cóż, bardzo Wam dziękuję, przynajmniej zaoszczędziłem te 200 PLN.

Właśnie się zorientowałem, że TVN tylko nadawany jest w Poznaniu, a reszta w Śremie. Kolega ma "siatkę" na balkonie, ustawioną na tamtą stronę i odbiera mu dobrze TVN.

Więc pozostanie mi się pogodzić z tym, jakoś dam sobie radę ;)

 

Dzięki jeszcze raz, Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...